Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

'2013 Normalleşme Yılı Olacak'

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

'2013 Normalleşme Yılı Olacak'

'2013 Normalleşme Yılı Olacak'

'2013 normalleşme yılı olacak'

Otomotiv sektörü 2013'e umutlu bakıyor

Otomotiv sektörü 2013'e umutlu bakıyor. Renault Mais Genel Müdürü İbrahim Aybar, 2013 yılının otomotiv sektörü açısından da bir normalleşme yılı olacağını belirterek, ''Ekonominin genel trendi paralelinde 2013 yılı pazarının 2012 yılına benzer gerçekleşeceğini tahmin ediyoruz'' dedi.

Toyota Pazarlama ve Satış AŞ Üst Yöneticisi (CEO) Ali Haydar Bozkurt ise '2013 yılında, faiz oranlarının düşmesiyle birlikte tüketici kredi kullanımlarının artacağını ve bunun otomotiv pazarına olumlu yansıyacağını düşünüyoruz'' diye konuştu. 'ÖTV ARTIŞININ ETKİSİ 2013'TE DE HİSSEDİLECEK'

Fiat Marka Direktörü Okan Baş ise, motor hacmi 1.600 cc altında kalan otomobillere ait ÖTV oranının yüzde 37'den yüzde 40'a çıkarılmasının otomobil pazarı üzerindeki etkisinin, ilk defa gerçekleşecek yılbaşı model yılı geçişi ve yoğun yıl sonu kampanyaları nedeniyle 2012 yılında sınırlı kaldığına işaret ederek, ''ÖTV artışının etkilerini pazarda 2013 yılında daha fazla görülecektir. Gerek küresel gerek ulusal ekonomideki gelişmelere de bağlı olarak 2013'te pazarın bu yılın altında bir seyir izlemesini bekliyoruz'' dedi.

' İKİNCİ EN YÜKSEK PAZAR OLACAK'

Hyundai Assan Genel Müdürü Ümit Karaarslan, Belediye seçimleri arefesindeki 2013'te devam eden yüksek kamu çalışan istihdam artışı ve bütçe dengesizlikleri nedeniyle muhtemel ek zamlar ve vergi artışlarının otomotiv pazarını belirleyen etkenler olacağını kaydetti. Nissan Genel Müdür Yardımcısı İlkim Sancaktaroğlu da 2013 pazarının, 2012 senesinin altında 730-760 bin adet seviyesinde kapanacağını öngördü.

Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün de, bu yıl yaşanan çeşitli zorluklara rağmen toplam otomotiv pazarının 2011 yılının ardından ikinci en yüksek pazar olacağının öngörüldüğünü kaydetti.

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

CEOvergi
Görüş Bildir