Yüzlerce Gazeteci Cüneyt Ünal İçin Toplandı

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Yüzlerce gazeteci Ankara’da Cüneyt Ünal için toplandı

Yüzlerce gazeteci Ankara’da Cüneyt Ünal için toplandı

Suriye’nin Halep’te yakalayarak gözaltına aldığı ve terörist olduğunu iddia ettiği gazeteci Cüneyt Ünal için meslektaşları olarak Ankara’da toplandık.

Tüm dünyaya mesajımız şu:

Cüneyt Ünal bizim meslektaşımız ve bir gazetecidir.

Nitekim gazete televizyon gibi tüm medya organlarından katılan gazetecilerin ellerindeki pankartlarda da hep bu mesaj var.

“Suriye meslektaşımızı geri ver” demek için buradayız.

Sadece Cüneyt için değil bu protestoyu bu çağrıyı Beşar Fehmi Kadumi için de yineliyoruz

Şu anda gösteriye öncülük eden Cüneyt’in de üyesi olduğu haber kameramanları derneği başkanı Talay Ulusu hepimiz adına mesajımızı veriyor: “Biz savaşta taraf değiliz. Cüneyt 17 yıldır gazetecilik yapıyor 15 yıldır derneğimizin üyesi.”

Cüneyt’in işsiz olduğu için El Hurra televizyonundan gelen teklifi kabul ettiğini ve Suriye’de görev yaptığını vurgulayan Ulusu, Suriye televizyonunda Cüneyt’i elinde bir silahla gösteren fotoğrafın da foto montaj olma ihtimaline dikkat çekti

Ulusu, “Gazeteciler zaman zaman göreve gittiklerinde bu tip hatıra fotoğrafları da çektiriyor olabilirler. Ancak o fotoğraf ister gerçek ister fotomontaj olsun Cüneyt’in terörist olduğunu göstermez” dedi.

Cüneyt’in serbest bırakılması için Suriye’nin Ankara Büyükelçiliği önünde yapılan protestoya katılan gazeteciler Kızılay ve Kızılhaç’a da çağrı yaparak Cüneyt’in sağ salim Türkiye’ye gönderilmesi için yardımcı olunması çağrısında bulundular.

ŞAHİTLİK EDİYORUZ

Cüneyt’in eşi de yaptığı bir konuşmayla “Çocuğumun babasını istiyorum, eşimi istiyorum” çağrısı yaptı Suriye hükümetine.

Zaman zaman duygulanan ve sesi titreyen Ünal, tüm dünyadaki gazeteci örgütlerinden de Cüneyt’in serbest bırakılması için yardımcı olmalarını istedi.

Nuran Ünal gözyaşlarıyla kürsüden inerken beni de ağlattı. Bu arada Beşar’ın eşi Arzu Kadumi ve Cüneyt’in annesi de burada…

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AnkaraSuriyeTürk Kızılayı
Görüş Bildir