Görüş Bildir

Yörük Kızı Müslüme Yağal Olayında Son Durum: Müslüme Yağal Neden ve Nasıl Öldü?

Anasayfa > Güncel

Mersin’in Gülnar ilçesinde ortadan kaybolduktan 10 gün sonra cansız bedeni bulunan üç yaşındaki Yörük kızı Müslüme Yağal’ın vefayı hakkında şok bir bilgi ortaya çıktı. Müslüme Yağal, 10 Kasım günü ailesi çadır kurarken kayıplara karışmış ve cansız bedeni kaybolduğu yerin yaklaşık 7 kilometre uzağında dağlık alanda bulunmuştu. Jandarma tarafından gözaltına alınan Müslüme Yağal’ın ailesi, uzun süren sorgunun ardından serbest kalmıştı. Müslüme Yağal’ın dedesi ise tutuklanarak cezaevine göndermişti. Vatandaşlar, Müslüme Yağal’ın olayında son durumu merak ediyor. Müslüme Yağal neden ve nasıl öldürüldü? Müslüme Yağal’ın dedesi neden tutuklandı? İşte son dakika bilgileri…

Mersin’in Gülnar ilçesi Yanışlı mahallesinde hayvancılık yaparak geçimini sağlayan Mehmet-Selvi Yagal çiftinin 7 çocuğundan ikinci küçük olan Müslüme Yağal, 10 Kasım Çarşamba günü evlerinin önünde oynarken saat 17.00’de aniden kayıplara karışmıştı.

Üç yaşındaki Müslüme’nin cansız bedeni, kaybolduğu iddia edilen yerden 7 kilometre uzakta 10 gün sonra bulundu.

Müslüme Yağal’ın Dedesi Hakkında Şok İddia

Müslüme Yağal’ın Dedesi Hakkında Şok İddia

Sabah'tan Sema Alim Dalgıç'ın haberine göre, Gülnar'da 10 Kasım günü kaybolan ve daha sonra cesedi bulunan Müslüme Yağcı'nin bedeni üzerinde yapılan DNA testi sonuçlandı.

Buna göre, Müslüme'nin DNA örneği annesi ile uyumlu çıkarken babası ile uyumsuz çıktı.

Küçük kızın gerçek babasının, 70 yaşındaki dedesi Hasan Yağal olduğu ortaya çıktı.

Hasan Yağal, geçen hafta tutuklanmıştı. Diğer aile üyeleri ise ifadelerinin alınmasının ardından serbest bırakılmıştı. Bu yeni bilgi üzerine, dede Yağal'ın tedbiren tutuklanmış olabileceği değerlendiriliyor.

Müslüme’yi Bulan Kadın Konuştu: Kıyafetleri Üstünde Değildi

Müslüme’yi Bulan Kadın Konuştu: Kıyafetleri Üstünde Değildi

Müslüme'nin cansız bedenini bulan kadın çoban Müge Anlı canlı yayınına katıldı. Ayşe Bacak şu ifadeleri kullandı: 'Kıyafetleri üzerinde değildi. Bir çocuğun buraya yürümesi çok zor. Ben de normalde bu bölgeye gelmem. Köpekler havlayınca buraya doğru geldim. Davar otlatıyordum, sonra cansız bedeni gördüm. Hemen kardeşimi aradım. O da muhtara haber vermiş. Jandarmaya teslim ettim sonra evime gittim...'

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
5
3
2
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?