Yerine 5 Yeni Savcı

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Yerine 5 Yeni Savcı

YOLSUZLUK iddialarına ilişkin 2’nci dalga soruşturmasını yürüten ancak gözaltı kararları verdikten bir gün sonra görevden alınan İstanbul Cumhuriyet Savcısı Muammer Akkaş’ın yerine 5 savcı görevlendirildi.

Suudi işadamı Yasin El Kadı’nın da aralarında bulunduğu 41 kişi hakkında gözaltı kararı veren TMK’nın 10’uncu maddesiyle yetkili Savcı Muammer Akkaş’tan alınan dosyaya bakacak isimler de belli oldu. Soruşturmaya bakacak savcılardan birinin TMK’nın 10’uncu maddesiyle yetkili savcılıktan sorumlu Başsavcıvekili Oktay Erdoğan, diğer 4 savcının ise İdris Kurt, İrfan Fidan, Fuzuli Aydoğdu ve İsmail Uçar olduğu bildirildi. Savcı Kurt’un sağlık sorunları nedeniyle soruşturmaya bakma görevini kabul etmediği kaydedildi.

AKKAŞ ADLİYEYE GELMEDİ

Yaptığı yazılı açıklamada “Cumhuriyet Savcısı olarak soruşturma yapmam engellendi” diyen Savcı Muammer Akkaş ise soruşturmadan alındıktan sonra dün Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’ndaki makamına gelmedi. Savcı Akkaş’ın çocuğunun rahatsızlığı nedeniyle adliyeye gelmediği ifade dildi.

TUTUKLAMAYA İTİRAZ

Yolsuzluk ve rüşvet iddialarına ilişkin soruşturma kapsamında tutuklanan eski İçişleri Bakanı Muammer Güler’in oğlu Barış Güler ile eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ın oğlu Kaan Çağlayan’ın avukatları, kararı veren İstanbul 25’inci Sulh Ceza Mahkemesi’ne başvurarak düzeltme ve tutuklamanın kaldırılmasını istedi. Güler ve Çağlayan’ın avukatları, 25’inci Sulh Ceza Mahkemesi’ne verdikleri dilekçede kararın düzeltilmemesi durumunda ise tutuklama kararına yapılan itirazın değerlendirilmesi için dilekçelerinin bir üst mahkemeye gönderilmesi talebinde bulundular.

Hürriyet

Haberin Tamamı İçin:

İşte yeni savcılar

İkinci operasyonda görevden alınan Savcı Muammer Akkaş'ın yerine geçen savcılar belli oldu.

Bundan sonra soruşturmayı İstanbul Terörle Mücadele Başsavcı Vekili Oktay Erdoğan ile Savcılar İdris Kurt, İrfan Fidan, Fuzuli Aydoğdu ve İsmail Uçar yürütecek.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

İstanbulMuammer GülerRüşvetZafer Çağlayan
Görüş Bildir