Yeni Armağanı Pazartesi Tanıtacağız

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

Yeni Armağanı Pazartesi Tanıtacağız

Yeni Armağanı Pazartesi Tanıtacağız

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, ''Pazartesi günü yeni bir armağanı Türkiye'ye tanıtmaya çalışacağız'' dedi.

ŞANLIURFA

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Hatay'da bir höyükte gün yüzüne çıkarılan Hitit dönemine ait heykelin ardından pazartesi günü yeni bir eserin tanıtımı yapacaklarını bildirdi.

Günay, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik ile Şanlıurfa'nın Harran ilçesini ziyaret etti.

Harran Kalesi önünde, ilçede yapımı tamamlanan projelerin açılışı dolayısıyla düzenlenen törene katılan Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, burada yaptığı konuşmada, Harran'a geçen yıl yaptığı bir gezide gördüğü manzaranın kendisini üzdüğünü söyledi.

Vali Celalettin Güvenç'e Şanlıurfa'da göreve başlarken Harran'daki tarihi dokunun korunması ve temizlik konusunda talimat verdiğini hatırlatan Günay, şunları kaydetti:

''Biz Şanlıurfa'da çeşitli yerlerde çok güzel işler yapıyoruz ama Harran dünyada bilimin merkezi. Dünyanın büyük üniversitelerinden birine ev sahipliği yapıyor. Harran'ı bakımsız sokaklarından, çamur, kanalizasyon akar biçimde, toprak toz içine terk etmek bizim yaradana karşı sorumluluğumuzdur. Sadece vatanımıza burada yaşayan insanımıza karşı değil, bize bu toprağı emanet eden yaradana karşı kusurdur anlayışıyla yola çıktık. 1 yıl içerisinde Allah'a şükürler olsun tozdan kurtulmuş vaziyetteyiz. Bir ölçüde yepyeni eserlerle yüz yüze gelmeye başladık.''

Konuşmasının son bölümünde Hatay'da Tell Tayinat Höyüğü'nde bulunan Hitit dönemine ait heykele de değinen Günay, ''Şimdi buradan söylüyorum, yarın Ankara'ya dönüyoruz. Pazartesi günü öğleden sonra Bakanlar Kurulu toplantısı var. Pazartesi günü yeni bir armağanı Türkiye'ye tanıtmaya çalışacağız. Bu da çok özel, şu an nereden geldi, nereden bulundu, bunu bana sormayın ama pazartesi günü öğleden itibaren ajansları dikkatle takip edin'' diye konuştu.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AnkaraBakanlar KuruluErtuğrul GünayHatayŞanlıurfa
Görüş Bildir