Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Yapma Mirkelam

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

Yapma Mirkelam

Yapma Mirkelam

Kitaplığımın göze hiç çarpmayacak bir yerinde sakladığım Carol Bolt’un efsanevi(!) ‘Cevaplar Kitabı’na uzandım hiç utanmadan. Mirkelam’ın yeni albümü ‘Denizin Arka Yüzü’ ile ilgili sorumu sorduktan sonra açtığım sayfada ‘Ona kadar say ve tekrar sor!’ yazıyordu... Elbette böyle bir şey yapmadım ama aklımdan geçmedi de değil. İnsanın sempati beslediği, yeteneğinden ise kesinlikle kuşku duymadığı biri için pek hoş olmayan bir yazı yazması gerçekten hiç kolay bir şey değil, inanın.

2010’da Koray ve Serkan’sız kalmış bir Kargo ile daha önce INXS, AC/DC ve KISS gibi grupların prodüktörlüğünü yapmış Mark Opitz direksiyonunda yayımladığı son derece sevimsiz ‘Rakın Rol Disko Parti’ (RRDP) albümünü saymazsak, ‘Mutlu Olmak İstiyorum’dan bu yana yayımlanan, yani yedi yıl sonra dinlediğimiz ilk solo Mirkelam albümü, ‘Denizin Arka Yüzü’... Bu özelliği dolayısıyla daha da önemsememiz gerek... Gelin görün ki bu hissiyat, albümdeki şarkılar sayesinde gazı kaçmış bir balon gibi ıslıklar çalıp etrafta uçuşarak sönüveriyor.

Müziğin nefes alıp vermek kadar önemli olduğu bir ailenin parçası Fergan, yakın pop tarihimizin parmakla sayılabilecek figürlerinden biri kuşkusuz. ‘Her Gece’ ile çok sağlam başlayan maratonu pek şakacı ‘Bir Fotoğraf Çekinebilir miyiz?’ ve dahası ‘Asuman Pansuman’, ‘Elma Değil Ayva’ ve ‘Vay Anasını Sayın Seyirciler’ gibi B sınıfı Türk erotik filmlerini andıran isimlere sahip şarkılarla tamamlamıştı. Sonrası uzun, upuzun bir ara. Martı soslu ‘Âşık Olmak İstiyorum’ başta olmak üzere, berbat albüm kapaklarıyla aklımı her daim başımdan almayı başaran Mirkelam, bu kez Candaş Arın imzalı kapağı ile 10 puan alıyor ama ya gerisi...

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir