Valilik: 'Şemdinli Operasyonu Sona Erdi'

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

Valilik: 'Şemdinli Operasyonu Sona Erdi'

Valilik: 'Şemdinli Operasyonu Sona Erdi'

Şemdinli ilçesinde PKK'ya yönelik 23 Temmuz'da başlatılan operasyonun, bugün sabah itibarıyla sona erdiği bildirildi.

Hakkari Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, bölgedeki huzur ve güven ortamını bozmak amacıyla terör örgütü PKK mensuplarınca Şemdinli kırsalında çeşitli eylemler gerçekleştirildiği anımsatılarak, söz konusu eylemlere karşı koymak amacıyla 23 Temmuz günü güvenlik güçleri tarafından bölgede hava destekli operasyon başlatıldığı belirtildi.

Operasyonların 11 Ağustos günü sabah saatlerinde tamamlandığına değinilen açıklamada, şöyle denildi:

“Titizlik ve kararlılıkla sürdürülen operasyonlar sonucunda terör örgütü PKK hain amacına ulaşamamış ve çok sayıda terör örgütü mensubu etkisiz hale getirilmiştir. Mülki, adli ve askeri makamlar eşliğinde operasyonun son gününde bölgede ziyaret ve inceleme yapılmış, vatandaşlarımızın köylerinde, yerlerinde normal hayatlarını sürdürdükleri müşahede edilmiştir. Köylülerimizin doğan bazı zaruri ihtiyaçları da kaymakamlıkça karşılanmıştır.

Resmi makamların ve güvenlik kuvvetlerimizin temkinli, itidalli ve basiretli faaliyetleri, Şemdinli ilçe halkımızın sağduyulu ve sabırlı tutumu sayesinde güçlükler kolaylaşmıştır. Güvenlik güçlerimiz ve kamu görevlileri bundan sonra da ilimizde huzur ve güven ortamını sağlayıp sürdürme hususunda dirayetli, fedakar, azimli ve cesaretli tutumlarını sürdüreceklerdir.”

Haberin Tamamı İçin:

Şemdinli'de operasyon muamması

Hakkâri'nin Şemdinli İlçesi'ndeki çatışmalara ilişkin iki farklı haber kamuoyuna yansıdı. Valilik açıklamasında bölgede operasyonların bittiği duyuruldu; DİHA yeni operasyonun başladığını bildirdi.

Hakkâri'nin Şemdinli İlçesi kırsalında süren operasyonlarla ilgili iki farklı haber kamuoyuna yansıdı. Hakkâri Valiliği tarafından yapılan açıklamada Şemdinli'de operasyonların bittiği duyuruldu; Dicle Haber Ajansı'nın geçtiği haberde ise farklı illerden getirilen özel birliklerin de katılımıyla geniş kapsamlı bir operasyon başlatıldığı bildirildi.

Dicle Haber Ajansı'nın haberine göre, Hakkâri'nin Şemdinli İlçesi kırsalında binin üzerinde askerin katılımıyla geniş çaplı bir operasyon başlatıldı. 23 Temmuz'da başlayan ve çatışmaların halen devam ettiği Goman Dağı, Mirgesava, Serpan, Masiro ve Nîrkula kırsalını içine alan operasyona başta Siirt olmak üzere farklı illerden getirilen özel birlikler de katılıyor.

Hakkâri Valiliği tarafından yazılı açıklamada ise 23 Temmuz günü başlayan askeri operasyonların bugün (11 Ağustos) bittiği duyuruldu.

İMC

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

HakkariTerör
Görüş Bildir