Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Uykusuz Mikser Operatörlerinin Çilesi Bitmiyor!

-

Uykusuz Mikser Operatörlerinin çilesi bitmiyor. Yetkililer dur demeli artık!.

Uykusuz Mikser Operatörlerinin çilesi bitmiyor. Yetkililer dur demeli artık!.

Mikser Operatörlerinin çilesi bitmek bilmiyor. Yetkililerin bu konuya da el atması şart oldu !

Mikser operatörlerinin durumu hiç de iyi değil !.. Mikser operatörlerinin ağır çalışma koşulları, uykusuzluğu beraberinde getiriyor. Sonrada trafik kazaları kaçınılmaz oluyor. İnşaat sektörünün alt kulvarlarından olan bu sektör de çalışmak hayli zor. Lakin bu mesleği kendine yıllardır meslek edinen bir operatörün, mesleğini bırakıp da başka bir sektörde işe başlaması kolay değil. Herkes uzman olduğu alanda çalışmalı. Aslında bu herkesin ortak düşüncesi oluyor. Ama şartlar çok zor. Sabah 08:00’de iş başı yapan bir operatörün, akşam iş bırakma saati belli olmuyor. Bazen bu durumun 24 saati de aştığı görülüyor. Özellikle İstanbul gibi büyük şehir trafiğinde, uykusuz bir operatörün yol açtığı trafik kazaları hayli artmış durumda. Yetkililerin bu gidişata bir “DUR” demesi gerekiyor artık.

Gelin sektör sıkıntılarını, ismini vermek istemeyen bir Mikser Operatörün’den dinleyelim ;

Miksercılerın çilesi, sabah 8 de iş başı, sonrasında paydos yok. Normal mesai standardı 8 saat; ama 14 saat çalıştığımız zaman seviniyoruz. Mikserlerin çoğu bakımsız. Çoğu Mikser’in doğru dürüst lastikleri bile yok. En son 1 ay kadar önce bir beton firmasında çalışan, mikserci uykusuzluk yüzünden normal çalışma saatinin üstünde (24) saat üstü çalışmıştır. 36 saat çalışabilene, ekstra 10 sefer fazladan veriyolar. Mikserciler, sefer ve prim özerine çalışırlar. % 90’ı uykusuz ve yorgun çalışıyorlar. 40 tonluk kamyonlar, yayaların bıle zor yürüdüğü, İstanbul trafiğinde günün her saati çalışıyolar. Yorgunum diyeni de işten kovuyorlar. Buna kimse dur demiyor. Çalışma şartları kadar, yattığımız yerler de hayli sağlıksız. Düşük maaş +prim usulu, zorla çalışmaya mahkum bırakılıyoruz. Sigortalarmız bıle asgari ücret üzerinden zorla yatırılıyor. Bunu da gören yok. Takoğraflarla çalışma saati ispatı da çok kolay. Araştırma yapılsa ne kadar zor şartlarda çalıştığımız çok kolay anlaşılacak. Ama çaresiz bir şekilde sizlerin yardımıyla belki yetkililerin bu soruna çözüm bulması sağlanır. Çok mutlu oluruz.

Haberin Tamamı İçin:

Beton Mikser Kadını Eziyor ( Gebzedeki Kaza )

Beykoz'de Feci Kaza: 3 Yaralı

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

İstanbul
Görüş Bildir