Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Uluslararası Turizm Filmleri Festivali Kapadokya'da Başladı

0PAYLAŞIM

Uluslararası Turizm Filmleri Festivali Kapadokya'da Başladı

NEVŞEHİR Anadolu Ajansı - Kapadokya'da tertip edilen Beynelmilel Turizm Filmleri Şenliği, "Turizm Tanıtım Taktikleri" mevzulu konferansla başladı.

Kültür ve Turizm Bakanlığının katkıları, Nevşehir Belediyesinin konut sahipliğinde reelleştirilen şenlik kapsamında Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi NEVÜ Kültür ve Kurultay Merkezi'nde tertip edilen konferans evveli Kapadokya ve Türkiye mevzulu tanıtım filmleri izlendi.

Festivale katılan filmlerin kısa tanıtımlarının izlenmesiyle devam eden konferansta, muhtelif ülkelerden katılım sağlayan turizm otoriteleri ve rejisörler bilgi paylaşımında bulundu.

Beynelmilel Turizm Filmleri Şenlikleri Komisyonu CIFFT Direktörü Alexander Kammel, gazetecilere yaptığı açıklamada, organizasyonun natürel, tarihi ve kültürel zenginliklerle bütünleşen Kapadokya'da hakikatleştirilmesinden mutlu olduklarını belirtti.

Festivale katılan filmlerin profesyonel bir juri tarafından değerlendirilerek mükâfatlandırılacağını aktaran Kammel, "Şenlikte mükâfat alacak filmlerin turizm anlamında göze sansasyonel bir tesiri olacaktır. Amerika Birleşik Devletleri ve değişik ülkelerden azalarla burada toplandık. Daha evvel dünyanın muhtelif ehemmiyetli şehirlerinde reelleştirilen bu şenliğin Kapadokya'da tertip edilmesinden dolayı mutluyuz." dedi.

  • Film gösterimleri sarih havada yapılacak

Şenlik Başkanı Can Saraçoğlu da faalliğin Türkiye ve Kapadokya'nın tanıtımı açısından ehemmiyetine vurgu yaptı.

Şenlik kapsamında renkli görüntülerin ortaya çıkacağına ve dikkatlerin bölge üzerinde bir araya geleceğine işaret eden Saraçoğlu, şunları söyledi:

"Tüm dünyaya Türkiye'nin kültür ve turizm potansiyelini, Kapadokya'nın harikulade atmosferini tanıtmaya çalışacağız. Dolu dolu bir organizasyon ortaya koymak için çalışıyoruz. Nevşehir'de sosyal mesafe kaidelerine uygun biçimde sarih havada film gösterimleri ve muhtelif faalliklerin ardından mükâfat merasimi ile şenlik sona erecek. 7 ana kategoride 28 mükâfat verilecek. Hem turizm sektörünü tanıtmış hem de mükâfatla taçlandırmış oluyoruz."

Şenlik, olağan araba turu, şenlik basın buluşması ve Nevşehir Kalesi'ndeki film gösterimiyle devam edecek.

Faallik çerçevesinde yarın peribacalarının yoğunlukta olduğu alanlarda foto safari, sarih hava film gösterimi ve sohbetler yapılacak.

Şenlik, cuma günü Paşabağı Ören Yeri'ndeki mükâfat merasimiyle sona erecek.

Daha evvel 4 kere İstanbul'da tertip edilen şenlik, Cannes, Berlin, Tokyo, Barselona ve Viyana'nın da aralarında yer aldığı dünyaca şanlı pek çok şehirde de organize edilmişti.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir