Uludere'de Anmaya İzin Yok

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Uludere'ye Giriş Yasak!

Uludere'ye Giriş Yasak!

yi anmak için yola çıkan Sosyalist Gençlik Federasyonu üyeleri Kasrik Boğazı’nda durduruldu. Jandarma, İ çişleri Bakanlığı’nın Uludereye’ye gidişlerin yasaklandığına dair genelgesi ni gerekçe gösterdi. Genelgede '26-29 Aralık’ta illegal örgütlerin eylem yapacağı gerekçesiyle hiç bir grubun Uludere’ye alınmayacağı' bildirildi. 5 otobüs Cizre’ye geri döndü.

İzmir, Denizli, İstanbul, Ankara, Samsun, Hatay, Adana, Diyarbakır, Muğla, Antalya, Artvin, ve Kocaeli ’nden yola çıkarak Adana Pozantı'da buluşan 150 kişilik grup, katliam anması için Şırnak, Cizre 'ye doğru beraberce tekrar yola koyuldu.

Kasrik Belediyesi sınırlarında askeri kontrol noktasında durdurulan gruba, Jandarma görevlileri engel oldu ve valiliğin girişe izin vermediği söyledi. SGDF Başkanı Ali Tektaş ve beraberindeki SGD'lilerin jandarma komutanıyla yaptığı görüşmeden bir sonuç çıkmadı.

Görüşme sonrasında açıklama yapan Tektaş, engele gerekçe olarak İçişleri Bakanlığı'nın genelgesinin gösterildiğini söyledi, "" dedi.

Roboskî'ye gitmekte kararlı olduklarını belirten Tektaş, şöyle konuştu:

"Şu an Roboskî'de olan CHP ve HDK milletvekilleriyle görüşerek konuyu bildirdik. Onlar bu konuda görüşmeler yapacaklar. SGDF olarak Şerafettin Elçi'nin cenazesine katılıp taziye çadırını ziyaret edeceğiz. Cenazenin ardından Roboskî'ye gidecek olan diğer kurum ve heyetlerle birlikte yola çıkacağız"

Haberdesin

Haberin Tamamı İçin:

Uludere'de Anmaya İzin Yok

Uludere'de Anmaya İzin Yok

Uludere'de 34 sivilin öldürülmesinin yıldönümü nedeniyle yapılacak etkinliklere yasak geldi. Bu sabaha karşı Türkiye'nin çeşitli illerinden Uludere'ye giden 5 otobüs jandarma tarafından geri çevrildi.

Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu (SGDF) üyesi yaklaşık 150 kişilik gruba, İçişlere Bakanlığı’nın talimatı olduğunu, 26-29 Aralık’ta illegal örgütlerin eylem yapacağı gerekçesiyle hiç bir grubun Uludere’ye alınmayacağı bildirildi. 5 otobüs Cizre’ye geri döndü.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AdanaAnkaraAntalyaCumhuriyet Halk PartisiDiyarbakırHatayİstanbulİzmirMuğlaSamsunŞırnak
Görüş Bildir