TTB'nden Biber Gazı Yiyenlere Şikayet Formu

 > -

TTB'nden Biber Gazı Yiyenlere Şikayet Formu

Türk Tabipleri Birliği, Taksim Gezi Parkı protestosuyla başlayıp tüm yurda yayılan eylemlerde kullanılan gazın niteliğini belirlenmesi ve kişiler üzerindeki etkilerinin araştırılması için çalışma başlattı. Bu kapsamda TTB internet sitesinde gaza maruz kalan vatandaşların doldurması için form oluşturdu.

TTB, Taksim Gezi Parkı protestosuyla başlayıp tüm yurda yayılan eylemlerde güvenlik güçleri tarafından kullanılan biber gazının kişiler üzerindeki etkisini araştırmak için internet sitesinde bir form yayınladı.

Gaza maruz kalanların doldurması internet adresinde yayınlanan formda, "Gazdan korunmak için herhangi bir araç kullandınız mı?, Gazdan korunmak için herhangi bir araç kullandıysanız bunlar nelerdir?, Biber gazı / göz yaşartıcı gaz bulunan ortamda toplam olarak bulunma süreniz kaç saattir? Gaz fişeği yaralanması oldu mu? Yaralanma olduysa gaz fişeği yarası vücudunuzun neresindeydi? Diğer yaralanma olduysa yaralanmanın şiddetini nedir? Gaza maruz kalma sonrası herhangi bir sağlık yardımı aldınız mı? Gaza maruz kalma sonrası oluşan (daha önce olmayan) ve şu anda devam eden şikayetiniz var mı?" gibi sorular yöneltildi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Biber GazıGezi Parkı
Görüş Bildir