Topbaş'tan İstanbul'a Dev Bütçe

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

Topbaş'tan İstanbul'a Dev Bütçe

Topbaş'tan İstanbul'a Dev Bütçe

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, belediyenin bu yılki yatırım bütçesini açıkladı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Sancaktepe'de park açılışı ve kültür merkezi temel atma törenine katıldı. Burada yaptığı konuşmada, "Belediyenin bu yılki yatırım bütçesi 8.5 Katrilyon (8,5 milyar TL) dedi.

Açılış törenine Kadir Topbaş, AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşçu, Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, AK Partili bazı milletvekilleri ve vatandaşlar katıldı.

BAŞBAKANIMIZ ÇIKIŞLARINDA ECDADIMIZDAN GELEN SORUMLULUK VAR

Konuşmasında Mısır ve Ortadoğu'da yaşanan olaylara değinen Topbaş, "Sayın başbakanımızın yer yer çıkışlarına baktığımız zaman ecdadımızdan gelen sorumluluğu görebilirsiniz. Çünkü orada diplomatik nezaket kurallarını bir kenara bırakarak, zulmü gördüğü zaman susmayan ve bunu dile getiren tavır koyan ve yüreğinden konuşan bir insan var. İnanan insan, ülkesini seven insan, insanlığı seven insanın böyle davranması gerekir" dedi.

İSTANBUL'A HİZMET ETME GÖREVİ BİZE DÜŞMÜŞ

İstanbul'un bir ülke özelliği gösterdiğini belirten Topbaş, "Değişik tarihlerde İstanbul'a Anadolu'nun değişik yerlerinden gelmişiz. Bu gelişimiz sırasında bize yol gösterenler, planlı bir yerleşim alanları açanlar olsaydı bugün burada başka şeyler konuşur halde olurduk. Ne var ki eksiklikleri, sıkıntıları giderme işi bize düştü. Bu şehrin çöplerini toplama işi bize düştü. Bu yaz sıcağına rağmen günde 3 milyon metreküp su kullanan İstanbul'un 2050 yılına kadar su problemi olmayacak hale getirmek işi bize düşmüş. Ve her noktada hizmet bizim görevimiz olmuş" şeklinde konuştu.

SANCAKTEPE'DE YATIRIMLAR 400 TRİLYON

Sancaktepe özelinde yapılan yatırımların 400 Trilyon'u (400 milyon TL) aştığını belirten Topbaş şunları söyledi:"'Sancaktepe'ye metro gelecek' denseydi bu hayal edilir miydi? Sadece bir hat gelmeyecek. Şu anda bizim Üsküdar'da başlattığımız Ümraniye-Sancaktepe hattı sadece bu değil. Ayrıca Sultanbeyli'den gelecek bir hat var. Kadıköy'den gelecek olan bir hat daha var. İnşallah 14 kilometrelik Çekmeköy-Sancaktepe-Sultanbeyli hattının 2018 yılında tamamlanmasını bekliyoruz. Ve yine 17 kilometrelik Kadıköy-Ataşehir-Ümraniye-Sancaktepe-Sultanbeyle raylı sisteminin de hazırlıkları devam ediyor."

Topbaş, konuşmasında Türkiye'nin güçlenmesinin istenmediğini de belirterek, belediyenin bu yılki yatırım bütçesinin 8.5 Katrilyon (8.5 milyar TL) olduğunu söyledi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiİstanbulKadir TopbaşMısırÜsküdar
Görüş Bildir