Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Thy Yönetim Kurulu Başkanı Aycı, Japonya Büyükelçilik Ödülü Aldı

0PAYLAŞIM

Thy Yönetim Kurulu Başkanı Aycı, Japonya Büyükelçilik Ödülü Aldı

ANKARA Anadolu Ajansı - Türk Hava Yolları Türk Hava Yolları İdare Heyeti ve İcra Komisyonu Başkanı İlker Aycı'ya, Japonya ile Türkiye arasındaki ilişkilerin kuvvetlendirilmesine müteveccih katkılarından dolayı Japonya hükümeti tarafından “Japonya Büyükelçisi Mükâfatü” verildi.

Japonya'nın Ankara Büyükelçiliği fotoğrafı evinde yapılan mükâfat tevdi merasimine Büyükelçi Akio Miyajima, Dışişleri Bakanlığı Kuzey Amerika Dairesi Genel Müdür Takviyecisi Tugay Tuncer ile çok rakamda misafir katıldı.

Merasimde Türkçe ve Japonca konuşan Miyajima, "Sayın Aycı, 2011 senesinde Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı Başkanı olarak vazifeye başlamasının ardından Japonya ile Türkiye arasındaki ilişkilerin büyümesine faal olarak katkı sağlamış, 500'şan üzerinde Japon şirketini Türkiye'deki yatırım civarı, teşvikler ve yardımlar mevzusunda bilgilendirerek yatırım civarı mevzusunda zorunlu tertip etmelerin yapılması için büyük mücadele sarf etmiştir." ifadelerini kullandı.

Aycı'nın Türk Hava Yolları'deki vazifesine geldiği tarihten itibaren de iki ülke ilişkilerini geliştirme mevzusunda faal faaliyetlerde bulunduğunu belirten Miyajima, "2019'da hakikatleşen Japonya'da Türk Kültürü Seneyi aktiflikleri kapsamında 'Trajiğeler ve Osmanlı İmparatorluğu'nda Lale Ananeyi" sergisi için Topkapı Epilepsiyi definelerinin eriştirilmesine katkı sağladı." dedi

Miyajima, laflarını, "Japonya ve Türkiye coğrafi olarak uzak olsalar da kalplerimiz yakındır. Başka Bir Deyişle iki devlet tek vicdan." diyerek bitirdi.

  • Türk Hava Yolları gelecek sene Osaka uçuşlarına başlayacak

Aycı da konuşmasında, Türkiye ile Japonya arasında uzun senelere direnen arkadaşlık ilişkisi bulunduğuna işaret ederek "Türk ve Japon ulusları kalben birbirine çok yakındır. Osmanlı fırkateyni Ertuğrul'un 1890'da Japonya'yı ziyareti ve ardından halklarımız arasında eforlu bir bağ oluşturan felaketin alana gelişinden bu yana Türkiye'de Japonya'ya ve ulusuna sempati dinlenmektedir. Değişik vesilelerle ziyaret ettiğim Japonya'da da Türkiye'ye karşı aynı yakınlığı bizzat gözlemledim." diye konuştu.

Türk Hava Yolları'nin 31 yıldır Japonya'ya uçuşlar yaptığını anımsatan Aycı, Tokyo'daki Haneda Beynelmilel Havalimanı'nın da Türk Hava Yolları'nin rotaları arasına ilave edilmesinde Miyajima'nın ehemmiyetli katkıları olduğunu söyledi.

Aycı, gelecek sene Türk Hava Yolları'nin Tokyo'daki iki havalimanının ardından Osaka uçuşlarına başlayacağını da aktardı.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir