Taksim'de Bekleyiş Sürüyor

 > -

Taksim'de Ülkücü Gruba Polis Müdahalesi

Taksim'de Ülkücü Gruba Polis Müdahalesi

Taksim Meydanı'nda Atatürk anıtı önünde toplanarak Türk bayrakları ile eylem yapan yaklaşık 20 kişilik Ülkücü gruba polis müdahale etti.

Önce İstiklal Marşı'nı söyleyen grup polisin tazyikli su ile müdahalesi sonrası "Ya Allah Bismillah Allahuekber" şeklinde sloganlar atarak TOMA'nın önüne geçip polise tepki gösterdi.

Göstericiler arasında başörtülü ve türbanlı kadınlar da yer aldı. Bu arada meydan çalışmalarının yapıldığı bölgede eylemcilerin lastik yaktığı gözlenirken, polis meydanda gaz bombası kullanmaya devam etti.

Hasan YILDIRIM - İdris TİFTİKÇİ - Mustafa ÖZDABAK / İSTANBUL / DHA

Haberin Tamamı İçin:

Taraftar Gruplarına İstiklal'de Müdahale

Taraftar Gruplarına İstiklal'de Müdahale

Taksim Gezi Parkı olayları bugün de devam ediyor.

Saat 10.30 sıralarında Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray taraftar gruplarının da aralarında yer aldığı kalabalığa İstiklal Caddesi'nde polis müdahalede bulundu.

Enver ALAS - İSTANBUL DHA

Haberin Tamamı İçin:

Taksim'de Olaylar Yeniden Alevlendi

Taksim'de Olaylar Yeniden Alevlendi

İstanbul'daki Gezi Parkı protestoları şiddetlenerek artıyor. Yaklaşık üç saatlik suskunluğun ardından olaylar yeniden başladı. Polis, kent dışından gelen takviyelerle birlikte Taksim Meydanı çevresindeki göstericilere müdahale etti.

Gezi Parkı'na yapılması planlanan Topçu Kışlası projesinin durdurulması için yapılan protestolar 5'inci gününde sürüyor.

Cuma sabahı 05.00 sularında başlayan polisin sert müdahalesine yönelik gösteriler, gün boyunca önce İstanbul'un merkezi noktalarına daha sonra da Türkiye geneline yayıldı.

Protestocuları Gezi Parkı'na yaklaştırmak istemeyen polis, 07.00 sularında verdiği aranın ardından 10.15'de Taksim'de tekrar müdahaleye başladı.

Polis, ara sokaklardan Taksim'e yürümek isteyen ve çevrede toplanan gruplara biber gazı ve tazyikli su kullanıyor.

Gümüşsuyu, Kazancı yokuşu, Sıraselviler, Harbiye ve Tarlabaşı girişinde polis geniş güvenlik önlemleri aldı. Gezi Parkı çevresine konulan bariyerler ise hala duruyor ve giriş yasak.

Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray taraftar gruplarının da aralarında yer aldığı yaklaşık bin 500 kişilik kalabalığa İstiklal Caddesi'nde polis müdahalede bulundu.

İstiklal Caddesi Fransız Konsolosluğu önünde toplanan grubun meydana doğru yürüyüşe geçmesiyle polis gruba müdahale ederek Tünel'e kadar kovaladı. Ara sokaklarda bulunan gruplara da müdahale sürüyor.

Bu sırada başka yönden meydana ulaşmayı başaran bir grup Talimhane tarafında çöpleri ateşe verdi. Polis kısa sürede gruba ve ateşe müdahale etti.

Sabah saatlerinde çalışan otobüslerin durumu ise şu sıralar belirsiz. Metro ise sadece Şişli'ye kadar çalışıyor.

Dün gece Sıraselviler, Harbiye, Gümüşsuyu ve Galatasaray'da yapılan müdahaleler sabaha kadar sürmüştü.

Ancak polisin elindeki gaz stoğunun azalmasının ardından Bursa'dan getirilen yeni stoklar, bu sabah İstanbul'a ulaştı. Ayrıca 09.00 sularında da İstanbul dışından gelen çevik kuvvet birlikleriyle de görev değişimi yapıldı.

Bu değişiklikler sırasında Taksim çevresinde ve meydanda hayat normale dönmüştü.

Haberin Tamamı İçin:

İstanbul ayakta...

İstanbul ayakta...

15:05 Taksim İstiklal Caddesi, Odakule'de polis müdahalesi var. Polis göstericileri Beyoğlu İş Merkezi'nden çıkartmıyor. (@140journos)

14:57 İzmir'de destek eylemleri devam ediyor. Hatay İnönü caddesinde vatandaşlar "Faşizme karşı omuz omuza", "Susma sustukça sıra sana gelecek" "Tayyip istifa", "Hükümet istifa" sloganları atarak caddeyi trafiğe kapattı.

14:55 Saat 11.00'den bu yana binlerce yurttaş Harbiye tarafından Taksim'e çıkmak için direniyor. Kitleye aralıksız olarak gaz bombaları ve tazyikli su ile müdahale eden polisler yaşanan çatışmalar sırasında 3 yurttaşı darp ederek gözaltına aldı.

14:51 Galatasaray'ın Fildişi Sahilli yıldızı Didier Drogba da Taksim direnişiyle ilgili kişisel instagram hesabından bir fotoğraf paylaştı ve şu ifadeleri paylaştı: "Kalbim sizinle, İstanbul Taksim'de şu an olanlar çok üzücü ve büyük bir hayal kırıklığı. Umarım herşey kısa sürede normale döner, kalbim sizinle."

14:42 Taksim'de ATV muhabiri Mesut Çiftçi ve kameraman İsmail Velioğlu polisin attığı plastik mermi nedeniyle yaralandığı belirtildi. (Hürriyet)

14:33 Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, İstanbul Taksim Gezi Parkı'nda yaşanan olaylarla ilgili olarak, "Taksim'de yayalaştırma projesi devam ediyor. Taksim'e AVM yapılacak diye bir şey yok." dedi.

14:30 Doktorlar önlükleri ve malzemeleri ile Asmalımescit’te direnişçilere yardım ediyor. (Sendika.org)

14:22 İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi'nin bugün gerçekleştireceği Bahar Şenliği ertelendi. Gecede sahne alacak Hande Yener, Gripin ve okulun Müzik Kulübü Taksim direnişi nedeniyle sahneye çıkmama kararı aldı.

14:11 Taksim Sıraselviler Caddesinde bulunan kitleye polis gaz bombası ve tazyikli su ile müdahale etti. Polis birçok kişiyi gözaltına aldı. Bölgede çatışma devam ediyor.

14:05 Ankara Güvenpark'ta toplanan çok sayıda kişiye polis gaz bombalarıyla müdahale etti. Müdahale sırasında çok sayıda kişi yaralandı. Kızılay Meydanı'na birçok yerden girmeye çalışan göstericiler ile polisler arasındaki çatışma devam ediyor.

14:00 Diyarbakır'da toplanan binlerce kişi Taksim Gezi Parkı direnişini selamladı.

13:51 MHP'li yaklaşık 500 kişilik bir grup, Taksim Cumhuriyet Anıtı’na gelerek Gezi Parkı direnişine destek verdi.

13:49 Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, “Ben bu eylemlerin derhal sona erdirilmesini, eylemcilerden rica ediyorum” dedi.

13:41 İzmir'de alanlara çıkan binlerce kişi ile polis arasında çıkan çatışmalarda 50'ye yakın kişinin gözaltına alındığı öğrenildi. DİSK, KESK, Türk İş ve TMMOB gibi emek ve demokrasi güçleri bugün saat 17.00'de Eski Sümerbank önünden Basmane Meydanına yürüyüş ve basın açıklaması yapılacağı duyurdu.

13:30 CHP, bugün Kadıköy'de gerçekleştireceği mitingi iptal etti. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu sosyal medyadan yaptığı açıklamada 'Baskıya ve zulme meydan okuyan herkesi Taksim'e çağırıyorum' dedi.

13:24 Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Gezi Parkı olaylarıyla ilgili “Polis orada dün vardı, bugünde olacak, yarında olacak. Taksim Meydanı aşırı uçların cirit attığı yer olamaz” diye konuştu.

13: 15 Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Taksim Gezi Parkı’nda yaşanan olaylara da tepki gösterdi. “Hiç kimsenin ağaçlar kesiliyor bahanesiyle ortaya çıkıp gerilimi artırmaya hakkı yoktur” diyen Erdoğan, AKM’nin yıkılması konusunda ise “AKM’yi dahi yıkmalıyız” dedi.

12:56 Ankara'da düzenlenen eylemde başına gaz bombası isabet eden sinema oyuncusu ve yönetmeni Leyla Okay yoğun bakıma alındı.

12:45 Taksim Dayanışması, polis Gezi Parkı'ndan çekilmedikçe İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile görüşmeyeceklerini açıkladı.

12:26 İstiklal Caddesi, Taksim Meydanı ve Galatasaray Lisesi civarında çatışmalar devam ediyor. Öte yandan Harbiye'de toplanarak Taksim'e yürümeye çalışan gruplara da polis gaz bombaları ile müdahale etti.

12:24 Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın danışmanı İbrahim Kalın, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Gezi Parkı Platformu ve Mimarlar Odası temsilcilerinin, soruna çözüm bulmak üzere biraraya geleceklerini bildirdi.

12:20 Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, Taksim Gezi Parkı’ndaki olaylara ilişkin, "Mahkeme oradaki yapılaşmanın durdurulmasına yönelik karar verdi. Bu süreçte, 'AVM yapılmasın' diyen insanlara biber gazı sıkma yerine 'buraya gerçekte şu yapılıyor' denilerek ikna sürecine gidilmelidir." dedi.

11:50 Taksim’de başlayan ve Türkiye’nin dört bir tarafında on binlerce kişinin sokağa çıktığı direnişlerin egemen medyada yer bulmaması üzerine, NTV binasının önü direniş alanına çevrildi. Aralarında Okan Bayülgen ve Levent Üzümcü’nün de bulunduğu yüzlerce kişi Maslak’ta bulunan NTV binasının önünde, egemen medyanın sokak direnişlerini görmezden gelen tutumunu protesto etti. Geceyi NTV binası önünde geçirenler “Yandaş basın” ,”Korkak basın” sloganları attı. (Sendika.org)

11:30 Koç, Yeditepe, Bilgi ve Bahçeşehir Üniversiteleri İstanbul gerçekleşen olağanüstü durum nedeniyle hafta sonu gerçekleşecek sınavları iptal etti.

10:41 İstiklal Caddesi'nin ara sokaklarında birleşerek Taksim Meydanı'na çıkmak isteyen yurttaşlara polis gaz bombalarıyla müdahale etti. Polisin kullandığı yoğun gaz nedeniyle İstiklal Caddesi'ni gaz bulutu kapladı.

Evrensel

Haberin Tamamı İçin:

İstiklal Caddesi'ne doktorlar ordusu geldi...

Foto: @cessimitrani

Kadıköy'den Karaköy'e doğru giden vapurun yolcularının hemen hemen tümü eylemcilerden oluşuyor.

140journos ‏@140journos

Saat 13:00 Bağdat Caddesi

@140journos

İstiklal Caddesi Odakule'de müdahale var. Polis göstericileri Beyoğlu İş Merkezi'nden çıkartmıyor.

@140journos

Sıraselviler'den meydana ulaşan grubun Gezi Parkı'na giriş yaptığı belirtiliyor. Polis Taksim'den çekiliyor.

İstiklal Caddesi'nde Galatasaray-Tünel arasında Taksim Gezi Parkı'na ulaşmak için bekleniyor.

140journos ‏@140journos

Gezi Parkı Eyleminde Son Durum

Gezi Parkı Eyleminde Son Durum

Gezi Parkındaki gelişmeleri canlı yayından takip edebilirsiniz.

DHA Canlı Yayın

Haberin Tamamı İçin:

Saat: 16:00 itibariyle Taksim Meydanı'nda yeniden yoğun gazlı müdahale başladı.

@140journos

Taksim'e Helikopterlerle Gaz Bombası Yağdı

Taksim'e Helikopterlerle Gaz Bombası Yağdı

Kalabalık Gezi Parkı'na doğru ilerliyor, bariyerleri kaldırmaya çalışıyor. Polis geri çekilirken helikoterlerle gaz bombaları atıldı.

Taksim’de saat 15.00’de toplanmak için gelenler Gezi Parkı'na doğru gitmeye çalışıyor. Taksim Meydanı’na ilk olarak Sırrı Süreyya Önder ve Sabahat Tuncel’in de aralarında olduğu BDP heyeti ulaştı. Taksim Metrosu önünde bini aşkın gösterici BDP heyetine katıldı ve şu anda basın açıklaması yapılıyor. Açıklama yapan heyet başta Emniyet ve Valilik olmak üzere yetkilileri istifaya davet etti ve kitle şu anda Gezi Parkı'na hareket ediyor. Açıklama yapan heyet halka orantısız müdahale edilen Gezi Parkı’nın derhal halka açılmasını istedi. Polis TOMA’ları geri çekildi. Kalabalık Gezi Parkı'na doğru ilerliyor, bariyerleri kaldırmaya çalışıyor. Polis müdahale etmiyor. Parkın içindeki polisler parkı boşaltıyor.

Polisin otobüslere binmesi sırasında bazı göstericiler taş atınca bir kez daha gaz bombaları atıldı. Polis daha sonra kalkanlarla kendini koruyarak çekildi, halk meydana girdi ancak bundan sonra bir gazlı müdahale daha oldu. Şu anda meydanda bir karmaşa yaşanıyor.

Elif İnce / Fatih Yağmur | Radikal

Tarlabaşı'ndan Taksim'e çıkan yollar açıldı.

Fotoğraf: Hüseyin Güneş

Taksim'de Son Durum

Taksim'de Son Durum

Gezi Parkı protestoları 5'inci gününde sürdü. İstiklal Caddesi'nden Taksim Meydanı'na yürümek isteyen gruba sabah saatlerinden itibaren biber gazı ve tazyikli su ile müdahale edildi. Saat 15.30 itibariyle, kalabalık Gezi Parkı'na doğru ilerledi. Gezi Parkı'ndaki dumanın sebebinin Intercontinental Oteli'nin bahçesinde yangın olduğu anlaşıldı. Taksim Meydanı'ndan çevik kuvvet ekipleri tamamen çekildi.

17:05 Taksim Meydanı'ndan çevik kuvvet ekiplerinin tamamen çekildiği ve meydanın tamamen yurttaşların kontrolüne geçtiği öğrenildi. Polisin attığı gaz bombaları sonucu Intercontinental Oteli'nin bahçesinde yangın çıktığı, Gezi Parkı'nda ki dumanın bundan kaynaklandığı bilgisi alındı.

17:00 Taksim'de Gezi Parkı'nın ortasından yükselen siyah dumanlarının olduğu öğrenildi.

16.28 Kalabalık Taksim Meydanı'nda, polisle bazı gruplar arasında arbede yaşanıyor.

16.00 Taksim'de halkın AKP kadar dünden beri yaşananları görmezden gelen medyaya da tepkisi var. Sürekli "satılmış medya" sesleri yükseliyor.

15.55 Bu sırada Taksim çevresinde toplanan gruplar, polisi protesto etmeye ve bazı cisimler atmaya başlayınca otobüslere binen polis ekipleri geri dönerek gaz bombaları atmaya başladı. Polis ekipleri meydandan Gezi Parkı'nın içine doğru çekildi. Polislerin büyük bölümü ise otobüslere bindirilerek Dolmabahçe çevresine gönderildi.

15.50 Polisin geri çekilmesi sırasında bazı göstericiler taş atınca son bir kez daha gaz bombaları atıldı. Polis daha sonra kalkanlarla kendini koruyarak çekildi. Şu an meydanda halk var. İstanbul Valiliği'nin de CHP 'nin Taksim'e yapacağı yürüyüşe izin verdiği açıklandı.

15,40 Yoğun kalabalık Gezi Parkı'na doğru ilerliyor, bariyerleri kaldırmaya çalışıyor. Polis müdahale etmiyor. TOMA'lar geri çekildi. Parkın içindeki polisler parkı boşaltıyor.

*

Gezi Parkı direnişine devam

Cuma sabahı 05.00 sularında başlayan polisin sert müdahalesine yönelik gösteriler, gün boyunca önce İstanbul'un merkezi noktalarına daha sonra da Türkiye geneline yayıldı. Protestocuları Gezi Parkı'na yaklaştırmak istemeyen polis, 07.00 sularında verdiği aranın ardından 10.15'de Taksim'de tekrar müdahaleye başladı. Polis, ara sokaklardan Taksim'e yürümek isteyen ve çevrede toplanan gruplara biber gazı ve tazyikli su kullanıyor.

Gümüşsuyu, Kazancı yokuşu, Sıraselviler, Harbiye ve Tarlabaşı girişinde polis geniş güvenlik önlemleri aldı. Gezi Parkı çevresine konulan bariyerler ise hala duruyor ve giriş yasak.

Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray taraftar gruplarının da aralarında yeraldığı yaklaşık bin 500 kişilik kalabalığa İstiklal Caddesi'nde polis müdahalede bulundu. İstiklal Caddesi Fransız Konsolosluğu önünde toplanan grubun meydana doğru yürüyüşe geçmesiyle polis gruba müdahale ederek Tünel'e kadar kovaladı. Bu sırada başka yönden meydana ulaşmayı başaran bir grup Talimhane tarafında çöpleri ateşe verdi. Polis kısa sürede gruba ve ateşe müdahale etti.

Öğlen saatlerine gelindiğinde ise Taksim çevresinde toplanan gruplara müdahaleler azaldı. Ancak meydana yönelen gruplara tazyikli su ve biber gazı ile müdahaleler sürüyor. Saat 13.00 sularında meydana yürümek isteyen MHP'li bir gruba polis müdahale etti. Grubun içinde olan MHP'li vekil Abdurrahman Başkan, polise tepki gösterdi.

Odakule'de bir gruba polis tazyikli su ve biber gazıyla müdahalede bulunuyor. Taksim tarafından da coplu takviye çevik kuvvet ekipleri de Odakule'ye doğru ilerliyorlar.

CHP milletvekilleri Hüseyin Aygün ve Süleyman Çelebi, göstericilere destek vermek amacıyla Taksim Meydanı'na geldi. Bunun üzerine Fransa'nın İstanbul Başkonsolosluğu önünde toplanan grup, Taksim Meydanı'na yürümek istedi.

Sloganlar eşliğinde polise taş atan gruba, güvenlik güçleri tazyikli su ve biber gazı sıkarak müdahale etti. Güvenlik güçlerinin, ara sokaklara dağılan, İstiklal Caddesi ve Taksim Meydanı çevresinde toplanan gruplara müdahalesi sürüyor.

Osmanbey'den Harbiye'ye doğru yüzlerce kişi Gençlik Marşını söyleyerek ve 'Tayyip istifa' diye bağırarak yürüyor. Harbiye Orduevi'nin önünde polis eylemcilere tazyikli su ve biber gazıyla müdahalede bulundu. Yüzlerce kişinin Taksim'e doğru yürüdüğü alanda izdiham çıktı. Direnişçiler 'Tayyip istifa' diye bağırarak ara sokaklara kaçmaya çalışıyorlar.

Atılan biber gazlarından yurttaş, Galatasaray Meydanı'nda oturma eylemi yapan kendilerini olarak tanıtan kayıp yakınları, turistler, gazeteciler ve esnaf da etkilendi.

İstiklal Caddesi'ndeki dükkanların tamamına yakını kapalı, açık olanların ise kepenkleri yarıya indirilmiş durumda. Bazı kafe ve restoranların göstericilere ücretsiz içecek ve yiyecek ikram ettikleri görüldü. Sabah saatlerinde çalışan otobüslerin durumu ise şu sıralar belirsiz. Metro ise sadece Şişli'ye kadar çalışıyor.

Taksim'de yaşanan olaylar sırasında gözaltına alınan 81 şüpheli adliyeye sevk edildi. Olaylarda 57 kişi daha gözaltına alındı. Taksim'deki olaylarda gözaltına alınan 81 kişinin emniyetteki işlemleri tamamlandı. Şüpheliler, Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesinde sağlık kontrolünden geçirildikten sonra Çağlayan Adliyesine götürülecek. Öte yandan devam eden olaylarda gözaltına alınan 57 şüpheli daha emniyete getirildi. Böylece gözaltına alınan şüpheli sayısı 138'e yükseldi. İzmir'de, ise 115 kişi gözaltına alındı.

Dün gece Sıraselviler, Harbiye, Gümüşsuyu ve Galatasaray'da yapılan müdahaleler sabaha kadar sürmüştü. Ancak polisin elindeki gaz stoğunun azalmasının ardından Bursa'dan getirilen yeni stoklar, bu sabah İstanbul'a ulaştı. Ayrıca 09.00 sularında da İstanbul dışından gelen çevik kuvvet birlikleriyle de görev değişimi yapıldı. Bu değişiklikler sırasında Taksim çevresinde ve meydanda hayat normale dönmüştü.

Haberin Tamamı İçin:

Taksim'de Sadece Halk Var

Taksim'de Sadece Halk Var

Taksim’de saat 15.00’de toplanmak için gelenler Gezi Parkı'na girdi. Taksim Meydanı’na ilk olarak Sırrı Süreyya Önder ve Sabahat Tuncel’in de aralarında olduğu BDP heyeti ulaştı. Taksim Metrosu önünde bini aşkın gösterici BDP heyetine katıldı ve basın açıklaması yaptı. Açıklama yapan heyet başta Emniyet ve Valilik olmak üzere yetkilileri istifaya davet etti ve kitle Gezi Parkı'na hareket etti. Bu sırada polisin TOMA’ları geri çekildi. Kalabalık Gezi Parkı'na doğru ilerledi ve bariyerleri kaldırarak girdi.

Polisin otobüslere binmek üzere yürüdüğü sırada bazı göstericiler tepki göstermeye devam etti. Bunun üzerine helikopterlerden gaz bombaları atıldı. Polis daha sonra kalkanlarla kendini koruyarak çekildi, halk meydana girdi ancak bir gazlı müdahale daha oldu. Meydanda polis kalmadı.

Başbakan Tayyip Erdoğan olaylar sırasında yaptığı açıklamalarda, "Yürüsünler bakalım ne istiyorlarmış görelim dedim. Ancak orası Topçu Kışlası olacak" açıklaması yaptı.

Haberin Tamamı İçin:

Taksim Gezi Parkı'ndaki yangını halk elden ele su taşıyarak söndürmeye çalışırken...

‏@Fotoğraf: 140journo

Göstericiler hırsını polis otosundan çıkardı

Sanatçılar da destek için İstiklal Caddesi'ndeydi.

Taksim'deki protestolar Beşiktaş'a kaymış durumda.

Taksim Meydanı'nda Son Durum

Taksim Meydanı'nda Son Durum

Taksim Meydanı'nda günün aydınlanmasıyla birlikte gece saatlerindeki kalabalığın oldukça azaldığı görüldü.

Sabah saatlerinde yağan yağmur da kalabalığın azalmasında etkili oldu.

Öte yandan Taksim'den Gümüşsuyu'na inen yolun başında ise akşam saatlerinde ters çevrilen bir aracın ateşe verilkdiği ve alev alev yandığı gözlendi.

BEŞİKTAŞ'TA SABAH TEMİZLİĞİ

Barbaros Bulvarı, Beşiktaş Meydanı, Beşiktaş Caddesi, Başbakanlık Ofisi, Dolmabahçe Gazhane Caddesi, Kadırgalar Caddesi ve Dolmabahçe Caddesi'nde barikat kuran ve yolu trafiğe kapatan eylemcilere polis müdahale etmişti.

Haberin Tamamı İçin:

Taksim'de Bekleyiş Sürüyor

Taksim'de Bekleyiş Sürüyor

Taksim Meydanı ve Gezi Parkı'nda akşam saatlerine göre sayıları oldukça azalan kalabalığın bekleyişi sürüyor. Göstericilerin ayrıldığı Beşiktaş'ta ise temizlik çalışması yapılıyor.

Taksim Meydanı ve Gezi Parkı'nda akşam saatlerine göre sayıları azalan kalabalığın bekleyişi sürüyor.

Kalabalıktan bazıları gruplar halinde sohbet edip şarkılar söylerken, kimilerinin de çimlere ve banklara uzandıkları görüldü. Taksim Meydanı'na çıkan cadde ve ara sokaklarda, göstericiler tarafından oluşturulan barikatların bulunduğu gözlendi. İstiklal Caddesi ve çevresindeki bazı dükkanlar ve reklam panoları hasar görürken, Cumhuriyet Anıtı'na da yasa dışı örgütlerin flamalarının asıldığı dikkati çekti.

Taksim Meydanı çevresinde, yakılan ve tahrip edilen belediye otobüsü ve canlı yayın aracının da aralarında yer aldığı bazı araçların enkazı bulunuyor.

Beşiktaş'ta hayat normale döndü

Öte yandan, günlerdir izinsiz gösterilere sahne olan Beşiktaş'taki Barbaros Bulvarı, İnönü Stadı'nın çevresi ve Dolmabahçe'de grupların sabah saatlerine doğru ayrılmasının ardından hayat normale döndü.

Yer yer kaldırım taşlarının ve trafik levhalarının söküldüğü, çöp konteynerlerinin devrildiği Beşiktaş bölgesinde, belediye görevlileri temizlik çalışması yapıyor.

Haberin Tamamı İçin:

Gezi Parkına vatandaşlardan destek

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiAnkaraArda TuranAtvBarış ve Demokrasi PartisiBaşbakanBaşbakan YardımcısıBeşiktaş Jimnastik KulübüBiber GazıBülent ArınçBursaCumhuriyet Halk PartisiDiyarbakırDrogbaFenerbahçeFransaGalatasaray Spor KulübüGezi ParkıHande YenerHatayInstagramİstanbulİstiklal MarşıİzmirKadir TopbaşKemal KılıçdaroğluMilliyetçi Hareket PartisiOkan BayülgenPolisRecep Tayyip ErdoğanSinemaTürk Kızılayıkadınlarmüzikyiyecek
Görüş Bildir