Zordaki Şeker Piliç'e Banvit Talip Oldu

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Şeker Piliç'te Üretim Durdurulacak

Şeker Piliç'te Üretim Durdurulacak

Şeker Piliç ve Yem Sanayi Ticaret AŞ, alacakları ve hesapları üzerinde ihtiyati haciz bulunması nedeniyle hammadde alım imkanı kalmadığını, üretim ve satışlarının durdurulacağını bildirdi.

Şirketin Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yayımlanan açıklamasında şunlar kaydedildi:
"Alacaklarımız ve banka hesaplarımız üzerinde ihtiyati haciz bulunması sebebiyle üretim için gerekli hammadde alım imkanımız kalmamıştır. Bugün itibariyle üretim ve satışlarımız devam etmektedir. Sözleşmesi iptal olan bayi ve market olmamakla birlikte, üretim için gerekli olan hammadde temin edilemeyeceği için mevcut canlı varlıklar hızlı bir şekilde elden çıkarılarak üretim ve satışımız durdurulacaktır."

Şirketin dün KAP'ta yayımlanan açıklamada ihtiyati haciz sonucu finans kuruluşlarından ek kaynak bulma imkanının ortadan kalkması ve Zincir Mağazalar üzerindeki alacaklarına ihtiyati haciz konulması sonucu hammadde alım imkanı ortadan kalktığı için, canlı faaliyetler bölümünün sürdürülebilirliğinin tehlike altına girdiği belirtilmişti.

Açıklamada, takibin 11 adet satıcı firma tarafından yapıldığı, takibe konu tutarın ise 4 milyon 792 bin lira olduğu bildirilmişti.

Dünyaekonomi

Haberin Tamamı İçin:

Zordaki Şeker Piliç'e, Banvit talip oldu

Torunlar Gıda ile satış görüşmelerine başlayan ancak daha sonra icra takipleri dolayısıyla vazgeçilen beyaz et sektörünün önemli şirketlerinden Şeker Piliç'e, şimdi de sektörün en büyüklerinden Banvit talip oldu.

Bu gelişmelerin ardından beyaz et sektörünün en büyük şirketlerinden Banvit, şirketle görüşmelere başladığını açıkladı. Banvit'ten yapılan açıklamada, "Bandırma bölgesinin en önemli istihdam odaklarından biri olan Şeker Piliç firma...

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

etşeker
Görüş Bildir