Şapkadan Yeni Plan Çıktı

 > -

Şapkadan Yeni Plan Çıktı

Topçu Kışlası’na gelen tepkiler üzerine İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, “Divan Oteli arkasından geçen bir köprü var. Onu da yenilemek suretiyle, diğer tarafa yaya yürüyüşünü sağlayacak bir aksla, Maçka Parkı’na kadar insanların yürüyebileceği yeşil bir bant oluşturulabilir” dedi.

Günlerdir devam eden Gezi Parkı direnişi ile ilgili dün ilk kez konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, “Gezi Parkı’nı bir kültür parkı, bir yeşil bant, bir bütüncül plan içinde değerlendirmemiz, mimari açıdan Maçka Parkı dahil olmak üzere böyle bir aksı almak daha doğru olur” dedi. Feshanede’de düzenlenen 16. İSMEK sergisinin açılışının ardından konuşan Topbaş, şunları söyledi:

DOLMABAHÇE’YE KADAR

Hilton Oteli arkasındaki yeşil parktan itibaren, Açıkhava Tiyatrosu’ndan, Dolmabahçe’ye kadar giden bir kültür parkı, bir yeşil bant, bir bütüncül plan içinde değerlendirmemiz, mimari açıdan Maçka Parkı dahil olmak üzere böyle bir aksı almak daha doğru olur. Bunları değerlendirdik. Ben de bir mimar olarak bunu görüyorum. Noktasal olarak yaptığınız planlar bazı problemleri beraberinde getiriyor. Zaten o bölgeyle ilgili çalışmalarımız var bizim.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Gezi ParkıİstanbulKadir Topbaş
Görüş Bildir