Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Samsun'da Karantinayı İhlal Eden 13 Kişi Yurda Yerleştirildi

0PAYLAŞIM

Samsun'da Karantinayı İhlal Eden 13 Kişi Yurda Yerleştirildi

SAMSUN Anadolu Ajansı - Samsun'da karantina kaidelerini ihlal ettiği tespit edilen 13 birey yurda yerleştirildi.

Samsun'da yeni tip koronavirüs Kovit 19 testi pozitif çıkan ya da bu şahıslarla temaslı olup evinde karantinada olması gerekirken dışarıda olduğu tespit etilen 13 birey, Kredi ve Yurtlar Müessesesine KYK bağlı Münevver Ayaşlı Kız Talebe Yurdunda fiyatı kendilerinden karşılanmak üzere karantinaya alındı.

Samsun Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, mevzubahisi şahıslar hakkında Samsun Valiliği tarafından Türk Ceza Kanunu 195. madde uyarınca kabahat bülteninde bulunularak, yönetimsel harekât başlatıldığı bildirildi.

Vali Zülkif Dağlı, Şehir Umumi Hıfzıssıhha Heyetinde alınan kararlar çerçevesinde karantina şartlarını ihlal eden bireylerin tespit edilerek, KYK'ya bağlı yurtlara yerleştirildiğini açıkladı.

Dağlı, "Ne Yazık Ki daha uygulamanın ilk iki gününde karantina kaidelerini ihlal eden 13 yurttaşımızı yurtlarımıza yerleştirmek ve haklarında Türk Ceza Kanunu 195. madde uyarınca kabahat bülteninde bulunmak zorunda kaldık. Bu şahıslardan 4 tanesi pozitif hasta, 9 tanesi ise pozitif hastalarla temaslı şahıslardan oluşuyor." ifadelerini kullandı.

Karantina ihlali yapanların 4'namın kamu müesseselerinde yapılan HES kodu hakimiyeti sırasında, 7'sinin örgütüne üyeleri tarafından yapılan yol hakimiyetlerinde, 2'sinin de Sıhhat Şehir Müdürlüğü filyasyon takımları tarafından yapılan konut ziyaretlerinde tespit edildiğine vurgu yapan Dağlı şöyle devam etti:

"Yurtlarda davetli ettiğimiz yurttaşlarımızın günlük sıhhat hakimiyetleri ve tetkikleri Sıhhat Şehir Müdürlüğümüz tarafından oluşturulan 1 doktor, 5 dayanakçı sıhhat personeli olmak üzere 6 şahsiyet bir takım tarafından, paklik, lojistik ve beslenme hizmetleri ise AFAD ve Kızılay yetkililerimiz, güvenlik hakimiyeti ise Şehir Emniyet Müdürlüğü takımlarımız tarafından hakikatleştiriliyor."

Yurtlarda davetli edilen yurttaşların rakamının çoğalmamasını beklenti ettiklerini vurgulayan Dağlı, şunları kaydoldu:

"Kaidelere uyulmaması vaziyetinde Samsun Valiliği olarak zorunlu tüm ihtiyat ve ihtiyatları alma noktasında kararsız etmeyeceğimizin de tüm kamuoyu tarafından öğrenilmesini istiyorum. Virüsü ancak maske, sosyal mesafe ve el hijyeni kaidelerimize uygun bir yaşam şekli sergileyerek, çevremizde buna uymayan arkadaşlarımızı dostlarımızı gördüğümüzde de onları uyararak yenebiliriz."

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir