Rusya'dan Madonna'ya Ağır Hakaret

-
2 dakikada okuyabilirsiniz

Rus Savcılardan Pussy Riot'a Hapis Talebi

Rus Savcılardan Pussy Riot'a Hapis Talebi

Bir protesto gösterisinde dinsel nefreti kışkırtmak suçlamasıyla yargılanan Rus kadın müzik grubu Pussy Riot için savcılık üç yıl hapis cezası talebinde bulundu.

Üç kadından oluşan punk grubu Pussy Riot, 21 Şubat'ta bir katedralde yapılan protestoda Rus lider Vlaidimir Putin'e karşı şarkı söylemişti.

Savcılık, grubu "Ortodoks Hıristiyan alemine karşı durmakla" suçladı.

Grubu destekleyenler, olayın fazlasıyla büyütüldüğünü söylüyor.

Grup üyeleri Maria Alyokhina , Nadezhda Tolokonnikova ve Yekaterina Samutsevich eylemlerinin Rus Ortodoks kilisesi patriği Kirill'in seçimlerde açıktan Putin'i desteklemesine tepki amaçlı olduğunu bildirdi.

Kilisede küfür etmenin tanrıya hakaret olduğunu belirten savcı Alexei Nikiforov, bu eylemle suçlanan grubun "açıktan dinsel nefret ve düşmanlık gösterdiğini" söyledi.

Pussy Riot, katedralde söylediği şarkıda bir Hıristiyan duasını komedi şeklinde ele alarak Meryem Ana'dan Rusya'yı Putin'den kurtarmasını istemişti.

Gruba karşı açılan dava Rusya'da ve uluslararası arenada tepkiyle karşılanmıştı.

Londra Olimpiyatları'nın açılışına katılan Putin'den grup üyelerine karşı hoşgörülü davranılması talebinde bulunulmuştu.

Haberin Tamamı İçin:

Madonna'dan Sahnede Protesto

Madonna'dan Sahnede Protesto

Madonna Moskova konserinde 'Like a Virgin' şarkısını seslendirirken Pussy Riot grubunun kafasından çıkarmadığı balaklavayı (kar maskesi) giydi ve sırtına grubun ismini yazdı.

Amerikan pop yıldızı Madonna, Moskova’da verdiği konserde yaptığı konuşmada 21 Şubat’tan bu yana tutuklu bulunan Pussy Riot punk grubu üyelerinin serbest kalması için dua ettiğini söyledi.

Madonna, Olimpiiski Stadyumu'nu dolduran binlerce hayranın önünde; "Üç kız – Naria Alyohina, Nadejda Tolokonnikova ve Yekaterina Samutseviç, zannediyorum cesurca bir şeyler yapmış. Onların bunun bedelini ödediğini düşünüyorum. Onların özgür kalması için dua ediyorum." dedi.

Amerikalı şarkıcı Madonna, dünya turnesi kapsamında gittiği Moskova'da yaptığı açıklamalarla ülkede büyük yankı uyandırdı. Madonna, Batılı gazetecilere "Sansüre karşıyım ve kariyerim boyunca her zaman ifade özgürlüğünü savundum. Açıkça, Pussy Riot'un başına gelenler adaletsiz. Umarım 7 yıl hapisle cezalandırılmazlar. Sanat siyasi olmalıdır. Tarihe bakarsak, sanat her zaman toplumda olup biteni yansıtmıştır. benim için, sanatçı olmakla siyasi olmayı birbirinden ayırmak zordur" dedi.

'NO FEAR' YERİNE 'PUSSY RIOT'

Ünlü şarkıcı Madonna konser turnesi sorasında efsane 'Like Virgin' şarkısını söylerken sahnede soyunup arkasında ise büyük bir 'NO FEAR' yazısıyla dans ediyordu. Bu kez sahneye grubun kafasından çıkarmadığı balaklavayla sahnedeydi. Sırtına bu kez grubun adını 'PUSSY RIOT' yazarak şarkısını seslendirdi.

ÜÇ YIL HAPİS CEZASI İSTENDİ

Bir protesto gösterisinde dinsel nefreti kışkırtmak suçlamasıyla yargılanan Rus kadın müzik grubu için savcılık üç yıl hapis cezası talebinde bulundu.

Pussy Riot, katedralde söylediği şarkıda bir Hıristiyan duasını komedi şeklinde ele alarak Meryem Ana'dan Rusya'yı Putin'den kurtarmasını istemişti.

Maria Alyokhina, Nadezhda Tolokonnikova ve Yekaterina Samutsevich isimli genç müzisyenler, 21 Şubat'ta Moskova'da bir katedrale girerek, bir Hıristiyan duasını "punk duası" diye adlandırarak, komedi şeklinde seslendirmişlerdi.

Haberin Tamamı İçin:

Rusya'dan Madonna'ya Ağır Hakaret

Rusya'dan Madonna'ya Ağır Hakaret

Haber detayları için lütfen kaynak adresine tıklayınız.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Amerika Birleşik DevletleriKonserRusyaVladimir Putinmüzik
Görüş Bildir