Paris Polisinden Açıklama ve İlk Bulgular

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

Birinin 4, Diğerlerinin Başına 3 Kurşun

Birinin 4, Diğerlerinin Başına 3 Kurşun

Haber detayları için lütfen kaynak adresine tıklayınız.

Haberin Tamamı İçin:

Paris'te Öldürüleren 3 PKK'lının İlk Otopsi Sonuçları

Paris'te yapılan saldırıda hayatlarını kaybeden aralarında PKK'nın kurucularından Sakine Cansız'ın da yer aldığı 3 kadın ın ilk otopsi sonuçları açıklandı. İlk yapılan otopsiye göre, üzerinde manto olan Sakine Cansız, Fidan Doğan ve Leyla Söylemez dışarı çıkmaya hazırlanıyordu. Kadınlardan birinin kafası 4, diğerlerine 3'er kurşun sıkıldı.

AFP'nin polis kaynaklarına dayandırdığı haberinde kadınlardan birinin kafasına 4 kurşun isabet ederken diğer iki kadın kafalarından 3 kurşunla öldürüldü. Haberde PKK'nın Fransız makamları tarafından da çok yakından tanındığı belirtilirken, Fransız mahkemelerinde devam eden 21 PKK dosyasının olduğu vurgulandı. Aralarında PKK'nın kurucularından Sakine Cansız'ın da bulunduğu üç kadının dün Kürdistan Enformasyon Enstitüsü'nde öldürülmesinin ardından soruşturma sürüyor.

Fransız polisinden edinilen bilgiye göre, öldürülen kadınların üzerinde paltoları varmış. Bu da kadınların dışarı çıkmaya hazır olduğunu gösteriyor. Polis, ayrıca dış kapıda şifreli bir sistem bulunmasının binayı girişin olanaksız olduğu görüşüne katılmıyor. Polise göre, binaya giriş-çıkış yapan bir başka kişi ile birlikte (postacı, sipariş getiren bir görevli, hatta başka bir bina sakini ile), saldırgan ya da saldırganlar da binaya girmiş olabilirler.

Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande'nin "Öldürülen üç kişiden biri sık sık bizimle görüşmeye geldiği için hem benim hem de birçok siyasi aktörün tanıdığı bir isim" şeklindeki açıklamasının ardından, bu kişinin kimliği merak edilmişti. TRT TÜRK Muhabiri Arzu Morin, bu kişinin 33 yaşındaki Fidan Doğan olduğunu bildirdi. Fidan Doğan, KNK'nın diplomatik ilişkilerini yürütüyordu. Diplomatik ve politik kanatla iletişimi sağlıyordu. Yüksek eğitim gören Fidan Doğan, dil biliyordu.

Haberin Tamamı İçin:

Paris'teki saldırının detayları belli oluyor

Fransa'nın başkenti Paris'te meydana gelen saldırının ardından olaya ilişkin ilk detaylar açıklanmaya başladı. Polis tarafındna yapılan belirlemeye göre kadınlara toplam 10 kez ateş edilmiş.

Polis tarafından 11 saat süren incelemenin ardından güvenlik bariyerleri altındaki binaya sadece binada oturanların girişine izin verildi.

Fransız haber ajansının haberine göre, kadınlardan birinin kafasına 4 kurşun isabet ederken diğer iki kadın kafalarından 3 kurşunla öldürüldü. Olay yeri inceleme raporuna göre ise, üzerinde manto olan Sakine Cansız, Fidan Doğan ve Leyla Söylemez dışarı çıkmaya hazırlanıyordu.

Le Parisien gazetesi olaya ilişkin haberinde kadınlardan ikisinin bir sehpanın ayaklarının arasında, üçüncüsünün ise bir kanepenin yanında uzanmış halde bulunduğu bilgisine yer verildi. Haberde soruşturmaya yakın kaynakların ifadelerine dayanılarak kullanılan silah ya da silahların 7.65 mm kalibrede olduğu belirtildi. Haberde bu kalibredeki silahların boyutları nedeniyle yaygın bir silah olduğuna vurgu yapıldı. Odada, içindeki kıyafetler özenle katlanarak dizilmiş kıyafetler bulunan bir valiz olduğuna dikkat çekildi. Maktullerin içlerinde para ve cep telefonları bulunan el çantalarının alınmamış olması ise hırsızlık ihtimali olmadığının kanıtı olarak değerlendirildi.
Polis de, dış kapıda şifreli bir sistem bulunmasına karşın, binaya giriş-çıkış yapan bir başka kişi ile birlikte postacı, sipariş getiren bir görevli, hatta başka bir bina sakini ile birlikte saldırgan ya da saldırganlar da binaya girmiş olma ihtimali üzerinde duruyor.

T24

Haberin Tamamı İçin:

Fransız polisi cinayet saatini açıkladı!

Sakine Cansız, Fidan Doğan ve Leyla Söylemez'in öldürüldüğü suikaste ilişkin ilk bulgular ortaya çıkmaya başladı.

Paris'te 3 PKK 'lı kadının öldürüldüğü suikaste ilişkin ilk bulgular Fransız polisinden gelmeye başladı. Buna göre cinayetler Çarşamba günü saat 17.00-18.00 arasında işlendi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

FransaPolisTRTolay
Görüş Bildir