Orgeneneral Özel, 29 Ekim Mesajı Yayınladı

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Orgeneneral Özel, 29 Ekim Mesajı Yayınladı

Orgeneneral Özel, 29 Ekim Mesajı Yayınladı

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, Cumhuriyet Bayramı nedeniyle orduya hitaben bir mesaj yayınladı. Özel mesajında, Mustafa Kemal'in "Türkiye Cumhuriyeti'nin yalnızca milletin kararı ve ordunun kahramanlığına güveneceği" yönündeki ifadesine yer verdi.

Orgenaral Özel yayımladığı mesajda, Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun'dan başlattığı milli mücadelenin, milletin fedakarlıkları ve ordu sayesinde bir zaferle sonuçlandırıldığını söyleyerek, şunları dile getirdi:

"Kurtuluş Savaşımız, milletimizin var olma azminin, bağımsızlığa, birlik ve beraberliğe olan inancının; müteakibinde kurulan Cumhuriyetimiz ise yeniden dirilişimizin abideleşen simgeleri olmuştur. 'Türkiye Cumhuriyeti; tarihi zorunlulukların, çağın siyasi ve sosyal gelişmelerinin, Türk toplumunun ulusal özelliklerinin ve kaynaklarının ortaya çıkardığı, Anadolu Türk millî varlığının Misak-ı Millî sınırları içerisinde somutlaştırdığı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün halkıyla birlikte kazandığı savaş sonrası tüm dünyaya kabul ettirdiği büyük bir eserdir. 'Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir' esasıyla yola çıkan Türkiye Cumhuriyeti, bu evrensel ilkeyi bayraklaştıran bir devlet olarak Türk tarihinde özel bir yere sahiptir. Kurulduğu günden beri, yüce milletimizin çağdaş uygarlık düzeyinin üstüne çıkmasının itici gücü olan Cumhuriyet, hem her alanda ilerleyişin kaynağı hem de millî birlik ve beraberliğin sağlanmasının en büyük güvencesi olmuştur."

Mesajında Türkiye Cumhuriyeti'nin uygar dünyanın onurlu bir üyesi olduğunu ifade eden Özel, Mustafa Kemal'in "Türkiye Cumhuriyeti'nin yalnızca milletin kararı ve ordunun kahramanlığına güveneceği" yönündeki ifadesine yer verdiği mesajına şöyle devam etti:

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Cumhuriyet BayramıGenelkurmay BaşkanıSamsunSavaş
Görüş Bildir