Mursi Gözaltına Alındı

-

Ordu Mursi'nin Gözaltında Tutulduğunu Doğruladı

Mısır’da ilk kez demokratik bir seçimle başa gelen Cumhurbaşkanı Mursi göreve gelişinden tam bir yıl sonra askerin müdahalesiyle devrildi. Ordunun yönetime el koymasının ardından devrik lider gözaltına alındı.

Müslüman Kardeşler sözcüsünün yaptığı açıklamada tutuklandığı bildirilen Mursi’nin, ev hapsinde tutulmak üzere bilinmeyen bir yere götürüldüğü bildirildi.

Mısır ordusundan sabah saatlerinde yapılan açıklamayla da Mursi’nin gözaltına alındığı doğrulandı. AFP ajansının haberine göre bir ordu yetkilisi “Mursi son hazırlıklardan önce ‘önlem amaçlı’ olarak tutuluyor” dedi ve Mursi’ye yasal suçlamada bulunulabileceğini açıkladı.

Savunma Bakanı General Abdulfettah el-Sisi'nin açıklamasının ardından gözaltına alınanların sayısının 400'e çıktığı iddia ediliyor.

GEÇİCİ CUMHURBAŞKANI ADLİ MANSUR OLDU Cumhurbaşkanı Mursi’yi deviren ordu geçici cumhurbaşkanlığına Anayasa Mahkemesi Başkanı Muhammed Adli Mansur’u atadı. Mansur, ülke tarihinde bu göreve getirilen ikinci kişi oldu.

Haberin Tamamı İçin:

Mursi Gözaltına Alındı

Mısır'ın darbe ile devrilen lideri Muhammed Mursi'nin gözaltına alındığı bildirildi. Müslüman Kardeşler sözcüsü Ahmed Aref, Mursi ile üst düzey yardımcılarından Essam El Haddad'ın ev hapsinde tutulmak üzere bilinmeyen bir yere götürüldüğü bildirildi. İsmi açıklanmayan bir güvenlik yetkilisi, Mursi ile Haddad'ın bir askeri istihbarat tesisinde tutulduklarını belirtti.

Müslüman Kardeşler sözcüsünün yaptığı açıklamada tutuklandığı bildirilen Mursi'nin, Mısır ordusundan sabah saatlerinde yapılan açıklamayla da Mursi'nin gözaltına alındığı doğrulandı. AFP ajansının haberine göre bir ordu yetkilisi "Mursi son hazırlıklardan önce 'önlem amaçlı' olarak tutuluyor" dedi ve Mursi'ye yasal suçlamada bulunulabileceğini açıkladı.

Haberin Tamamı İçin:

Mursi'nin gözaltına alınma görüntüleri...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

DarbeMısır
Görüş Bildir