Müslim Türkiye'ye Ilımlı, Barzani'ye Kızgın

-

Müslim Türkiye'ye Ilımlı, Barzani'ye Kızgın

Müslim Türkiye'ye Ilımlı, Barzani'ye Kızgın

PKK'nın Suriye'deki kolu olarak nitelendirilen PYD'nin Eşbaşkanı Salih Müslim, geçen hafta ikinci kez geldiği Türkiye'de Dışişleri Bakanlığı heyeti ile görüşmeler yaptığını; iddiaların aksine kendisine dayatma veya uyarı yapılmadığını söyledi.

Avrupa'da yayınlanan 'Özgür Politika ' gazetesinde röportajı yayınlanan Müslim, Türk yetkililerle güvenlik, özerklik ve sınır üzerindeki insani yardımlar konularının ele alındığını, iddiaların aksine kendilerine dayatma veya herhangi bir uyarıda bulunulmadığını söyledi. Müslim, "Ne bir dayatma, ne rica etme var. Normalleştirmeye, birbirimizi iknaya çalışıyoruz. Özerklik meselesi, amacımız böyledir diye anlattık. Sınır üzerindeki insani yardımları bazı rutin şeylere bağladıklarını, biraz geciktiklerini söylediler" dedi.

Nusaybin, Akçakale, Karkamış, Kilis, Cilvegözü sınır kapılarının insani yardım için açılmasını istediklerini ifade eden Müslim, oluşturmayı düşündükleri yönetimin tamamen geçici olacağını, Suriye için çözüm bulunduğunda anayasa getirildiğinde, bu ülkedeki bütünün bir parçası olacaklarını ifade etti.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

KilisSuriye
Görüş Bildir