Muharrem İnce'den Tanrıkulu'na Sert Yanıt

 > -

Muharrem İnce'den Tanrıkulu'na Sert Yanıt

Muharrem İnce'den Tanrıkulu'na Sert Yanıt

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, isim vermeden Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu'yla ilgili olarak misafir hisseden ondan alınganlık gösterir. Kendini ev sahibi gibi gören benim söylediğimden hiç de rahatsızlık duymaz. Demek ki arkadaşımız kendini misafir hissediyor ki rahatsızlık duymuş” dedi.

İnce, partililerle Yalova merkezdeki kahvehaneleri gezdi.

Ziyaretleri sırasında gazetecilerin sorularını yanıtlayan İnce, önceki gün yaptığı, “Ben CHP'de misafir değilim, CHP'nin ev sahibiyim. Kendini misafir hisseden varsa gitsin, onlar istifa etsin” yönündeki açıklamasına, “Herkes CHP'de ev sahibidir, kimse böbürlenerek 'ben ev sahibiyim' diyemez” diyerek cevap veren CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu'nun sözlerini değerlendirdi.

Parti içi konuları medya yoluyla konuşmayı doğru bulmadığını belirten İnce, şöyle konuştu:

“Öncelikle çikolata imalatıyla parti içi konular halka açık alanlarda yapılmaz. Medya üzerinden partiyi tartışmak adetim değildir. Ama bana laf söylendiğinde de karşılığını veririm. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Ben niye böbürlenmeyecekmişim CHP'li olmaktan. Ben 15 yaşındayken 1979 ara seçimlerinde samanlığın duvarına yazdığım yazı bugün halen duruyorsa ve hayatımın bütün kesitlerinde hep CHP'li olarak görev yapmışsam, bu partinin gençlik kollarından, ilçe, il yönetimine, il başkanlığına ve doğup büyüdüğüm şehirden 3 dönemdir milletvekili olmuşsam ben nasıl böbürlenmeyim.”

“Çocukluğumdan beri bu partideyim”

Muharrem İnce, CHP'de uzun bir geçmişinin olduğuna değinerek, şunları kaydetti:

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

ÇikolataCumhuriyet Halk PartisiMuharrem İnce
Görüş Bildir