MHP'de Genel Başkanlık Yarışı Kızıştı

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

MHP'de Genel Başkanlık Yarışı Kızıştı

MHP'de Genel Başkanlık Yarışı Kızıştı

MHP Genel Başkanlığı’na adaylığını açıklayan Müsavat Dervişoğlu, adaylıktan çekilmeyeceğini açıkladı.

MHP Genel Başkanlığı'na adaylığını açıklayan Müsavat Dervişoğlu, 10 yıl il başkanlığı yaptığı İzmir'de delegeyle buluştu. Dervişoğlu, Büyük Kongre'de kimsenin lehine adaylıktan çekilmeyeceğini belirterek, "Sonuna kadar adayım. Herhangi bir adayın lehine ya da aleyhine görüş beyan etmiyorum, lehte bir çekilmenin tarafı olmayacağımı ilan ediyorum. Kimse kendisine verilmiş gönülleri başkasına kiralayamaz. Bana bir gönül verildiyse başkasına kiralamam" dedi.

"TAYYİP ERDOĞAN'IN RAKİBİYİM"
MHP 4 Kasım'da yeni genel başkanını seçmek için sandığa gidecek. Çok adaylı kongrede Genel Başkan Devlet Bahçeli'ye en yakın isimlerden biri olan İzmir'de 10 yıl İl Başkanlığı yapan Müsavat Dervişoğlu da rakip çıktı. Dervişoğlu, adaylığını resmen açıkladığı gün "İzmir delegelerinin oyu Bahçeli'ye" açıklamasını yapan MHP İzmir İl Başkanı Necat Karataş'ı makamında ziyaret etti. Dervişoğlu, adaylıktan çekilmeyeceğini, MHP'yi iktidara getireceğini, merhum Alparslan Türkeş'in yolundan yürüdüğünü ifade ederek, şunları söyledi: "Kongre salonunda 40 delege imzasını alan resmen aday olur. 'Adaylar arasında bir birliktelik, birleşme sözkonusu olabilir mi?' deniyor. Müsavat Dervişoğlu olarak verdiğim hiçbir sözden ve çıktığım hiçbir yoldan dönmedim. Sonuna kadar adayım. Herhangi bir adayın lehine ya da aleyhine görüş beyan etmiyorum. Lehte bir çekilmenin tarafı olmayacağımı ilan ediyorum. Kimse kendisine verilmiş gönülleri başkasına kiralayamaz. Bana bir gönül verildiyse başkasına kiralamam. Ülkücülere güveniyorum. Rakibim Bahçeli ya da diğer adaylar değil MHP'nin aradığı iktidardır. Tayyip Erdoğan'ın rakibiyim. Sonuna kadar adayım. Aksini söyleyen yalan söylüyor."

GENEL BAŞKANI ÇOK SEVİYORDUN NİYE ADAY OLDUN?
Dervişoğlu, gittiği yerlerde kendisine 'Bahçeli'ye çok yakındın, öğrencisiydin, seni kardeşi kadar severdi. Nasıl rakip çıktın' diye sorulduğunu belirterek, şöyle konuştu: "Hatta 'Dervişoğlu'nu muhalefetin gücünü kırmak için Genel Merkez aday çıkarmış' diyenler var. Bu iddiayı ortaya atan ne Bahçeli'yi tanıyor ne de beni. Pazarlığın olduğu yerde alınan satılan mal vardır. MHP'nin alınıp satılacak değeri yoktur. 'Genel Başkanı çok seviyordun, baba oğul gibiydin, öğrencisiydin. Seni kardeşi kadar severdi' diyorlar. Bunun yanıtı, Genel Başkan'ın kendi cümlelerinde gizlidir. Bize 'Önce ülkem ve milletim sonra partim sonra ben' demeyi öğretmiştir. Ben de aynı yoldan yürüyorum. Türkiye kötü durumda olmasaydı ben zaten aday olmazdım. MHP kurultayından genel başkan olarak değil, başbakan olarak çıkmayı hedefliyorum."

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

BaşbakanİzmirMilliyetçi Hareket PartisiRecep Tayyip Erdoğan
Görüş Bildir