Meteoroloji'den Kuvvetli Yağış Uyarısı

 > -
5 dakikada okuyabilirsiniz

Meteoroloji Genel Müdürlüğü | Günlük Rapor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü | Günlük Rapor

Yapılan son değerlendirmelere göre ülkemizin batı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun güney ve batısı, Batı Karadeniz'in batısı ile Mersin, Adana, Osmaniye, Kahramanmaraş, Yozgat, Nevşehir, Kırşehir, Çorum ve Amasya çevrelerinin yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların yağmur ve sağanak, gece saatlerinde yükseklerinde olmak üzere Göller Yöresi, Kuzey Ege'nin iç kesimleri ile Bolu ve Çankırı çevrelerinde karla karışık yağmur şeklinde olması bekleniyor.

Yağışların İzmir ve Aydın'ın kıyı ilçeleri ile Muğla ve Antalya çevrelerinde kuvvetli olması tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: Marmara'nın Batısı ve Kıyı Ege'de 1 ila 3 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle güney ve doğu, Marmara'nın kuzey ve batısı ile Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve doğu yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Güney Ege Kıyıları, Akdeniz'in kıyı kesimi, Hatay çevreleri, İç Anadolu'nun güney ve doğusu ile gece saatlerinde Marmara'nın batısında yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.

UYARILAR

 • KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların İzmir ve Aydın'ın kıyı ilçeleri ile Muğla ve Antalya çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden oluşabilecek olumsuzluklara karşı (sel, su baskını, ulaşımda aksamalar, vb.) karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

 • BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI: Sabah ve gece saatlerinde, İç Anadolu'nun kuzeydoğusu, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda yer yer buzlanma ve don olayı beklendiğinden oluşabilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar, vb.) karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

 • ÇIĞ TEHLİKESİ UYARISI: Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda yüksek kar örtüsü nedeni ile yaşanabilecek muhtemel çığ tehlikesine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

 • MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, batısı ile akşam saatlerinden itibaren bölge genelinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; gece saatlerinde bölgenin batısında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.

BURSA Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren yağmur ve sağanak yağışlı 16

İSTANBUL Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren sağanak yağışlı 11

KIRKLARELİ Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren yağmur ve sağanak yağışlı 10

TEKİRDAĞ Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren sağanak yağışlı 10

 • EGE

Parçalı ve çok bulutlu, kıyı kesimi ile öğle saatlerinden itibaren bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların İzmir ve Aydın'ın kıyı ilçeleri ile Muğla çevrelerinde kuvvetli olmak üzere yağmur ve sağanak, gece saatlerinde Kuzey Ege'nin iç kesimlerinin yükseklerinde karla karışık yağmur şeklinde olacağı bekleniyor. Rüzgarın, Güney Ege Kıyıları'nda güneyli yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.

A.KARAHİSAR Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren yağmurlu, gece saatlerinde yüksekleri karla karışık yağmurlu 10

AYDIN Çok bulutlu, öğle saatlerinde kıyı kesimlerinde kuvvetli olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 14

DENİZLİ Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren yağmur ve sağanak yağışlı 14

İZMİR Çok bulutlu, öğle saatlerinde kıyı kesimlerinde kuvvetli olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 13

 • AKDENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin batısı ile akşam saatlerinden itibaren Mersin, Adana, Osmaniye, Kahramanmaraş ve İskenderun çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Antalya'da kuvvetli olmak üzere yağmur ve sağanak, gece saatlerinde Göller Yöresi'nin yükseklerinde karla karışık yağmur şeklinde olması bekleniyor.

Rüzgarın; Batı Akdeniz'in kıyılarında doğu ve güneydoğu (keşişleme), zamanla güneybatı yönlerden, Doğu Akdeniz kıyıları ile Hatay çevrelerinde doğu ve kuzeydoğu yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/saat) eseceği tahmin ediliyor.

ADANA Parçalı zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren sağanak yağışlı 20

ANTALYA Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde batı ilçelerinin, öğle saatlerinden itibaren il genelinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinde batı kıyı ilçelerinde (Kaş, Demre, Finike, Kumluca, Kemer), akşam saatlerinden itibaren il merkezi ile doğu ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor. 16

FETHIYE Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 18

ISPARTA Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren yağmurlu, gece saatlerinde yüksekleri karla karışık yağmurlu 9

 • İÇ ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren batısı ile Kırıkkale, Kırşehir, Yozgat, Nevşehir, Aksaray ve Niğde çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yağmur ve sağanak, gece saatlerinde Çankırı'nın yükseklerinde karla karışık yağmur şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin kuzeydoğusunda hafif buzlanma ve don olayı ile birlikte sabah saatlerinde bölge genelinde yer yer sis hadisesi bekleniyor.

ANKARA Parçalı zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren yağmur ve sağanak yağışlı 14

ÇANKIRI Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren yağmurlu, gece saatlerinde yüksekleri karla karışık yağmurlu 13

ESKİŞEHİR Parçalı zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren yağmurlu 11

KONYA Parçalı zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren yağmurlu 13

 • BATI KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinde Bolu çevrelerinin, gece saatlerinde bölgenin batısının yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yağmur ve sağanak, gece saatlerinde Bolu'nun yükseklerinde karla karışık yağmur şeklinde olması bekleniyor. Sabah iç kesimlerinde yer yer sis hadisesi bekleniyor.

BOLU Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren yağmurlu, gece saatlerinde yüksekleri karla karışık yağmurlu 14

DÜZCE Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı 15

SİNOP Parçalı ve çok bulutlu 12

ZONGULDAK Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı 13

 • ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı bulutlu, gece saatlerinde Amasya ve Çorum çevrelerinin yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Bölgenin iç kesimlerinde sabah saatlerinde yer yer sis hadisesi bekleniyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde yüksek kar örtüsü nedeni ile yaşanabilecek muhtemel çığ tehlikesine karşı dikkatli olunması gerekmektedir.

ARTVİN Parçalı bulutlu 12

GİRESUN Parçalı bulutlu 14

SAMSUN Parçalı bulutlu 14

TRABZON Parçalı bulutlu 15

 • DOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin kuzey ve doğusunda buzlanma ve don olayı ile birlikte bölge genelinde yer yer sis hadisesi bekleniyor. Bölgenin kuzey ve doğusunda yüksek kar örtüsü nedeni ile yaşanabilecek muhtemel çığ tehlikesine karşı dikkatli olunması gerekmektedir.

ERZİNCAN Parçalı ve az bulutlu 10

ERZURUM Parçalı ve az bulutlu -2

IĞDIR Parçalı ve az bulutlu 7

VAN Parçalı ve az bulutlu 5

 • GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin doğusunda yer yer hafif buzlanma ve don olayı ile birlikte sis hadisesi bekleniyor.

ADIYAMAN Parçalı ve az bulutlu 15

DİYARBAKIR Parçalı ve az bulutlu 13

GAZİANTEP Parçalı ve az bulutlu 12

SİİRT Parçalı ve az bulutlu 14

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AdanaAnkaraAntalyaAydınBursaErzurumHatayİstanbulİzmirKahramanmaraşKaşMersinMuğlaOsmaniyeSamsunVanYozgat
Görüş Bildir