Meteoroloji'den Sağanak Yağış ve Kuvvetli Rüzgar Uyarısı

 > -

Meteoroloji Genel Müdürlüğü | Günlük Rapor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü | Günlük Rapor

Kıyı Ege ve Batı Akdeniz'de kuvvetli yağış... İç ve batı bölgelerde kuvvetli rüzgara dikkat!

Yapılan son meteorolojik değerlendirmelere göre ülkemizin güney ve batı kesimlerinde görülecek olan yağışların İzmir, Aydın, Muğla, Antalya, Çanakkale'nin Ezine ve Ayvacık, Balıkesir'in Edremit, Havran, Burhaniye, Gömeç ve Ayvalık ilçeleri, Isparta'nın güneyi ve Burdur'un doğu ilçelerinde kuvvetli ve çok kuvvetli, yer yer şiddetli olacağı tahmin ediliyor.

İç Anadolu'nun güneyi, Osmaniye, Hatay, Gaziantep, Kilis ve Şanlıurfa çevrelerinde toz taşınımı beklenmektedir.

HAVA SICAKLIĞI: Önemli bir değişikliğin olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Yurdun güneydoğu kesimlerinde kuzey ve doğu, diğer yerlerde güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden orta kuvvette, iç ve batı bölgelerde kuvvetli olarak (30-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

UYARILAR

 • KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; İzmir, Aydın, Muğla, Antalya, Çanakkale'nin Ezine ve Ayvacık, Balıkesir'in Edremit, Havran, Burhaniye, Gömeç ve Ayvalık ilçeleri, Isparta'nın güneyi ve Burdur'un doğu ilçelerinde kuvvetli ve çok kuvvetli, yer yer şiddetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ani sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar, heyelan, vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

 • KUVVETLİ RÜZGAR VE BACA GAZI ZEHİRLENMESİ UYARISI: Rüzgarın; iç ve batı bölgelerde güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli olarak (30-60 km/saat) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Çatı uçması, ağaç ve direklerin devrilmesi, ulaşımda aksamalar ve baca gazı zehirlenmeleri) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

 • BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI: Sabah ve gece saatlerinde, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda yer yer buzlanma ve don olayı beklendiğinden oluşabilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar, vb.) karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

 • ÇIĞ TEHLİKESİ VE KAR ERİMELERİ UYARISI: Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda yüksek kar örtüsü nedeni ile muhtemel çığ tehlikesi ve sıcaklık artışına bağlı olarak kar erimeleri sonucunda oluşabilecek su baskınlarına karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

 • MARMARA

Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Çanakkale'nin Ezine ve Ayvacık, Balıkesir'in Edremit, Havran, Burhaniye, Gömeç ve Ayvalık ilçelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; öğle saatlerine kadar güney ve güneybatı (lodos) yönlerden kuvvetli olarak (40-60 km/saat) eseceği tahmin ediliyor.

BİLECIK Çok bulutlu, öğleden sonra aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 14

İSTANBUL Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 13

SAKARYA Çok bulutlu, öğleden sonra aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 19

TEKİRDAĞ Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 12

 • EGE

Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; İzmir, Manisa, Aydın ve Muğla çevrelerinde kuvvetli ve çok kuvvetli, yer yer şiddetli olması bekleniyor. Rüzgarın; güney ve güneybatı (lodos) yönlerden kuvvetli olarak (30-60 km/saat) eseceği tahmin ediliyor.

A.KARAHİSAR Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 10

AYDIN Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kuvvetli ve çok kuvvetli, yer yer şiddetli olması bekleniyor. 14

İZMİR Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kuvvetli ve çok kuvvetli, yer yer şiddetli olması bekleniyor. 13

KÜTAHYA Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 11

 • AKDENİZ

Çok bulutlu, bölge genelinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Antalya il geneli, Isparta'nın güneyi, Burdur'un doğu ilçelerinde kuvvetli ve çok kuvvetli, yer yer şiddetli olması bekleniyor. Rüzgarın; Batı Akdeniz'de kuvvetli olarak (30-60 km/saat) eseceği tahmin ediliyor. Osmaniye ve Hatay çevrelerinde toz taşınımı beklenmektedir.

ADANA Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 20

ANTALYA Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kuvvetli ve çok kuvvetli, yer yer şiddetli olması bekleniyor. 17

HATAY Çok bulutlu, öğle saatlerinde sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 16

K.MARAŞ Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 14

 • İÇ ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde Eskişehir, öğleden sonra ve akşam saatlerinde kuzeybatısının, gece saatlerinde bölgenin güney ve batı kesimlerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, gece saatlerinde Çankırı ve Kayseri çevrelerinde karla karışık yağmur şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli olarak (30-60 km/saat) eseceği tahmin ediliyor. Bölgenin güneyinde toz taşınımı beklenmektedir.

ANKARA Parçalı ve çok bulutlu, öğleden itibaren aralıklı yağmurlu 14

ESKİŞEHİR Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 12

KAYSERİ Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde yağmur ve karla karışık yağmurlu 12

KIRŞEHİR Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde yağmurlu 12

 • BATI KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra Sinop dışında bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölge genelinde kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.

BOLU Parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 13

DÜZCE Parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 16

KASTAMONU Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 13

ZONGULDAK Parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 17

 • ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı zamanla Orta Karadeniz çok bulutlu, gece saatlerinde Çorum çevrelerinin yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Orta Karadeniz'de kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde Gümüşhane ve Bayburt çevrelerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde yüksek kar örtüsü nedeniyle muhtemel çığ tehlikesine ve sıcaklık artışına bağlı olarak kar erimeleri sonucunda oluşabilecek su baskınlarına karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BAYBURT Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. 6

GÜMÜŞHANE Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. 10

SAMSUN Parçalı zamanla çok bulutlu 20

TRABZON Parçalı bulutlu 20

 • DOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, Malatya ve Elazığ çevrelerinin yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin kuzey ve doğusunda buzlanma ve don olayı ile birlikte kuzeydoğusunda yer yer sis hadisesi görülmesi bekleniyor. Bölgenin kuzey ve doğusunda yüksek kar örtüsü nedeniyle muhtemel çığ tehlikesine ve sıcaklık artışına bağlı olarak kar erimeleri sonucunda oluşabilecek su baskınlarına karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BİNGOL Parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. 5

ERZİNCAN Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. 7

ERZURUM Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte sis hadisesi bekleniyor. 2

VAN Parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. 5

 • GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, Adıyaman ile öğle saatlerinde Gaziantep, Kilis, Şanlıurfa ve Mardin çevrelerinin hafif yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Gaziantep, Kilis ve Şanlıurfa çevrelerinde toz taşınımı beklenmektedir.

ADIYAMAN Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 12

DİYARBAKIR Parçalı ve çok bulutlu 10

GAZİANTEP Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde hafif yağmur ve sağanak yağışlı 9

KİLİS Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde hafif yağmur ve sağanak yağışlı 11

DENİZLERDE HAVA

Batı Karadeniz'in batısı, Ege ve Batı Akdeniz'de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

 • KARADENİZ

Hava Durumu: Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu, Rüzgar: Batı Karadeniz'de; güney ve güneydoğudan 3 ila 5, batısında güneyden 4 ila 6, ilk saatler 7, Doğu Karadeniz'de; güney ve güneydoğudan 3 ila 5, batısında 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Batı Karadeniz'in batısında 2,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

 • MARMARA

Hava Durumu: Çok bulutlu ve sağanak yağışlı, Rüzgar: Güney ve güneybatıdan 4 ila 6, akşam 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

 • EGE

Hava Durumu: Çok bulutlu ve kuvvetli sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey Ege'de; batı ve güneybatıdan 4 ila 6, güneyi 5 ila 7, akşam 3 ila 5 kuvvetinde, Güney Ege'de; güney ve güneybatıdan 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m, güneyi 3,0m Görüş: Orta.

 • AKDENİZ

Hava Durumu: Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Batı Akdeniz'de kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar: Batı Akdeniz'de; güney ve güneydoğudan, akşam güneybatıdan 5 ila 7, Doğu Akdeniz'de doğu ve kuzeydoğudan 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, batısında 2,0 ila 3,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

 • VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğudan, zamanla batısı güneydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,5m Görüş: İyi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AdanaAnkaraAntalyaAydınEdremitErzurumEskişehirHatayİstanbulİzmirKahramanmaraşKayseriKilisKütahyaMalatyaManisaMardinMuğlaOsmaniyeSakaryaSamsunŞanlıurfaVan
Görüş Bildir