Bugün Hava Nasıl Olacak? Bölgelere ve İllere Göre Hava Durumu

 > -

Meteoroloji Genel Müdürlüğü | Günlük Rapor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü | Günlük Rapor

Yapılan son meteorolojik değerlendirmelere göre, Marmara'nın batısı, Ege, Batı Akdeniz, Karadeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun kuzeyi, Güneydoğu Anadolu, Doğu Anadolu'nun batısı ile İstanbul, Kocaeli, Bursa, Bartın, Sinop, K.Maraş, Hatay, Erzurum, Muş, Bitlis ve Şırnak çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Anadolu'nun doğusunda karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek yağışların, Antalya ve Muğla çevrelerinde yer yer kuvvetli (20-50 kg/metrekare) olması bekleniyor. Gece ve sabah saatlerinde doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Önemli bir değişiklik olmayacağı, mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, iç ve batı bölgelerde kuvvetlice (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.

UYARILAR

 • KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların, Antalya ve Muğla çevrelerinde yer yer kuvvetli (20-50 kg/metrekare) olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (sel, ani su baskını, vb) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

 • KUVVETLİ RÜZGAR ve BACA GAZI ZEHİRLENMELERİ UYARISI: Rüzgarın; iç ve batı bölgelerde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetlice (30-50 km/saat) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek soba ve doğalgaz kaynaklı baca gazı zehirlenmeleri ve ulaşımda aksamalara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

 • BUZLANMA ve DON OLAYI İLE BİRLİKTE SİS UYARISI: Gece ve sabah saatlerinde, ülkemizin doğu bölgelerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı, başta sürücüler olmak üzere ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

 • ÇIĞ TEHLİKESİ UYARISI: Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'da yüksek kar örtüsü ve artan sıcaklık nedeni ile yaşanabilecek muhtemel çığ tehlikesine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

 • MARMARA
  Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin batısının sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; güney ve güneybatı yönlerden (30-50 km/saat) kuvvetlice esmesi bekleniyor. Kuvvetli lodos nedeniyle yaşanabilecek soba ve doğalgaz kaynaklı baca gazı zehirlenmeleri ve ulaşımda aksamalara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir. E

BURSA Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde sağanak yağışlı 19

İSTANBUL Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde sağanak yağışlı 15

KOCAELİ Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde sağanak yağışlı 21

TEKİRDAĞ Parçalı ve çok bulutlu 15

 • EGE

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Muğla'da yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; güney ve güneybatı yönlerden kuvvetlice (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor. Kuvvetli lodos nedeniyle yaşanabilecek soba ve doğalgaz kaynaklı baca gazı zehirlenmeleri ve ulaşımda aksamalara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

A.KARAHİSAR Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 12

DENİZLİ Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü yağışlı 15

İZMİR Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü yağışlı 17

MUĞLA Parçalı ve çok bulutlu, yer yer kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 14

 • AKDENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, Batı Akdeniz ile zamanla Hatay ve K.Maraş çevrelerinin aralıklı sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Antalya çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

ADANA Parçalı ve çok bulutlu 19

ANTALYA Parçalı ve çok bulutlu, yer yer kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 17

ISPARTA Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 11

K.MARAŞ Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yağmur ve sağanak yağışlı 13

 • İÇ ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, zamanla kuzey çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; güneyli yönlerden kuvvetlice (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor. Kuvvetli lodos nedeniyle yaşanabilecek soba ve doğalgaz kaynaklı baca gazı zehirlenmeleri ve ulaşımda aksamalara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

ANKARA Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yağmur ve sağanak yağışlı 14

ESKİŞEHİR Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yağmur ve sağanak yağışlı 12

KAYSERİ Parçalı ve çok bulutlu 12

KONYA Parçalı ve çok bulutlu 14

 • BATI KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, zamanla Bolu, Karabük, Kastamonu, Bartın ve Sinop çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; güneyli yönlerden kuvvetlice (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor. Kuvvetli lodos nedeniyle yaşanabilecek soba ve doğalgaz kaynaklı baca gazı zehirlenmeleri ve ulaşımda aksamalara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BOLU Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yağmur ve sağanak yağışlı 14

KASTAMONU Parçalı zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra yağmur ve sağanak yağışlı 15

SİNOP Parçalı zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra sağanak yağışlı 21

ZONGULDAK Parçalı ve çok bulutlu 20

 • ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinde Çorum, Amasya, Tokat'ın yağmur ve sağanak, gece saatlerinde Gümüşhane ve Bayburt çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde yüksek kar örtüsü nedeniyle muhtemel çığ tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir. Rüzgarın; Orta Karadeniz'de güneyli yönlerden kuvvetlice (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor. Kuvvetli lodos nedeniyle yaşanabilecek soba ve doğalgaz kaynaklı baca gazı zehirlenmeleri ve ulaşımda aksamalara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

ÇORUM Parçalı zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra yağmur ve sağanak yağışlı 15

GÜMÜŞHANE Parçalı zamanla çok bulutlu, gece saatlerinden sonra karla karışık yağmur ve kar yağışlı 7

SAMSUN Parçalı ve çok bulutlu 21

TRABZON Parçalı ve çok bulutlu 22

 • DOĞU ANADOLU

Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Malatya, Elazığ ve Tunceli zamanla batısı ile Erzurum, Muş, Bitlis ve Şırnak çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Malatya ve Elazığ'da yağmur, diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Bölgenin doğusunda buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi bekleniyor. Yüksek kar örtüsü nedeniyle muhtemel çığ tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

ERZİNCAN Parçalı zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. İl genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi bekleniyor. 5

ERZURUM Parçalı zamanla çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren aralıklı kar yağışlı geçecek. İl genelinde kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi bekleniyor. 5

MALATYA Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra aralıklı yağmurlu 9

VAN Parçalı zamanla çok bulutlu geçecek. İl genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi bekleniyor. 6

 • GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra batısı ile zamanla bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
DİYARBAKIR Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra aralıklı yağmurlu 11

GAZİANTEP Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra aralıklı yağmurlu 11

MARDİN Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra aralıklı yağmurlu 11

SİİRT Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra aralıklı yağmurlu 12

 • DENİZLERDE HAVA

Batı Akdeniz'de fırtına; Güney Ege ile Doğu Akdeniz'de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ Hava Durumu: Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu, Rüzgar: Batı Karadeniz'de güney ve güneybatıdan 3 ila 5, sabah saatlerinde batısında 4 ila 6, Doğu Karadeniz'de güney ve güneydoğudan 3 ila 5, akşam saatlerinden sonra güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m, sabah Batı Karadeniz'in batısında 1,5 ila 2,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

MARMARA Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, Rüzgar: Güney ve güneybatıdan 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi.

EGE Hava Durumu: Çok bulutlu ve sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey Ege'de güney ve güneybatıdan 3 ila 5; Güney Ege'de öğle saatlerinde 4 ila 6, akşam saatlerinde 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, güneyinde 1,5 ila 2,5m, akşam 3,0m, Görüş: iyi, yağış anında orta.

AKDENİZ Hava Durumu: Çok bulutlu ve sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz'de doğu ve güneydoğudan 6 ila 8, öğleden sonra 5 ila 7, akşam batı ve güneybatıdan 3 ila 5; Doğu Akdeniz'de doğu ve kuzeydoğudan 5 ila 7, öğleden sonra 4 ila 6, akşam 3 ila 5 kuvvetinde , Dalga: 1,5 ila 2,5m, sabah batısında 2,5 ila 3,5m, Görüş: iyi, yağış anında orta.

VAN GÖLÜ Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, Rüzgâr: Doğu ve kuzeydoğu, öğle saatlerinde güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,75m, Görüş: İyi,

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AdanaAnkaraAntalyaBitlisBursaErzurumFırtınaHatayİstanbulKahramanmaraşMalatyaMuğlaMuşSamsunŞırnakTunceliVan
Görüş Bildir