Buzlanma ve Don Olayı ile Birlikte Sis Uyarısı

 > -

Meteoroloji Genel Müdürlüğü | Günlük Rapor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü | Günlük Rapor

Yapılan son değerlendirmelere göre Iğdır çevrelerinin hafif kar serpintili, diğer yerlerin genellikle parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Marmara ile ülkemizin iç ve doğu kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer yoğun olmak üzere sis ve pus hadisesi bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Önemli bir değişikliğin olmayacağı, kıyı kesimlerde mevsim normallarinde, iç ve doğu bölgelerde mevsim normallerinin altında seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Rüzgarın; genellikle kuzey ve kuzeydoğu, kuzey kesimlerde güney ve güneydoğu yönlerden hafif arasıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

UYARILAR

 • BUZLANMA VE DON İLE BİRLİKTE SİS UYARISI:

  Marmara ile iç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer yoğun olmak üzere sis ve pus hadisesi beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar, zirai don, vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

 • ÇIĞ TEHLİKESİ UYARISI:

Doğu bölgelerde yüksek kar örtüsü nedeniyle eğimi fazla olan dik yamaçlarda yaşanabilecek çığ tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

 • MARMARA

Az bulutlu ve açık, batısının yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Trakya ile bölgenin doğusunda buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer yoğun olmak üzere sis ve pus hadisesi bekleniyor.

BALIKESİR Az bulutlu ve sisli geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde
buzlanma ve don olayı bekleniyor. 0

BURSA Az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde yer yer pus hadisesi bekleniyor. 10

EDİRNE Az bulutlu ve sisli geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. 4

İSTANBUL Az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor. 10

 • EGE

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

AFYON Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer yoğun olmak üzere sis ve pus hadisesi bekleniyor. -3

İZMİR Az bulutlu ve açık 13

MUĞLA Az bulutlu ve açık 13

UŞAK Az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Buzlanma ve don olayı ile birlikte pus hadisesi bekleniyor. 14

 • AKDENİZ

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

ADANA Az bulutlu ve açık 20

ANTALYA Az bulutlu ve açık 18

HATAY Az bulutlu ve açık 13

MERSİN Az bulutlu ve açık 19

 • İÇ ANADOLU

Parçalı bulutlu ve sisli geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer yoğun olmak üzere sis ve pus hadisesi bekleniyor.

ANKARA Parçalı bulutlu yer yer yoğun olmak üzere sisli geçeceği tahmin ediliyor. Buzlanma ve don olayı bekleniyor. -2

ESKİŞEHİR Parçalı bulutlu yer yer yoğun olmak üzere sisli geçeceği tahmin ediliyor. Buzlanma ve don olayı bekleniyor. -3

KARAMAN Parçalı bulutlu yer yer yoğun olmak üzere sisli geçeceği tahmin ediliyor. Buzlanma ve don olayı bekleniyor. -1

KONYA Parçalı bulutlu yer yer yoğun olmak üzere sisli geçeceği tahmin ediliyor. Buzlanma ve don olayı bekleniyor. -2

 • BATI KARADENİZ

Parçalı ve az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer yoğun olmak üzere sis ve pus hadisesi bekleniyor.

BARTIN Az bulutlu ve açık 10

BOLU Parçalı bulutlu ve sisli geçeceği tahmin ediliyor. Buzlanma ve don olayı bekleniyor. 3

SİNOP Az bulutlu ve açık 10

ZONGULDAK Az bulutlu ve açık 9

 • ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde eğimin fazla olduğu yerlerde çığ tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

ARTVİN Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor. 5

ÇORUM Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor. -3

SAMSUN Az bulutlu ve açık 10

TRABZON Az bulutlu ve açık 11

 • DOĞU ANADOLU

Iğdır çevrelerinin hafif kar serpintili, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde kuvvetli buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor. Bölgenin kuzey ve doğu kesimlerinde eğimin fazla olduğu yerlerde çığ tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BİNGOL Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor. 4

ERZURUM Parçalı ve az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. İl genelinde kuvvetli buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor. -6

MALATYA Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor. 6

VAN Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. İl genelinde kuvvetli buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor. 3

 • GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte doğusunda yer yer yoğun olmak üzere sis ve pus hadisesi bekleniyor.

BATMAN Parçalı bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor. -3

DİYARBAKIR Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. İl genelinde kuvvetli buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer yoğun olmak üzere sis hadisesi bekleniyor. -3

GAZİANTEP Az bulutlu ve açık 13
MARDİN Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor. 9

DENİZLERDE HAVA

Fırtına beklenmiyor.

 • KARADENİZ Hava Durumu: Parçalı bulutlu Rüzgar: Doğu ve güneydoğu 2 ila 4, Orta Karadeniz'de yer yer 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m, batısı öğleden sonra 2,0m, Görüş: İyi.

 • MARMARA Hava Durumu: Parçalı bulutlu, gece ve sabah yer yer sisli, Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,0m, Görüş: İyi, siste zayıf.

 • EGE Hava Durumu: Az bulutlu, güneyi parçalı bulutlu, Rüzgar: kuzey ve kuzeydoğu, Güney Ege'de doğu ve güneydoğudan 2 ila 4, güneyi öğle saatlerinden itibaren 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m, güneyinin açıkları öğle saatlerinden sonra 2,0m Görüş: İyi.

 • AKDENİZ Hava Durumu: Az bulutlu, Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5, zamanla 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, zamanla 2,5m, Görüş: İyi.

 • VAN GÖLÜ Hava Durumu: Az bulutlu açık, Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,50m, Görüş: İyi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AdanaAfyonAnkaraAntalyaBursaErzurumFırtınaHatayİstanbulMalatyaMuğlaSamsunVan
Görüş Bildir