Marmara ile İç ve Doğu Bölgelerde Buzlanmaya Dikkat!

 > -
5 dakikada okuyabilirsiniz

Meteoroloji Genel Müdürlüğü | Günlük Rapor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü | Günlük Rapor

Yapılan son değerlendirmelere göre Muğla kıyı kesimi ile zamanla Muğla il geneli ve Antalya'nın batı kıyılarının hafif yağmur ve sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Marmara'nın doğusu ile Ülkemizin iç ve doğu kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Önemli bir değişikliğin olmayacağı, ülkemiz genelinde mevsim normallerinin altında seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Rüzgarın; genellikle kuzey ve kuzeydoğu, akşam saatlerinden sonra Karadeniz'de güney ve güneydoğu yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

UYARILAR

 • KUVVETLİ BUZLANMA VE DON UYARISI: Marmara ile iç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar, zirai don, vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

 • ÇIĞ TEHLİKESİ UYARISI: Doğu bölgelerde yüksek kar örtüsü nedeniyle eğimi fazla olan dik yamaçlarda yaşanabilecek çığ tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

 • MARMARA

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde Trakya ile bölgenin doğusunda buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesinin görülmesi bekleniyor.

BİLECİK Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi bekleniyor. 6

ÇANAKKALE Parçalı ve az bulutlu 10

EDİRNE Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi bekleniyor. 8

İSTANBUL Parçalı ve az bulutlu 10

 • EGE

Parçalı ve az bulutlu, Muğla kıyıları ile zamanla Muğla il genelinin aralıklı yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi bekleniyor.

A.KARAHİSAR Parçalı az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi bekleniyor. 4

AYDIN Parçalı ve çok bulutlu 14

İZMİR Az bulutlu ve açık 12

MUĞLA Çok bulutlu, Datça, Marmaris, Bodrum ve Dalaman çevreleri ile zamanla il geneli aralıklı yağmurlu 10

 • AKDENİZ

Az bulutlu ve açık, zamanla Antalya'nın batı kıyılarının Parçalı ve çok bulutlu, hafif sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi bekleniyor.

ADANA Az bulutlu ve açık 17

ANTALYA Parçalı batısı çok bulutlu, batı kıyıları hafif sağanak yağışlı 17

BURDUR Az bulutlu ve açık, sabah ve gece saatlerinde yer yer sisli 8

OSMANİYE Az bulutlu ve açık, sabah ve gece saatlerinde yer yer sisli 16

 • İÇ ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi bekleniyor.

ANKARA Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis bekleniyor. 4

ESKİŞEHİR Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis bekleniyor. 5

KONYA Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis bekleniyor. 2

SİVAS Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis bekleniyor. 2

 • BATI KARADENİZ

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi bekleniyor.

BOLU Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis bekleniyor. 2

KARABÜK Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis bekleniyor. 5

SİNOP Parçalı ve az bulutlu 9

ZONGULDAK Parçalı ve az bulutlu 8

 • ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi bekleniyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde eğimin fazla olduğu yerlerde çığ tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

ARTVİN Parçalı ve az bulutlu 4

GİRESUN Parçalı ve az bulutlu 10

SAMSUN Parçalı ve az bulutlu 9

TRABZON Parçalı ve az bulutlu 10

 • DOĞU ANADOLU

Parçalı az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde kuvvetli buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi bekleniyor. Bölgenin kuzey ve doğu kesimlerinde eğimin fazla olduğu yerlerde çığ tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

ERZURUM Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. İl genelinde kuvvetli buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi bekleniyor. -3

IĞDIR Az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi bekleniyor. -4

MALATYA Az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi bekleniyor. 6

VAN Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. İl genelinde kuvvetli buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi bekleniyor. 1

 • GÜNEYDOĞU ANADOLU

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesinin görülmesi bekleniyor.

ADIYAMAN Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte sis hadisesinin görülmesi bekleniyor. 11

DİYARBAKIR Parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Kuvvetli buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer yoğun olmak üzere sis hadisesinin görülmesi bekleniyor. -5

GAZİANTEP Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte sis hadisesinin görülmesi bekleniyor. 9

MARDİN Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte sis hadisesinin görülmesi bekleniyor. 8

DENİZLERDE HAVA

Fırtına beklenmiyor.

 • KARADENİZ Hava Durumu: Parçalı az bulutlu, sabah saatlerinde batısı yer yer sisli, Rüzgar: Batı Karadeniz'de doğu ve kuzeydoğudan, akşam saatlerinden itibaren güneydoğudan, Doğu Karadeniz'de doğu ve kuzeydoğudan, akşam saatlerine kadar doğusu güneybatıdan, akşam saatlerinden itibaren geneli güneydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m Görüş: İyi, sis anında zayıf.

 • MARMARA Hava Durumu: Parçalı az bulutlu, Rüzgar: Kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: İyi.
  EGE Hava Durumu: Parçalı çok bulutlu, Güney Ege'nin güneyi yağmurlu, Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 2 ila 4, Kuzey Ege akşam saatlerine kadar 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m kuzeyi1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

 • AKDENİZ Hava Durumu: Parçalı az bulutlu, Batı Akdeniz'in batısı yağmurlu, Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğudan, Batı Akdeniz'in açıkları güneydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m Görüş: İyi, yağış anında orta.

 • VAN GÖLÜ Hava Durumu: Parçalı az bulutlu, yer yer sisli, Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,50m, Görüş: İyi, sis anında zayıf.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AdanaAnkaraAntalyaBodrumErzurumFırtınaİstanbulMalatyaMarmarisMuğlaSamsunVan
Görüş Bildir