Meteoroloji'den Toz Taşınımı Uyarısı

 > -
5 dakikada okuyabilirsiniz

Meteoroloji Genel Müdürlüğü | Günlük Rapor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü | Günlük Rapor

Yapılan son değerlendirmelere göre ülkemizin doğu bölgeleri ile zamanla batı bölgelerimizin parçalı yer yer çok bulutlu, Doğu Anadolu'nun doğusu (Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır, Van, Hakkari, Bitlis) ve öğle saatlerinden sonra Bursa, Bilecik, Yalova, Sakarya, Kütahya, Eskişehir, Ankara ve Bolu çevrelerinin, gece saatlerinde Edirne, Çanakkale ve Balıkesir'in batı ilçelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: Ülke genelinde 3 ila 5 derece artacağı, kuzey, iç ve batı bölgelerde mevsim normalleri üzerinde, diğer yerlerde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle güney ve güneydoğu (keşişleme), doğu kesimlerde kuzeybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında ve yarın (Çarşamba) batı kesimlerde yer yer kuvvetlice (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.

UYARILAR

 • TOZ UYARISI:

Ege, Batı Akdeniz, Marmara'nın güneyi ve İç Anadolu'nun batısında görülecek toz taşınımı nedeniyle yaşanabilecek olumsuzluklara (Hava kalitesinde azalma, görüş mesafesinin düşmesi, çamur şeklinde yağış vb.) karşı tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

 • MARMARA

Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Bursa, Bilecik, Yalova, Sakarya ile gece saatlerinden sonra Edirne, Çanakkale ve Balıkesir'in batı ilçelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın güney kesimlerinde güney ve güneydoğu (Keşişleme) yönlerden kuvvetlice (30-50 km/s) esmesi ve yer yer toz taşınımının görülmesi bekleniyor.

BALIKESİR Parçalı, zamanla çok bulutlu, gece saatlerinden sonra batı ilçeleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 34

BURSA Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 34

EDİRNE Parçalı, zamanla çok bulutlu, gece saatlerinden sonra kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 31

İSTANBUL Parçalı, zamanla çok bulutlu 30

 • EGE

Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Kütahya çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın güney ve güneydoğu (keşişleme) yönlerden kuvvetlice (30-50 km/s) esmesi ve yer yer toz taşınımının görülmesi bekleniyor.

A.KARAHİSAR Parçalı az bulutlu, öğle saatlerinden sonra kuzey çevreleri yer yer çok bulutlu 29

AYDIN Parçalı ve çok bulutlu 35

DENİZLİ Parçalı az bulutlu, öğle saatlerinden sonra yer yer çok bulutlu 34

İZMİR Parçalı ve çok bulutlu 33

 • AKDENİZ

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın Batı Akdeniz'in batısında güney ve güneydoğu (Keşişleme) yönlerden kuvvetlice (30-50 km/s) esmesi ve yer yer toz taşınımının görülmesi bekleniyor.

ADANA Parçalı ve az bulutlu 30

ANTALYA Parçalı ve az bulutlu 26

BURDUR Parçalı ve az bulutlu 27

MERSİN Parçalı ve az bulutlu 29

 • İÇ ANADOLU

Az bulutlu, zamanla kuzeybatısının parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Ankara, Eskişehir ve Konya'nın kuzey kesimlerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin batısında yer yer toz taşınımı bekleniyor.

ANKARA Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 29

ESKIŞEHİR Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 29

KONYA Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kuzey kesimlerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 30

NİĞDE Parçalı ve az bulutlu 27

 • BATI KARADENİZ

Parçalı ve az bulutlu, batısının yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Bolu çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BOLU Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 27

KARABÜK Parçalı ve az bulutlu 33

KASTAMONU Parçalı ve az bulutlu 28

ZONGULDAK Parçalı az bulutlu, zamanla yer yer çok bulutlu 27

 • ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı, iç ve doğu kesimlerinin yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

ORDU Parçalı bulutlu 24

SAMSUN Parçalı bulutlu 24

TOKAT Parçalı bulutlu 29

TRABZON Parçalı ve çok bulutlu 24

 • DOĞU ANADOLU

Parçalı, doğusu yer yer çok bulutlu, Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır, Van, Hakkari ve Bitlis çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetlice (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.

BİNGÖL Parçalı ve çok bulutlu 26

ERZURUM Parçalı ve çok bulutlu 20

MALATYA Parçalı ve az bulutlu 28

VAN Parçalı ve çok bulutlu, kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 17

 • GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

ADIYAMAN Parçalı ve az bulutlu 30

DİYARBAKIR Parçalı ve az bulutlu 30

GAZİANTEP Parçalı ve az bulutlu 30

ŞANLIURFA Parçalı ve az bulutlu 31

DENİZLERDE HAVA

Güney Ege'de akşam saatlerine kadar fırtına ve fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

 • KARADENİZ Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Rüzgar: Batı Karadeniz'de doğu ve güneydoğudan 3 ila 5, akşam saatlerinden sonra doğusu 4 ila 6, Doğu Karadeniz'de doğu ve güneydoğudan 2 ila 4, batısı 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m Görüş: İyi.

 • MARMARA Hava Durumu : Parçalı ve çok bulutlu, doğusu kısa süreli sağanak yağışlı, Rüzgar: doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4, öğlen saatlerinde 5 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,0m Görüş: İyi.

 • EGE Hava Durumu: Az bulutlu, kuzeyi parçalı yer yer çok bulutlu, gece saatlerinde kısa süreli sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey Ege'de doğu ve kuzeydoğudan, öğleden sonra güneydoğudan 3 ila 5, Güney Ege'de güney ve güneydoğudan 5 ila 7, açıkları 8, akşam saatlerinden sonra geneli 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m Güney Ege'de 2,0 ila 3,0m, açıkları 3,5 ila 4,0m Görüş: İyi.

 • AKDENİZ Hava Durumu: Az bulutlu, Doğu Akdeniz parçalı bulutlu, Rüzgar: doğu ve güneydoğudan 2 ila 4, batısı 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m Görüş: İyi.

 • VAN GÖLÜ Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgar: kuzeydoğudan, öğleden sonra güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,75m Görüş: İyi, yağış anında orta.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AdanaAnkaraAntalyaBitlisBursaErzurumEskişehirFırtınaHakkariİstanbulKütahyaMalatyaSakaryaSamsunVan
Görüş Bildir