Meteoroloji'den 8 İle Kuvvetli Yağış Uyarısı

 > -
4 dakikada okuyabilirsiniz

Meteoroloji Genel Müdürlüğü | Günlük Rapor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü | Günlük Rapor

Yapılan son değerlendirmelere göre ülkemizin iç ve doğu kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu, Kahramanmaraş, Şanlıurfa ve Sivas çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinden sonra Erzincan, Tunceli, Bingöl, Muş, Iğdır, Bayburt, Erzurum'un güneyi ile Van'ın kuzey kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Önemli bir değişikliğin olmayacağı, doğu bölgelerde mevsim normalleri civarında, diğer yerlerde mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetlice (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Öğle saatlerinden sonra Doğu bölgelerde aralıklarla görülecek gök gürültülü sağanak yağışın; Erzincan, Tunceli, Bingöl, Muş, Iğdır, Bayburt, Erzurum'un güneyi ile Van'ın kuzey kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden oluşabilecek olumsuzluklara (ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar vb.) karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA
Parçalı ve az bulutlu, zamanla batısının yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

BURSA Parçalı ve az bulutlu 30

EDİRNE Parçalı bulutlu 33
İSTANBUL Parçalı ve az bulutlu 27

KOCAELİ Parçalı ve az bulutlu 30

  • EGE

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

A.KARAHİSAR Parçalı ve az bulutlu 25

İZMİR Az bulutlu 32

MANİSA Parçalı ve az bulutlu 33

MUĞLA Az bulutlu 31

  • AKDENİZ

Parçalı ve az bulutlu, zamanla Doğu Akdeniz'in doğusu yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Kahramanmaraş çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ADANA Parçalı bulutlu 30

ANTALYA Parçalı ve az bulutlu 33

ISPARTA Parçalı ve az bulutlu 28

MERSİN Parçalı ve az bulutlu 28

  • İÇ ANADOLU

Parçalı, kuzeydoğusu yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Sivas çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ANKARA Parçalı ve az bulutlu 26

ESKISEHİR Parçalı ve az bulutlu 26

KONYA Parçalı ve az bulutlu 26

NIĞDE Parçalı ve az bulutlu 25

  • BATI KARADENİZ

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

BOLU Parçalı bulutlu 26

KARABÜK Parçalı ve az bulutlu 29

KASTAMONU Parçalı bulutlu 25

ZONGULDAK Parçalı ve az bulutlu 23

  • ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı, iç ve doğu kesimleri yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Doğu Karadeniz Bölümü'nün iç kesimlerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinden sonra Bayburt çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

AMASYA Parçalı ve çok bulutlu 26

SAMSUN Parçalı ve az bulutlu 22

TOKAT Parçalı ve çok bulutlu 25

TRABZON Parçalı ve çok bulutlu 22

  • DOĞU ANADOLU

Parçalı yer yer çok bulutlu, kuzeybatısı ile zamanla bölge genelinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinden sonra Erzincan, Tunceli, Bingöl, Muş, Iğdır, Erzurum'un güneyi ile Van'ın kuzey kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

ERZURUM Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların güneyinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. 17

MALATYA Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 23

MUŞ Parçalı ve çok bulutlu, yerel olarak kuvvetli olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 19

VAN Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların kuzey kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. 17

  • GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı, yer yer çok bulutlu, Şanlıurfa ve Mardin çevreleri ile öğle saatlerinden sonra bölgenin kuzey ve doğusunun kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

DİYARBAKIR Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 24

GAZİANTEP Parçalı, yer yer çok bulutlu 28

ŞANLIURFA Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 27

SİİRT Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 24

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AdanaAnkaraAntalyaBingölBursaErzurumİstanbulKahramanmaraşMalatyaMardinMuğlaMuşSamsunŞanlıurfaTunceliVan
Görüş Bildir