Meteoroloji'den Sağanak Yağmur Uyarısı

 > -
3 dakikada okuyabilirsiniz

Yeni Hafta Sağanak Yağışla Başlayacak

Yeni Hafta Sağanak Yağışla Başlayacak

Haber detayları için lütfen kaynak adresine tıklayınız.

Haberin Tamamı İçin:

Meteorolojiden Önemli Uyarı!

Meteorolojiden Önemli Uyarı!

Yetkililer, vatandaşların lokal dolu yağışı, kısa süreli fırtına, yıldırım, ani sel, su baskını gibi olumsuz şartlara karşı tedbirli olmasını istedi...Meteoroloji yurdun batısı için yağış uyarısı yaparken, yağışın başladığı Edirne'de hayat olumsuz etkilendi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, dün geceden itibaren bu akşam saatlerine kadar Marmara'nın Batısı, Kuzey Ege ve Batı Karadeniz'de yerel gökgürültülü sağanak ve lokal do...

Haberin Tamamı İçin:

Günlük Raporlar - Meteoroloji Genel Müdürlüğü

Günlük Raporlar - Meteoroloji Genel Müdürlüğü

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan son değerlendirmeye göre, ülkemizin kuzey, iç ve batı kesimlerinde aralıklarla sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde görülecek yağışların, Çanakkale, Edirne, Balıkesir'in kıyı ilçeleri, Manisa, İzmir'in kuzey ve iç kesimleri başta olmak üzere, Marmara'nın batısı (Edirne, Kırklareli, Çanakkale, Tekirdağ, Balıkesir), Kuzey Ege (Manisa, İzmir'in kuzey ve iç kesimleri), Batı Karadeniz (Bolu, Düzce, Karabük, Zonguldak, Bartın, Kastamonu) ile Kocaeli, Sakarya, Bursa, Yalova, İstanbul'un batı çevreleri ve Anadolu yakası, Amasya, Çorum, Tokat'ta lokal olarak kuvvetli olması bekleniyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI
Ülkemizin kuzey, iç ve batı kesimlerinde aralıklarla sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde görülecek yağışların; Çanakkale, Edirne, Balıkesir'in kıyı ilçeleri, Manisa, İzmir'in kuzey ve iç kesimleri başta olmak üzere, Marmara'nın batısı (Edirne, Kırklareli, Çanakkale, Tekirdağ, Balıkesir), Kuzey Ege (Manisa, İzmir'in kuzey ve iç kesimleri), Batı Karadeniz (Bolu, Düzce, Karabük, Zonguldak, Bartın, Kastamonu) ile Kocaeli, Sakarya, Bursa, Yalova, İstanbul'un batı çevreleri ve Anadolu yakası, Amasya, Çorum, Tokat'ta lokal olarak kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (su baskını, sel, lokal dolu yağışı, vb)ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

BÖLGELERE GÖRE HAVA DURUMU

Marmara Bölgesi
Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; sabah ve öğle saatlerinde saatlerinde; Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale, Balıkesir ve İstanbul'un batı çevrelerinde, öğleden sonra ve akşam ilk saatlerde Kocaeli, Sakarya, Bursa, Yalova ile İstanbul'un Anadolu yakasında lokal olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Ege Bölgesi
Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların İzmir'in kuzey ve iç kesimleri ile Manisa çevrelerinde lokal olarak aralıklarla kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

Akdeniz Bölgesi
Parçalı zamanla çok bulutlu, batısı ile öğle saatlerinden sonra iç kesimleri yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

İç Anadolu Bölgesi
Parçalı ve çok bulutlu, Karaman dışında bölge genelinin aralıklı sağanak ve yer yer gökgürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Batı Karadeniz
Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin yer yer kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Orta ve Doğu Karadeniz
Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve yer yer gökgürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğleden sonra ve akşam ilk saatlerde Amasya, Çorum ve Tokat çevrelerinde yer yer kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

Doğu Anadolu Bölgesi
Parçalı zamanla çok bulutlu, öğleden sonra ve akşam saatlerinde kuzey kesimlerinin (Erzincan, Erzurum, Kars, Ağrı, Ardahan, Iğdır, Tunceli) aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Güneydoğu Anadolu
Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Haberin Tamamı İçin:

İstanbul'da Yağmur Kaç Saat Sürecek

Yağmur İstanbul'u esir aldı. Meteoroloji uyardı. 10.30 - 13.30 saatleri arası İstanbul'da kuvvetli yağış bekleniyor. Edirne'de ise gece başlayan şiddetli yağmur hayatı olumsuz etkiledi. Sağanak yağmur nedeniyle Oğulpaşa Deresi yatağından çıkarak taştı, Edirne-Kırklareli yolu ulaşıma kapandı. Derenin taştığı bölgede, mahsur kalan 30 kişi itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bugün için kuzey, iç ve batı kesimlerde sağanak ve lokal dolu yağışı uyarısında bulun...

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

BursaErzurumFırtınaİstanbulİzmirManisaSakaryaTekirdağTunceli
Görüş Bildir