2012 LYS Maratonu Sona Erdi

 > -
3 dakikada okuyabilirsiniz

LYS'lerin Son İki Sınavı Hafta Sonu Yapılacak

LYS'lerin Son İki Sınavı Hafta Sonu Yapılacak

Üniversiteye girişte ikinci aşama sınavı olan Lisans Yerleştirme Sınavları'nın son iki sınavı LYS-3 ve LYS-2, 23-24 Haziran tarihlerinde yapılacak.

Türkiye'de 81 il merkezi ile Lefkoşa'da gerçekleştirilecek LYS'ler sabah saat 10.00'da başlayacak. 23 Haziran Cumartesi günü yapılacak LYS-3 Edebiyat-Coğrafya Sınavı'na 666 bin 163 aday girecek.

Tek oturumda uygulanacak ve toplam 120 dakika sürecek LYS-3'te adaylara 80 soru yöneltilecek. LYS-3'te Türk Dili ve Edebiyatı ile Coğrafya-1 testleri yer alacak. Türk Dili ve Edebiyatı testinde 56 soru bulunacak ve 85 dakika süre verilecek. Coğrafya-1 testinde ise 24 soru sorulacak, 35 dakika süre verilecek.

24 Haziran Pazar günü yapılacak LYS-2 Fen Bilimleri Sınavı'na 308 bin 702 aday katılacak. Tek oturumda uygulanacak sınav, 135 dakika sürecek. Adaylara 90 sorunun yöneltileceği sınavda, Fizik, Kimya ve Biyoloji testleri yer alacak. Testlerde 30'ar soru bulunacak ve 45'er dakika süre verilecek.

Testler ayrı soru kitapçıklarında bulunacak ve tek cevap kağıdı kullanılacak.

Sınavdaki yasaklar

Adayların sınava gelirken yanlarında mutlaka “2012-LYS Sınava Giriş Belgesi” ile fotoğraf ve TC Kimlik Numarası bulunan “nüfus cüzdanı” veya “pasaport” bulundurmaları gerekiyor.

Bu belgelerini eksiksiz olarak yanında bulundurmayan aday, mazereti ne olursa olsun LYS'ye alınmayacak. Bir aday, bu belgeleri yanında olmadığı halde sınav merkezi yöneticilerinin, bina ve salon sorumlularının veya ÖSYM temsilcilerinin kararıyla herhangi bir salonda sınava alınmış olsa bile, bu adayın sınavı ÖSYM Başkanlığınca geçersiz sayılacak.

Sınav binalarında hiçbir eşya sınava alınmayacağından, adayların sınav binalarına bu belgeler dışında herhangi bir eşya getirmemeleri gerekiyor. Sınavda kullanılacak kalem, silgi, kalemtıraş, saat gibi gereçler ile şeker ve peçete bütün adaylara ÖSYM tarafından sağlanacak. Adaylar sınava şeffaf pet şişe içinde su getirebilecek.

Sınavların yapıldığı binalara girişte, adayların ve sınav görevlilerinin üstleri emniyet görevlileri tarafından elle ve dedektörle aranacak.

Adaylar, çanta, cep telefonu, saat, kablosuz iletişim sağlayan bluetooth gibi cihazlar ile kulaklık, kolye, küpe, yüzük (alyans hariç), bilezik, broş, metal para gibi metal içerikli eşyalar ve her türlü elektronik/mekanik cihaz sınav binasına kesinlikle alınmayacak.

Sınavın yapıldığı bina içerisinde sınav öncesinde, sınav sırasında ya da sınavdan sonra bu tür cihazları taşıdığı tespit edilen adayın sınavı geçersiz sayılacak.

Haberin Tamamı İçin:

LYS-3 Sınavı Bitti

LYS-3 Sınavı Bitti

Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS-3) sona erdi.Sabah 10.00'da başlayan sınava katılan öğrencilerden bazıları soruların zorluğundan şikayet ederken, kimi adaylar ise sınavdan gülerek çıktı.
KİMİ ZOR KİMİ KOLAY DEDİ

Öğrenciler, 2 saat boyunca sınav sorularına cevap verdi. 12.00 itibariyle sona eren sınavdan çıkan öğrencileri, en az onlar kadar heyecanlı olan velileri ve yakınları karşıladı. Soruları zor bulan adaylar yanında zaman sorunu yaşadığını söyleyen adaylar da yer aldı.
AİLELER KARŞILADI

Bazı adaylar birkaç soru haricinde bütün soruları cevapladığını, artık sonuçların açıklanmasını bekleyeceğini dile getirdi. Sınavdan çıkan adayları, aileleri sarılarak karşıladı.

Haberin Tamamı İçin:

LYS 3 Bitti

Edebiyat ve Coğrafya Sınavlarında 666 bin aday ter döktü..

Lisans Yerleştirme Sınavı maratonunda ikinci hafta...
Üniversite kapısında bekleyen yüzbinlerce aday bugün de Edebiyat ve Coğrafya testleri için ter döktü...
Lisans Yerleştirme Sınavı'nın bugünkü oturumu saat 10.00'da başladı.
Sınav Türkiye'de 81 il merkezinde ve Lefkoşa'da gerçekleştirildi.
Sınava giren 666 bin aday LYS 3 kapsamında, tek oturumda 80 sorudan oluşan Türk Dili ve Edebiyatı ile Coğrafya-1 testlerini cevapladı...
Yarın (24.06.2012) yapılacak LYS-2 Fen Bilimleri Sınavı'na ise 308 bin 702 aday katılacak.
Tek oturumda uygulanacak sınav, 135 dakika sürecek.

Adayların sınava gelirken yanlarında mutlaka ''2012-LYS Sınava Giriş Belgesi'' ile fotoğraf ve TC Kimlik Numarası bulunan ''nüfus cüzdanı'' veya ''pasaport'' bulundurmaları gerekiyor.

Haberin Tamamı İçin:

2012 LYS Maratonu Sona Erdi

Haber detayları için lütfen kaynak adresine tıklayınız.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

LYSÖğrenci Seçme Yerleştirme Merkezicep telefonukulak piercinglerişeker
Görüş Bildir