Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Konya'da Kezzaplı Saldırı Davasında Hüküm Giyen Kadın Yeniden Yargılanıyor

0PAYLAŞIM

Konya'da Kezzaplı Saldırı Davasında Hüküm Giyen Kadın Yeniden Yargılanıyor

KONYA Anadolu Ajansı - Konya'da, tartıştığı komşuları ve 3 çocuğunun üzerine kimyevi madde kezzap atarak, yaralanmalarına neden olduğu için 9 sene 4 ay 15 gün mapus cezasına çarptırılan Gülay Durusoy, yine egemen karşısına çıktı.

Durusoy'un, Konya 17. Asliye Ceza Duruşmasında aldığı "isteyerek yaralama" kabahatinden 9 sene 4 ay 15 gün mapus cezasının, Konya Bölge Adliye Duruşması 1. Ceza Dairesi tarafından bozulmasının ardından yine suçlama başladı.

Gülay Durusoy, bu kararın ardından mahallî duruşmada bugün yine egemen karşısına çıktı.

Durusoy'un avukatı mahkemede yaptığı korunmada, müvekkilinin psikolojik rahatsızlıklarının bulunduğunu, bipolar bozukluk rehabilitasyonu gördüğünü öne sürdü.

Mahkemede konuşan müşteki Ramazan Şahin ise vakada ailesinin mağdur olduğunu, özellikle yüzde 75 manili oğlunun mağduriyetinin bulunduğunu ifade etti.

Şahin, "Öteki çocuklarımın da psikolojisi bozuldu. Maznunun psikolojik rehabilitasyon gördüğü istikametindeki beyanları kabul etmiyoruz. Şikayetimiz devam ediyor." ifadelerini kullandı.

Duruşma kurulu, müştekiler Osman ve Akil'in vücutsal ve ruhsal bakımdan kendilerini korunup korunamayacak vaziyette olup olmadıklarının tespitine ait rapor alınmasına karar verdi.

Dava, dosyadaki yetersizliklerin bitirilmesi için ileri tarihe ertelendi.

Konya'nın Meram ilçesindeki Gödene Semti'nde 17 Eylül 2018'de, Gülay Durusoy, tartıştığı komşuları Saadet Şahin, Ramazan Şahin, Şeyda Budar ile 3 çocuğun üzerine kimyevi madde kezzap attığı iddiasına hapsedilmişti.

Durusoy, geçen sene 4 Ekim'de 17. Asliye Ceza Duruşmasında görülen mahkemede, 'isteyerek yaralama' kabahatinden 9 sene 4 ay 15 gün mapus cezasına çarptırılmış, duruşma kurulu, maznunun suçlama sırasında negatif tavır ve tutumlar sergilediği bahanesiyle cezada indirim yapmamıştı.

Karar, Konya Bölge Adliye Duruşması 1. Ceza Dairesince bozulmuş, bozma kararına bahane olarak, "Maznunun, suçlama düzeyinde kendisinin seçtiği bir müdafi bulunmadığı gibi CMK'nın 156'ncı maddesi gereğince resen müdafi görevlendirilmediği, bu sebeple adaletli suçlama hakkının ihlal edildiği" gösterilmişti.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir