Kıbrıs Açıklarında 'Soğuk Savaş'

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

Kıbrıs Açıklarında 'Soğuk Savaş'

Kıbrıs Açıklarında 'Soğuk Savaş'

Haber detayları için lütfen kaynak adresine tıklayınız.

Haberin Tamamı İçin:

Rus Savaş Gemileri Kıbrıs'ta

Rus donanmasına bağlı savaş gemileri Kıbrıs'a geldi. Türk donanmasının Kıbrıs Rum Kesimi'nin doğalgaz sondaj platformunun yer aldığı bölgede tatbikat yapmasının hemen ardından Rus donanmasına bağlı savaş gemileri Kıbrıs'a geldi.

BÖLGEDE TANSİYON ARTTI
Rus donanmasına bağlı 3 savaş gemisinin Kıbrıs-Suriye arasında bulunduğu, bir fırkateynin dün Rum kesimindeki Limasol limanından ikmal yaptığı belirtildi. Rum basını, Türkiye'nin İsrail'in Doğu Akdeniz 'deki faaliyetlerini yakından izlediğini, hareketliliğe Rusların da katılmasıyla bölgede tansiyonun arttığı yorumunu yaptı.

3 RUS SAVAŞ GEMİSİ KIBRIS'LA SURİYE ARASINDA
Rus donanmasına bağlı fırkateynin ilk kez Limasol limanına geldiğini ve yaklaşık 200 askerin karaya çıktığını bildiren Rum gazeteleri , 3 Rus savaş gemisinin Kıbrıs'la Suriye arasında görev yaptığını belirtti.
GEMİLERİN SAYISI ARTACAK
Rum kaynaklara göre, önümüzdeki günlerde Rus savaş gemilerinin sayısı artacak ve Suriye kıyılarında toplam 11 ile 15 Rus savaş gemisi bulunacak. Kıbrıs-Suriye arasında konuşlanmış mevcut 3 gemiye Cebelitarık'tan Doğu Akdeniz yönünde seyreden Rus Kuzey Deniz donanmasına bağlı filo da eklenecek.

TÜRKİYE İSRAİL'İ YAKIN TAKİBE ALDI
Bölgede 5 İsrail gemisinin Suriye açıklarında devriye gezdiği de biliniyor. Rumlar, Türkiye'nin uzun bir süredir 4 savaş gemisiyle Rumların doğalgaz sondajı yaptığı bölge yakınlarında bulunduğunu, yalnız Rumların değil İsrail'in de faaliyetlerini yakın takibe aldığını iddia ediyor.

Rum kaynaklar İsrail donanmasının Ege'deki Milos adasının kuzeyinde, Yunanistan'la birlikte icra edeceği planlı tatbikatın Türkiye tarafından yakından izleneceğini belirtiyor.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

İsrailSavaşSuriyeYunanistan
Görüş Bildir