Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Kadir Topbaş TSYD'yle Görüştü

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

Kadir Topbaş Tsyd'yle Görüştü

Kadir Topbaş Tsyd'yle Görüştü

İstanbul Belediye Başkanı Mimar Kadir Topbaş, Sütlüce'deki Miniatürk TSYD Yönetim Kurulu ve Spor Yazarlarını kabul etti.

İstanbul Belediye Başkanı Mimar Kadir Topbaş Sütlüce'deki Miniatürk Tesislerinde Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Yönetim Kurulu ve Spor Yazarlarını kabul etti. 2 saate varan söyleşide gündem, İstanbul-2020 idi. Topbaş; "Hedefimiz bu Olimpiyat Oyunları'nı İstanbul'a getirmek.Gecemizi-Gündüzümüze katarak heyecanla, 7 Eylül'de oylanacak toplantıda kentin İstanbul olarak açıklanmasını bekliyoruz" dedi. Kadir Topbaş, "Başkanımızda bu kadarz mesaisinin arasında her defasında İstanbul-2020 mesajı vererek, özellikle tüm yurt dışı gezilerinde bu konuya ağırlık veriyor. Uğraştık, uğraşacağız ve büyük rüyamızı gerçekleştirmek için çalışmalarımıza devam edeceğiz" diye konuştu.

İstanbul'un Belediye Başkanlığı döneminde birçok uluslararası etkinliğe sahne olduğunu ve artık Dünya'nın bir İstanbul gerçeğine tanıklık ettiğine değinen Topbaş, "Biz Olimpiyatı alarak bu görkemli metropölde, iki kıtayı birbirine bağlayan bu eşşiz güzelliğe yeni bir taç daha takacağız. Bundan da yüzümüzün akıyla çıkacağız. Yaptıklarımız, yapacaklarımızın teminatıdır" şeklinde konuştu.

İSPANYA PRENSİ İLE KONUŞTUM

Kadir Topbaş, toplantıya girmeden önce, İspanya Prensi ile telefonda konuştuğunu hatırlatarak, "Gerek Madrid, gerekse İstanbul 2020 için birbirine rakip olmasına rağmen, kendisi de İstanbul-2020'nin Türkiye'ye yakışacağını söyledi"dedi.

ULAŞIM DERDİ BİTİYOR

8.5 yılda İstanbul'un altı ve üstüyle epey uğraştıklarını dile getiren Topbaş, "Olimpiyat Oyunları için ulaşım IOC'nin vazgeçilmez unsuru. Bizde bu bilinçle 2020'den çok önce, İstanbul'un ulaşım derdini bitirmeye gayret ediyoruz" dedi. Topbaş, her yıl 1 milyarlık harcamayı amatör spor kulüplerine yaptıklarını, İstanbul'u bir tesis kentihaline getirdiklerini belirterek, "Halkımızın, spor yazarlarının bu vesileşye herkesin yapacaı katkı bizim 2020 İstanbul Olimpiyatlarını getirmeye yetecektir. Yeterki inanalım. lobi faaliyetimizi hızlandıralım. Olimpizm yazarlarını İstanbul'a davet ederek, bu büyülü kenti tanıtalım. Haydi herkes taşın altına elini soksun"diyerek önceleri konuya sıcak bakmayaniş dünyasının da İstanbul-2020'yi benimsemeye başladığını sözlerine ekledi.

DHA(FG/FG) FOTOĞRAF - İstanbul

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

İspanyaİstanbulKadir Topbaşgündem
Görüş Bildir