İzci Kampında Silah Eğitimi!

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

İzci Kampında Silah Eğitimi

Haber detayları için lütfen kaynak adresine tıklayınız.

Haberin Tamamı İçin:

İzci Kampında Skandal!

Gebze, Darıca ve Çayırova’daki izcilik kulübü üyesi 23 çocuğa silah eğitimi verildiği ortaya çıktı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Kocaeli'nin Gebze İlçesi Çayırova Pırlanta İzcilik Kulübü üyesi 10 ile 14 yaşları arasındaki 23 çocuğa kampta silah eğitimi verilmesi tepkilere neden oldu. Bir soru önergesine cevap veren Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, sözkonusu eğitimi izinsiz gerçekleştiren izci liderlerinin görevlerine son verildiğini açıkladı.

MHP Milletvekili Lütfü Türkkan’ın soru önergesine Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç'ın verdiği yanıt, üç izci kampında silah eğitimi skandalını ortaya çıkardı.

Buna göre; Gebze’deki Cevher, Darıca’daki Eskihisar ve Çayırova’daki Pırlanta kamplarında 10-14 yaş grubundaki 23 çocuğa ateşli silah eğitimi verildi.

Çocuklara silah eğitimi verildiğini doğrulayan Bakan Suat Kılıç, "Eğitimi onaysız olarak gerçekleştiren izci liderlerinin görevlerine, kendi kulüp yöneticileri tarafından son verilmiştir” dedi.

Konuyla ilgili inceleme başlatıldığını ifade eden Kılıç, “Ayrıca bakanlığımızca Spor Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu Başkanlığı’na olayın incelenmesi için gerekli talimat verilmiştir" diye konuştu.

Türkiye’deki izcilik eğitiminin diğer ülkelerdeki gibi yapıldığını vurgulayan Kılıç, şu ifadeleri kullandı: “İzcilik kamplarında avcılık, atıcılık, okçuluk, eskrim, cirit gibi branşların yanı sıra arama kurtarma, sivil savunma, ilkyardım, itfaiye, çevre koruma, trafik, telsiz, atma binme, dağ bisikleti, kano, dağcılık, badminton, yüzme, dalma, yelken, paraşüt ve müzik gibi alanlarda eğitimler verilmektedir.”

Bakanlık, izci liderlerini görevinden aldı. Teftiş Kurulu da soruşturma başlattı.

Yurt Gazetesi

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Milliyetçi Hareket PartisiSuat Kılıçmüzik
Görüş Bildir