İstihbarat Şefinden İtiraf

 > -

İstihbarat Şefinden İtiraf

İstihbarat Şefinden İtiraf

Federal Meclis Cinayetleri Araştırma Komisyonu, Kuzey Ren Vestfalya eyaletinin eski istihbarat şefi Hartwig Möller'i ve diğer istihbarat yetkililerini dinledi.

Eyaletin eski istihbarat şefi Möller soruşturmalarda ihmalkarlıkları olduğunu belirterek, "Biz polisin soruşturmayı sağlıklı bir şekilde yürüttüğüne ve Neo Nazilerden şüphe duymadığına çok çabuk inandık" dedi.

Möller, çeşitli eyaletlerde yürütülen soruşturmaların sonuçları bir araya getirildiğinde ırkçılardan şüphe duyulması gerektiğini söyledi.

Federal Meclis Araştırma Komisyonu üyeleri komisyon çıkışında yaptıkları açıklamalarda, cinayetlerin araştırılmasında ihmalkarlık olduğuna inandıklarını belirttiler.

Komisyonun Yeşiller Partili üyesi Wolfgang Wieland soruşturmaları yürüten güvenlik birimlerinin bir Türk'ün sadece bir Türk tarafından öldürülebileceği gibi sapkın bir mantıkla hareket etmiş olduğu şeklinde bir izlenim edindiğini söyledi.

MADDİ YARDIM İKİ KATINA ÇIKARILRDI

Bu arada Alman Federal Meclis Bütçe Komisyonu, kurbanların yakınlarına yapılan maddi yardımın 2 katına çıkartılmasına karar verdi.

"Nasyonalsosyalist Yeraltı" adlı terör hücresi NSU, tarafından öldürülen 8 Türk, 1 Yunan ve 1 kadın polis ile bir bombalı eylemde yaralanan 22 kişinin yakınlarına yapılan maddi yardımın 500 bin avrodan 1 milyon avroya çıkartılması kararlaştırıldı.

Federal Meclis tarafından yapılan açıklamada, NSU'nun işlediği suç olaylarıyla bağlantılı olarak daha fazla kurban yakınının ortaya çıkması sebebiyle maddi yardımın 2 katına çıkartılmasının karara bağlandığı belirtildi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

PolisTerörYunanistan
Görüş Bildir