Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

İşte Balyozun Islak İmzalı Delilleri

-
2 dakikada okuyabilirsiniz

İşte Balyozun ıslak imzalı delilleri

İşte Balyozun ıslak imzalı delilleri

Belgenin 15 Eylül 2006 tarihli olması da Balyoz darbe planı seminerinde Çetin Doğan'ın emrindeki subaylara sarf ettiği 'Listeler daima güncel tutulacak' ifadelerinin anlaşılmasına yardımcı oluyor. Balyoz darbe planı davasındaki bilgilere göre, darbe toplantıları 5-7 Mart 2003'te yapılmıştı. Yeni belgeler, Doğan'ın talimatı doğrultusunda 3 yıl sonrada fişlemelerin aynı mantıkla sürdüğünü gösteriyor.

SAVAŞ UÇAKLARIYLA ÇİFTLİĞİ İZLEMİŞLER

Ankara-Eskişehir yolu üzerinde yer alan ve kamuoyunda Bilvanis Çiftliği olarak da bilinen Nakşibendi tarikatına mensup vatandaşların kaldığı çiftliğin askerî keşif uçaklarıyla takip edildiği de belgelerde görülüyor. Çiftliğe gelip giden misafirlerin isimleri, nüfus kayıt örnekleri, bu kişilere ait arabaların marka ve plakaları, çiftlikteki tarım arazisine hangi ürünün ne kadar alana ekildiğine dair bilgi, çiftliğin her bir parselinin nakdi karşılığı, çiftlikte çalışanların isimleri Hava İstihbarat Kurmay Binbaşı Cem Böke imzasıyla kayıt altına alınmış.

Askeri lojmandaki seçim sandıkları takibe alınmış

Genelkurmay'ın mahkemeye gönderdiği belgeler arasında, askeri lojmanların seçim sandıklarındaki oy dağılımı dikkat çekiyor. Hangi sandıktan hangi partiye kaç oy çıktığı tek tek not edilmiş. Ayrıca savaş uçaklarının havadan çektiği Bilvanis Çiftliği'ne ait fotoğraflar, subayların bazı ev ziyaretlerinde ailenin kılık kıyafetine yönelik tuttuğu raporlar da dosyada bulunuyor.

Askerî lise öğrencileri hangi dershaneye gitmiş?

1. Hava Taktik Komutanlığı'nın üssü Eskişehir olmasına rağmen fişleme çalışmaları Türkiye sathına yayılacak şekilde sürdürülmüş. Mersin Anamur İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nde çalışan bir personelden alındığı kaydedilen bilgilere göre, Anamur Işık Dershanesi'ne kayıtlı bazı öğrencilerin askerî liselere gitmek için isimlerini saklı tuttukları aktarılıyor. Eskişehir'deki N. isimli kırtasiye ile ilgili detaylı çalışma da tüyler ürperten cinsten. Hakan Büyük imzası taşıyan raporda, söz konusu kırtasiyenin müşterilerinin dağılımı, çalışanlarının cinsiyeti, firmanın üst katında bulunan 10-12 kişilik dinlenme salonuna ilişkin bilgiler yer alırken, çok sayıda dinî içerikli yayının satıldığı da belirtiliyor. Ayrıca bu firmaya ait diğer kırtasiyelerin de telefon numaraları tek tek kaydedilmiş.

'Belgeler sonradan konuldu' iddiası çöktü

  • Balyoz darbe planı davası duruşmalarında sanıklar, Gölcük Donanma Komutanlığı'nda çıkan belgelerin dışarıdan gelen bir elektrikçi tarafından zeminin altına konulduğunu ileri sürmüştü. Ancak bu iddianın gerçekçi olmaması üzerine bazı askerler, dikkatleri TSK içerisindeki bir cunta yapılanmasına çekmek istedi. Söz konusu askerlerin iddialarına göre İstihbarat Şubesi zemini altına belgeleri TSK'daki art niyetli bir grup koymuştu. Ancak bu tez de Balyoz davası tutuklu sanığı Binbaşı Kemalettin Yakar tarafından çökertildi. Söz konusu belgelerin saklanmasına ilişkin açılan davanın 3. celsesinde konuşan Yakar, zeminin altına çuvalları kendisinin yerleştirdiğini itiraf etmişti. Balyoz davasının 53. celsesinde Gölcük'te çıkan belgeler ile ilgili emekli Albay Hakan Büyük, savcının kendisine yönelttiği sorulara cevap vermemişti. Eskişehir'de tutulan fişleme notlarını okuyan savcıya Büyük, "Bu soruya cevap vermek istemiyorum." karşılığını vermişti.
Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AnkaraBalyoz DavasıDarbeEskişehirMersinSavaşTürk Silahlı Kuvvetleri
Görüş Bildir