İstanbul Polisi Gerilimi Düşürme Kararı Aldı

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

İstanbul Valiliği'nden Gezi Parkı Açıklaması

"Taksim Gezi Parkı çevresindeki toplantılara polis tarafından kesinlikle herhangi bir müdahale yapılmamaktadır"

İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamada, "Taksim- Gezi Parkı’nda sürdürülen toplanmalar devam etmekle beraber; Taksim’e, özellikle Beşiktaş bölgesinden çıkışları sağlayan yollar üzerinde bazı grupların şiddeti sürdüren eylemleri görülmektedir. Taksim Gezi Parkı çevresindeki toplantılara polis tarafından kesinlikle herhangi bir müdahale yapılmamakta olup bu duruş genel yaklaşımımızı ve duyarlılığımızı göstermektedir.

Ancak, Taksim’e çıkan yollar üzerinde “Taksim’deki gruplardan farklı olarak” şiddet gösterisi yapan eylemciler, önemli kamu hizmetlerinin de aksamasına sebebiyet vermektedir.

Haberin Tamamı İçin:

Fotoğraf: ‏@erbaturonline

İstanbul Valiliği'nden 'Müdahale' Açıklaması

"Taksim -Gezi Parkı çevresindeki toplantılara polis tarafından kesinlikle herhangi bir müdahale yapılmamakta olup bu duruş genel yaklaşımımızı ve duyarlılığımızı göstermektedir"

"Ancak, Taksim'e çıkan yollar üzerinde "Taksim'deki gruplardan farklı olarak" şiddet gösterisi yapan eylemciler, önemli kamu hizmetlerinin de aksamasına sebebiyet vermektedir"

"Taksim'deki gruplardan tamamen ayrışan şiddet eğilimli gruplara yönelik zaman zaman yapılan müdahalelerin bu nedenle gerekliliğini değerli kamuoyumuzun bilgilerine saygıyla arz ederiz"

İstanbul Valiliği'nden Gezi Parkı olaylarıyla ilgili yazılı açıklama yapıldı.

Açıklamada şöyle denildi: "Taksim- Gezi Parkı’nda sürdürülen toplanmalar devam etmekle beraber; Taksim’e, özellikle Beşiktaş bölgesinden çıkışları sağlayan yollar üzerinde bazı grupların şiddeti sürdüren eylemleri görülmektedir.

Taksim -Gezi Parkı çevresindeki toplantılara polis tarafından kesinlikle herhangi bir müdahale yapılmamakta olup bu duruş genel yaklaşımımızı ve duyarlılığımızı göstermektedir. Ancak, Taksim’e çıkan yollar üzerinde “Taksim’deki gruplardan farklı olarak" şiddet gösterisi yapan eylemciler, önemli kamu hizmetlerinin de aksamasına sebebiyet vermektedir. Özellikle sağlık, ambulans, itfaiye gibi ivedi ulaşım gerektiren hizmetler engellenmektedir. Bu nedenle bu tür şiddet gösterilerini yürütenlere yönelik müdahalelerimiz, polisin Taksim’de toplananlara yapılan müdahaleleri gibi yanlış değerlendirmeleri de beraberinde getirmektedir. Kamu hizmetlerinin yürütülmesini engelleyen ve Taksim’deki gruplardan tamamen ayrışan şiddet eğilimli gruplara yönelik zaman zaman yapılan müdahalelerin bu nedenle gerekliliğini değerli kamuoyumuzun bilgilerine saygıyla arz ederiz"

DHA

Haberin Tamamı İçin:

İstanbul Polisi Gerilimi Düşürme Kararı Aldı

Yedi gündür süren Gezi Parkı eylemleri nedeniyle İstanbul Emniyeti'nde kriz masası kuruldu. Bütün Şube Müdürleri toplantı yaparak gerginliklerin nasıl giderileceği yönünde görüş bildirdi.
Yedi gündür süren Gezi Parkı eylemleri nedeniyle İstanbul Emniyeti'nde kriz masası kuruldu. Bütün Şube Müdürleri toplantı yaparak gerginliklerin nasıl giderileceği yönünde görüş bildirdi. İşte toplantıdan çıkan kararlar;

  • Polis, Dolmabahçe'deki Başbakanlık Çalışma Ofisi gibi, sadece bulunduğu bölgeyi koruyacak.

  • Eylemcileri dağıtma yönünde bir girişimde bulunmayacak.

  • Biber gazı, çok zorunlu haller olmadıkça kullanılmayacak.

  • Gerginliği artırabilecek her türlü eylemden kaçınılacak.

  • Zorunlu haller olmadıkça gözaltı işlemi uygulanmayacak.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Beşiktaş Jimnastik KulübüBiber GazıGezi ParkıİstanbulPolis
Görüş Bildir