Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Okmeydanı Hastanesi'nde Yangın Paniği

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

İstanbul Okmeydanı Hastanesi'nde Yangın!

İstanbul Okmeydanı Hastanesi'nde Yangın!

İstanbul Okmeydanı Hastanesi 'nde yangın çıktığı öğrenildi. Hastanede çıkan yangına itfaiye ekiplerinin müdahale ettiği öğrenildi.(MUK)

AYRINTILAR GELİYOR...

Haberin Tamamı İçin:

Hastanede Yangın Paniği!

Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesinin acil servisinde dumanlar çıkıyor.

Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi acil servisinde çıkan yangın paniğe neden oldu.

Haberin Tamamı İçin:

Hastanede Yangın Paniği, Hastalar Tahliye Edildi

Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisinde yeralan 'güvenlik birimi'nde ufak çapta yangın çıktı. Alevler hastanedeki görevliler tarafından kısa sürede söndürüldüb

Alınan bilgiye göre, Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde akşam saat 21.00 sıralarında yangın çıktı. Acil Servisteki hastane güvenliğine ait birimde çıkan yangına ilk müdahaleyi güvenlik birimindeki görevliler yaptı. Ardından olay yerine Şişli itfaiye ekipleri sevk edilerek soğutma çalışması başlatıldı. Olay sırasında kısa süreli panik yaşanırken, acil serviste yatan hastalar da güvenlik gerekçesiyle kısa sürede tahliye edildi. Olayda can kaybı ve yaralanma bulunmazken, konuyla ilgili inceleme ve soruşturma başlatıldı.

Öte yandan, yangını hastaneye kontrol için jandarma tarafından cezaevinden getirilen 2 mahkumun çıkardığı ileri sürüldü.

Haberin Tamamı İçin:

Okmeydanı Hastanesi'nde Yangın Paniği

Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi acil servisinde mahkumların çıkardığı yangın paniğe neden oldu. Acil serviste yatan hastalar yangın nedeniyle hastane bahçesine çıkarıldı.

Yangın saat 21.00'de hastanenin Acil Servis bölümündeki mahkum hasta odasında çıktı. İddiaya göre Silivri Cezaevi'nden tedavi için getirilen mahkumlar, henüz belirlenemeyen bir nedenle hasta kabul odasındaki yatakları yaktı. Yatakların yanması sonucu oluşan yoğun duman hastanenin Acil Servis kısmını kapladı. Bir anda panik yaşayan hastane çalışanları ve hastalar, olayı itfaiye ekiplerine ihbar etti. Hastane çalışanları oluşan yoğun dumandan etkilenen hastaları hastane bahçesine çıkardı. Bu arada olay yarine gelen itfaiye ekipleri ise yangına müdahale ederek yanan yatakları dışarı çıkardı.

Mahkumlardan sorumlu askerler ise yangın nedeniyle oluşan dumandan etkilendi. Askerlere hastanede oksijen maskesi takılarak tedavi edildi. Hastanedeki dumanın tahliye edilmesinin ardından bahçede sedyeler üzerinde bulunan hastalar tekrar içeri alındı. Yangın nedeniyle Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne hasta kabul edilmezken bazı hastaların da başka hastanelere sevk edildiği görüldü. Yangını çıkaran mahkumlar da yine hastanede oksijen maskesi takılarak tedavi edildi.

Olay sonrasında Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesinden yapılan açıklamada, "İstanbul Beyoğlu Bölgesi Genel Sekreterliği Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi acil servisinde bulunan mahkum hasta odasında, bu akşam saat 21.00 civarında çıkan yangın çok kısa bir sürede kontrol altına alınmıştır. Herhangi bir yaralanma, can ve mal kaybı olmaksızın yangın sonlandırılmıştır. Bu sırada acil serviste tedavi görmekte olan hastaların dumandan etkilenmemesi için hastanenin başka bir alanına nakli gerçekleştirilmiştir.

Yangının çıkış sebebi yetkili makamların yapacağı inceleme neticesinde açıklığa kavuşacaktır. Hastanenin acil servisi kısa süre sonra hizmet vermeye devam etmiştir." denildi.

STAR

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

İstanbulStar tvolaytahliye
Görüş Bildir