İsrail'den Türkiye'ye Övgü

 > -

İsrail'den Türkiye'ye Övgü

İsrail'den Türkiye'ye Övgü

İsrail Savunma Bakanı Ehud Barak, Türkiye'nin, Mısır ve Suudi Arabistan gibi bölge güvenliğinin mihenk taşlarından biri olduğunu söyledi.

İsrail Savunma Barak, 49'uncu Uluslararası Münih Güvenlik Konferansı'nda katıldığı panelde sorulan bir soruya karşılık, İsrail'in geçmişte Türkiye ile çok iyi ilişkileri olduğunu, ancak Mavi Marmara olayından sonra bu ilişkinin bozulduğunu belirtti.

Türkiye'nin bölge için çok önemli bir ülke olduğunu vurgulayan Barak, “Türkiye, Mısır ve Suudi Arabistan gibi bölge güvenliğinin mihenk taşlarından biri” dedi.

Barak, gelecekte iki ülke arasındaki düşünce farklılıklarının giderilmesini arzu ettiğini ve Türkiye ile gereksiz gerginliklerden kaçınmak istediklerini vurguladı.

ESAD'IN GİTMESİ YAKIN” Ehud Barak, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad devrinin sona ermesinin yakın olduğunu belirterek, Esad'ın devrilmesinin İran ve Hizbullah için büyük bir darbe olacağını söyledi.

Barak, İsrail'in önceki gün Suriye'deki bir tesisi vurduğu yönündeki haberlerle ilgili soruları yanıtlamaktan kaçındı.

“İRAN NÜKLEER PROGRAMDAN VAZGEÇİRİLMELİ”

İsrail Savunma Bakanı Barak, İran'ın nükleer programdan vazgeçirilmesi gerektiğini de belirterek, “İran'ın nükleer güç olması engellenmeli” dedi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Beşer EsadDarbeHizbullahİranİsrailMısırSuriyeSuudi Arabistan
Görüş Bildir