Adıyaman Ağlıyor: 38 Çocuk Yetim Kaldı

 > -
5 dakikada okuyabilirsiniz

Adıyaman'da Feci Kaza: 4 Ölü, Çok Sayıda Yaralı

Tarım işçilerini taşıyan minibüsün şarampole devrilmesi sonucu ilk belirlemelere göre 4 kişi öldü.

Adıyaman’da, tarım işçilerini taşıyan minibüs, Çakal Köprüsü üzerinde kontrolden çıkarak şarampole devrildi. İlk belirlemelere göre kazada 4 kişinin öldü çok sayıda kişi yaralandı. Kaza ihbarının ardından olay yerine sağlık ve kurtarma ekipleri sevk edildi.

Haberin Tamamı İçin:

İşçileri Taşıyan Minibüs Şarampole Yuvarlandı

Adıyaman-Gölbaşı karayolunun 13. kilometresinde, minibüsün çaya yuvarlanması sonucu ilk belirlemelere göre, 6 kişi hayatını kaybetti.

Alınan bilgiye göre, sürücüsü henüz belirlenemeyen ve tarım işçilerini taşıdığı ifade edilen 44 NT 878 plakalı minibüs, sürücünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu Çakal çayına yuvarlandı.

Haberin Tamamı İçin:

Adıyaman'da Feci Kaza: 9 Ölü, Çok Sayıda Yaralı

Adıyaman'da, tarım işçilerini taşıyan minibüs şarampole devrildi. Kazada 9 kişi öldü, çok sayıda kişi yaralandı.

Kaza bugün 18.30 sıralarında Adıyaman yakınlarında Çakal Köprüsü üzerinde meydana geldi. Tarım işçilerini taşıyan 44 NP 878 plakalı minibüs, köprü üzerinde kontrolden çıkarak şarampole devrildi. Kazada 9 kişi hayatını kaybetti, çok sayıda işçi yaralandı. Yaralı işçiler olay yerinde yapılan ilk müdahalelerinin ardından kentteki çeşitli hastanelere götürülüp tedaviye alındı.

VALİ: 9 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, tarım işçilerini taşıyan ve köprüden uçan minibüste 9 vatandaşın yaşamını yitirdiğini söyledi

KAZADA HAYATINI KAYBEDENLERİN KİMLİKLERİ

Adıyaman'daki trafik kazasında hayatını kaybedenlerin kimlikleri de belirlendi. Kazım Çurum yönetimindeki tarım işçilerini taşıyan 44 NT 878 plakalı minibüsün Adıyaman-Gölbaşı karayolunun 13. kilometresinde Çakal Çayı'na yuvarlanması sonucu hayatını kaybedenlerin Remziye Yılmaz, Songül Yılmaz, Remzie Acar, Zahide Atik, Salime Uluer, Zeynep Ünsal, Medine Turan, Fatma Süt ve Yıldız Özelçi olduğu belirlendi.

Yaralanan şoför Çurum, Sabiha Çurum, Rahime Yazan, Meral Acar, Ayhan Babacan, Müjgan Çurum, Yusuf Yılmaz, Halime Kaya, Rahime Çurum, Gülcan Yücen, Türkan Şahin, Aziz Şahin, Tuba Çurum ve Remziye Avcı'nın tedavileri Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve il genelindeki ek binalarında sürüyor.

Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş da hastaneye gelerek yaralıları ziyaret etti.

Demirtaş, gazetecilere yaptığı açıklamada, çok acı bir trafik kazası ile karşı karşıya kaldıklarını söyledi.

'ARAÇTA BULUNMASI GEREKENDEN FAZLA YOLCU SAYISI VAR'

Kazada 9 kişinin hayatını kaybettiğini belirten Demirtaş, "Kazada ölenlere Allah'tan rahmet diliyorum. Konuyu inceliyoruz. Yolu inceleyeceğiz. Araçta bulunması gerekenden fazla yolcu sayısı var. Böyle bir problem de var. Lastiğinin patlamasının sebeplerinden bir tanesi de bunu görüyoruz. İnceleyeceğiz" dedi.

Adıyaman Sağlık Müdürü Mehmet Emin Taş da kazanın olduğu andan itibaren tüm ekipmanlarla olay yerine ulaştıklarını belirtti.

Haberin Tamamı İçin:

20 Liralık Yevmiye Yolunda Öldüler...

Adıyaman'da tarım işçilerini taşıyan minibüs şarampole devrildi. Kazada 9 kişi öldü, çok sayıda kişi yaralandı.

Kaza bugün 18.30 sıralarında Adıyaman yakınlarında Çakal Köprüsü üzerinde meydana geldi. Tarım işçilerini taşıyan 44 NP 878 plakalı minibüs, köprü üzerinde kontrolden çıkarak şarampole devrildi.

Kazada 9 kişi hayatını kaybetti, çok sayıda işçi yaralandı.

Yaralı işçiler olay yerinde yapılan ilk müdahalelerinin ardından kentteki çeşitli hastanelere götürülüp tedaviye alındı.

Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, tarım işçilerini taşıyan ve köprüden uçan minibüste 9 işçinin yaşamını yitirdiğini söyledi.

SKY 360

Haberin Tamamı İçin:

Minibüs Çaya Yuvarlandı: 10 İşçi Öldü

Adıyaman'da, tarım işçilerini taşıyan minibüs, lastiğinin patlaması sonucu kontrolden çıkarak köprüden şarampole uçtu. Minibüsün hurdaya döndüğü kazada 10 kadın öldü, 13 kişi yaralandı.

Kaza, dün saat 18.30 sıralarında Adıyaman-Gölbaşı karayolunun 12'nci kilometresinde bulunan Çakal Köprüsü'nde meydana geldi. Şanlıurfa yolu üzerindeki bir tarlada çalıştıktan sonra evlerine dönen çoğunluğu kadın olan tarım işçilerini taşıyan Kazım Çoban'ın kullandığı 44 NP 878 plakalı minibüs, köprü üzerinde lastiğinin patlaması sonucu kontrolden çıktı. Minibüs, bariyerleri aşıp 30 metre yükseklikten düştü. Minibüsün hurdaya döndüğü kazada, içinde bulunanlar da araziye savruldu.

Kazayı görenlerin ihbarı üzerine olay yerine çok sayıda polis, sağlık ile arama kurtarma ekibi sevk edildi. Olay yerinde yapılan incelemede 6 kişinin öldüğü belirlendi. Yaralanan 17 kişi de olay yerinde yapılan ilk müdahale sonrası ambulanslar ile kentteki hastanelere sevk edildi. Tedaviye alınan yaralılardan 4'ü de yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamadı. Kazada yaşamını yitiren işçilerin Fatma Süt, Medine Turan, Remziye Acar, Remziye Turan, Zahide Atik, Zeynep Ünsal, Saime Uluer, Rahime Şah, Yıldız Özelçi ve Rahime Yazan olduğu öğrenildi. İşçi kadınların cesetleri otopsi için morga konuldu. 13 yaralının tedavilerinin ise devam ettiği bildirildi.

Haberin Tamamı İçin:

38 Çocuk Yetim Kaldı

Adıyaman'da, 25 lira günlük yevmiye ile çalıştıkları tarladan dönerken bindikleri minibüsün lastiğinin patlayarak köprüden uçması sonucu meydana gelen kazada yaşamını yitiren 9'u kadın 10 tarım işçisi gözyaşları arasında toprağa verildi. Yaşamını yitiren tarım evli kadın tarım işçileri geride 38 çocuğu yetim bıraktı

Adıyaman'da, dün akşam saatlerinde evlerine dönen tarım işçilerini taşıyan Kazım Çurum yönetimindeki 44 NT 878 plakalı minibüs, Çakal Köprüsü üzerinde lastiğinin patlaması nedeniyle kontrolden çıkarak taklalar atarak şarampole devrildi. Kazada, minibüste bulunan Yusuf Yılmaz, eşi Remziye ve kızı Songül Yılmaz ile Remziye Acar, Zahide Atik, Salime Uluer, Zeynep Ünsal, Medine Turan, Fatma Süt ve Yıldız Özelçi yaşamını yitirdi, çoğunluğu kadın 13 tarım işçisi yaralandı.

10 TARIM İŞÇİSİNE ORTAK CENAZE TÖRENİ

Kazada yaşamını yitiren tarım işçileri için öğle namazında Adıyaman Yeni Mezarlığı içerisindeki camide cenaze töreni düzenlendi. 10 tabutun da yan yana konulduğu cenaze namazına; Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, AK Partili Adıyaman Belediye Başkanı Necip Büyükaslan, Emniyet Müdürü Fikret Salmaner, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü, bürokratlar ile 3 bin vatandaş katıldı. Adıyaman İl Müftüsü Mehmet Ali Öztürkçü tarafından cenaze namazı kıldırılan tarım işçilerinden 2 hafta sonra evlenecek olan 29 yaşındaki Songül Yılmaz'ın tabutunun üzerine gelinlik konulduğu görüldü. Cenaze namazının kılınmasının ardından yakınları, ölen tarım işçilerinin tabutlarına kapanıp dakikalanca gözyaşı döktü.

ANNE-BABA VE KIZI YAN YANA GÖMÜLDÜ

Okunun duaların ardından yakınları tarafından omuzlara alınan tabutlar, tekbirler eşliğinde sabah saatlerinde hazırlanan mezarların bulunduğu alana götürüldü. Kazada yaşamını yitiren 64 yaşındaki Yusuf Yılmaz 53 yaşındaki eşi Remziye ve tabutuna gelinlik konulan kızları 29 yaşındaki Songül yan yana açılan mezarlarda toprağa verildi. Anne baba ve kızın toprağa verilişi sırasında gözyaşı döken yakınları sinir krizi geçirdi.

38 ÇOCUK YETİM KALDI

Kazada yaşamını yitiren 9'u kadın 10 tarım işçisi yakınlarının gözyaşları arasında toprağa verildi. Ölen tarım işçisi kadınların 7'sinin evli olduğu bildirildi. Her gün 10 saat çalışma karşılığı 25 lira yevmiye alan kadınlardan Zahide Atik'in 4, Selime Uluer'in 6, Yıldız Özelçi'nin 4, Fatma Süt'ün 6, Medine Turan'ın 7, Zeynep Ünsal'ın 3, eşi ve bir kızı öle yaşamını yitiren Remziye Yılmaz'ın 8 çocuğu olduğu öğrenildi. Kazada yaşamını yitiren evli olan 7 tarım işçisi kadının geride bıraktığı 38 yetim çocukta cenaze töreni sırasında annelerinin arkasından gözyaşı döktü.

ÇAKAL KÖPRÜSÜ'NDE POLİS ÖNLEMİ

10 gün arayla meydana gelen 2 ayrı kazada 15 kişinin yaşamını yitirdiği Çakal Köprüsü'nde polisler tarafından önlem alındı. Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından benzer şekilde meydana gelen kazaların ardından teknik inceleme yapılacağı bildirilen Çakal Köprüsü üzerinde çok sayıda vatandaş toplandı. Kazalara tepki gösteren vatandaşların köprüyü ulaşıma kapatma girişimleri ise önlem alan polislerin uyarısı ile önlendi. Trafik polislerinin de Çakal Köprüsü yakınlarında denetimlerini sıklaştırdığı görüldü.

TARIM İŞÇİLERİ İSYAN EDİYOR

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

PolisŞanlıurfaolay
Görüş Bildir