'Suriye'deki Muhalifleri MİT Silahlandırıyor'

 > -

Independent: 'Suriye'deki Muhalifleri MİT Silahlandırıyor'

Independent: 'Suriye'deki Muhalifleri MİT Silahlandırıyor'

Independent gazetesi, Suudi Arabistan ve Katar'ın Suriyeli muhaliflere silah yardımı yaptığını ve MİT'in bunu bildiğini öne sürdü.

Suriye'deki krizi manşetine taşıyan Independent gazetesi, Suudi Arabistan ve Katar'ın Suriyeli muhaliflere "silah yardımı yaptığını" iddia ediyor.

Independent gazetesinin İstanbul muhabiri Justin Vela'nın özel haberine göre Körfez ülkeleri, Ankara'nın bilgisi dahilinde, Türkiye üzerinden Suriyeli muhalifleri silahlandırıyor.

Gazete, Ankara'da bulunan Batılı bir diplomatın ifadesine dayandırdığı özel haberinde, Suudi Arabistan ve Katar'ın, Türkiye üzerinden muhalif Özgür Suriye Ordusu'na silah temin ettiğini, teslimatın Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) tarafından da desteklendiğini yazıyor.

İran ve Rusya'nın Suriye rejimine silah yardımı yaptığını belirten gazete, Suriyeli muhaliflerin ise Körfez ülkeleri yardım edene kadar Hatay'da kara borsadan temin ettikleri eski cephanelikleri kullandıklarını ifade ediyor.

Habere göre, üç hafta önce Suudi Arabistan ve Katar'dan Özgür Suriye Ordusu'na bağlı muhalif askerlere, Kalaşnikof, makineli tüfek, el bombası ve tank savar silah teslimatı yapıldı.

Haberin Tamamı İçin:

'Türkiye silah yardımını asla itiraf etmeyecek'

Haber detayları için lütfen kaynak adresine tıklayınız.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AnkaraHatayİranİstanbulKatarRusyaSuriyeSuudi Arabistan
Görüş Bildir