İmam Hatip Kayıtları Camide!

-

Kayıtlar Camide

Kayıtlar Camide

İmamların cuma hutbelerinde cemaate “çocuklarını imam hatip okullarına kaydettirme tavsiyesinde” bulunmasının tartışıldığı günlerde, imam hatip ortaokulu (İHO) önkayıt formlarının da camilerde toplandığı ortaya çıktı.

Türkiye genelinde çok sayıda camide cuma hutbelerinde imamların İHO’ların reklamını yapması, pek çok vakıf ve dernek tarafından kampanya başlatılmasının ardından İHO önkayıtlarının da camilerde toplandığı öğrenildi. Türkiye İmam Hatip Dostları (TİHAD) adlı bir grup, yaptığı açıklamada, “Geçmişte olduğu gibi bugün de imam hatip okullarında okuyan öğrencilerin daha güvenli ve daha kaliteli bir eğitim ve öğretim yapmaları için çeşitli çalışmalar yapılmaktadır. Biz de TİHAD olarak çocuklarımızın ve ülkemizin geleceği için bu çalışmalara katkıda bulunmak istiyoruz” ifadelerini kullandı. Örnek bir formun eklendiği duyuruda, velilerin mahallesine en yakın İHO’ya giderek ön kayıt yaptırmaları gerektiği belirtildi.

Duyuruda “Formu doldurup bizzat mahallenizdeki cami görevlilerine veya size en yakın okul müdürlüklerine teslim etmeniz halinde ön kaydınız takip edilecektir” ifadelerine yer verilmesi dikkat çekti. Duyuruya ayrıca, “Daha fazla kayıt ve ihtiyaç halinde merkezi bir yere şube açılması için lütfen bu formu çevrenizdeki velilere, cami dernek ve görevlilerine ulaştırınız” notu eklendi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir