İbrahim Binici: 'Silaha Yeltenseydim Vururdum'

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

İbrahim Binici: 'Silaha Yeltenseydim Vururdum'

İbrahim Binici: 'Silaha Yeltenseydim Vururdum'

BDP Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Binici, Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde dün yaşanan olaylarda silahına yeltenmediğini ileri sürerek, ”Ancak silaha yeltenseydim, çıkarır, hedefi de gözetler, gözünün ortasına çakardım” dedi.
Binici, partisinin Grup Başkanvekili Pervin Buldan ve Kars Milletvekili Mülkiye Birtane ile Meclis’te basın toplantısı düzenledi. Viranşehir’deki olaylarda polise silah çekmek isterken basında fotoğraflarının yayımlandığına ilişkin bir soruya, Binici, şu cevabı verdi:

”Güvenlik güçleriyle görüşmeye giderken üzerimize gaz bombaları atıldı. Benim orada refleksim oldu, doğrudur. Ama silah çekmedim. Çektiğim takdirde, hedef gözeterek atardım. Çünkü nefsi müdafaaya giriyor. Eğer orada bile bile gaz bombalarına karşı dikilip ölmeyi beklersem, o benim için çok büyük bir eksikliktir. Ne demek oluyor? Halkın seçilmiş iradelerine polis durup dururken gaz sıkacak. Silaha yeltenmedim. Ancak silaha yeltenseydim, çıkarır, hedefi de gözetler, gözünün ortasına da çakardım.

Çektiğim an vururdum, hiç göz yaşına da bakmazdım. Benim üzerimde 24 saat silah var. Can güvenliğimi sağlayamıyorum bu ülkede.”

BDP grup Başkanvekili Pervin Buldan da Belediye Kültür Merkezi’nin bahçesinde halkla bir araya geldiklerini belirterek, bu arada polisin, hiçbir neden yokken, özellikle milletvekillerinin bulunduğu bölüme gaz bombası attığını söyledi. Bunun üzerine halkın dağıldığını ve kendilerinin de binaya girdiklerini anlatan Buldan, binanın içine de gaz bombaları atıldığını belirtti.

Bir süre sonra, BDP Genel Başkan Yardımcısı Gültan Kışanak ile birlikte ”neden müdahalede bulunduklarını sormak için” güvenlik güçlerine yaklaşmaya çalıştıklarını belirten Buldan, Kışanak ve diğer milletvekillerinin hedef alınarak yine gaz bombası atıldığını savundu.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Barış ve Demokrasi PartisiGültan KışanakPolisŞanlıurfa
Görüş Bildir