Heybeliada'yı Piknikçiler Yaktı

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Heybeliada Yanıyor !

Heybeliada Yanıyor !

İstanbul Heybeliada'da ormanlık arazide yangın çıktı.

Bölgeye söndürme uçağı talep edildi.

Haberin Tamamı İçin:

Heybeliada'daki yangın kontrol altında

Heybeliada'daki yangın kontrol altında

Haber detayları için lütfen kaynak adresine tıklayınız.

Haberin Tamamı İçin:

Heybeliada'yı Piknikçiler Yaktı

Heybeliada'yı Piknikçiler Yaktı

Heybeliada'da çamlık alanda başlayan yangın şiddetli rüzgar nedeniyle hızla genişledi. İtfaiye, alevleri kontrol altına almakta zorlanırken yangına 6 uçak ve 1 helikopterle müdahale edildi.
Yangın tarihi manastırın bahçesine kadar ulaşırken ekiplerin çalışmasıyla manastır yangından etkilenmedi. Manastırın bahçesi alevler nedeniyle zarar gördü.
Bu arada Adalar Belediye Başkanı Mustafa Farsakoğlu Ruhban Okulu'nun tehlike altında olmadığını söyledi.
Orman Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada ise 2,5 hektrarlık alanda etkili olan yangının kontrol altına alındığı ifade edildi.

"YASAK OLMASINA RAĞMEN PİKNİK YAPIYORLAR"
Heybeliada Prenset Pansiyon işletmecilerinden Nilgün Hanım yaşananları anlattı. Yangın çıkan alanda yasak olmasına rağmen piknik yapıldığını ve her sene bu ve benzeri tehlikelerle karşılaşıldığını belirtti. Rüzgarın çok olduğunu fakat yangın alanında Poyraz estiğini ve kesin bir bilgi olmasa da bir yanan bir piknik tüpünün yuvarlandığı söylentileri yangına sebebiyet verdiğini belirtti.
Adabeach Culb çalışanlarından Volkan Atılgan yangın söndürme çalışmalarını anlattı. Yangın 15:00 civarında çıktı. Yangının nedeni kaçak piknik ya da sabotaj olabilir, tam olarak bilemiyoruz. Bildiğimiz kadarıyla o bölge mesire alanı değil. 4-5 küçük ve 2 büyük yangın söndürme uçağı müdehale ediyor. Rüzgar güçlü, ekipler zorlanıyor. Bölge boşaltı, yangın söndürme gemisi geldi, denizden de müdahale var. Yangın söndürüldü, ama soğutma çalışmaları devam ediyor.

Kadıköy Gündem

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

İstanbulgündem
Görüş Bildir