Hes'te Pes Dedirten Dolandırıcılık

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Hes'te Pes Dedirten Dolandırıcılık

Taşeron firma ilçedeki herkesi dolandırdı...

Trabzon Köprübaşı'nda HES inşaatı yapan taşeron firma, ilçedeki esnafın neredeyse tamamını dolandırdı. Yiyecekten giyeceğe, benzinden inşaat malzemesine kadar 3 milyon liralık mal alan firma, "Yaz deftere" deyip kaçtı. Müteahhit firmaya başvurup umduğunu bulamayan esnaf, savcılığa suç duyurusunda bulundu

TRABZON’un Köprübaşı İlçesi çıkışındaki Yağmur Hidroelektrik Santralı’nın yapımını üstlenen Taşeli adlı taşeron firma, 3 yıl boyunca ilçedeki onlarca esnaftan yiyecekten giyeceğe, benzinden inşaat malzemesine kadar milyonlarca liralık mal aldı. Başlarda düzenli ödemelerle güven sağlayan firma yetkilileri, 2011’in sonlarından itibaren, “Sonra ödeyeceğiz” demeye başladı.

MÜTEAHHİT FİRMA DA ÖDEMEDİ

Sürmene ve Araklı’daki esnaftan da mal alan firma, 3 ay önce sessiz sedasız şantiyeyi kapatıp ortadan kayboldu. 3 milyon liraya yakın alacağı olan esnaf, firmayı Cumhuriyet Savcılığı’na şikâyet etti. Taşeron firmadan umudunu kesen esnaf, alacaklarını müteahhit firmadan istedi ancak sonuç alamadı. Bazısı şimdiden icralık olan esnaflar durumu Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile Başbakan Erdoğan’a da iletti.

PEŞ PEŞE İFLASLAR YAŞANIYOR

Tek umutlarının Ankara’da olduğunu belirten Köprübaşı Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Ali Osman Aydın, “Herkesin birbirine borcu var, bu beklenmedik gelişme herkesi etkileyecek. Zaman geçtikçe konunun ciddiyeti daha net ortaya çıkacak. Çünkü bu konu zincirleme olarak büyüyor, peş peşe iflaslar gelebilir” diye konuştu.

MAĞDURLAR İSYANDA

  • A.Rahman Ayar (Market): 158 bin TL alacağım var. En son 2011’de ödeme yaptılar, sonra daha ödemediler.

  • Aslan Aydın (Mobilyacı): 70 bin liralık alacağımı bir yıldır tahsil edemedim. Sonunda icralık oldum. Bu firma herkesi dolandırdı gitti.

  • Hayati Ertürk (Nalbur): 9 bin liralık alacağım için aylarca bizi oyaladılar, sonra çekip gittiler. Birileri bu konuya el atmalı.

  • Şükrü Boğalı (Demirci): 30 bin liralık çek elimde, çaresiz bekliyoruz. Paramızı alamazsak ana firmanın önünden ayrılmayacağız.

‘Ödemek için Rize’de iş yapıyorlar’

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AnkaraAydınBaşbakan
Görüş Bildir