Haliç Köprüsü yarına kadar trafiğe kapalı

-
2 dakikada okuyabilirsiniz

Haliç Köprüsü trafiğe kapandı

Haliç Köprüsü trafiğe kapandı

Haliç Köprüsü'nde, köprü ile yolu aynı hizada tutan mekanizmada meydana gelen arıza sonucu, bağlantı yerlerinde ayrılma meydana geldi. Köprü Mecidiyeköy istikametinde trafiğe kapatıldı.

Hürriyet'in hbaerine göre, Okmeydanı yönünün trafiğe kapatılması sonrasında köprü girişinde yoğunluk yaşanıyor. Sürücüler alternatif yollara yönlendirilirken E5 karayolu üzerindeki trafik yoğunluğu Ayvansaray’dan Atatürk Havalimanı kavşağına kadar uzamış durumda.
...

Haberin Tamamı İçin:

DHA Doğan Haber Ajansı - Video Haber

DHA Doğan Haber Ajansı - Video Haber

DHA- Sabah 09.15 sıralarında Haliç köprüsünü ile E-5 Karayolu Balat bölümüne sabitleyen bariyerlerin vidalarında gevşeme meydana geldi. Vidaların gevşemesi nedeniyle köprü, yoldan yaklaşık 7-8 cm yükseldi. Araçların geçişinde sorun yaşanınca yol trafiğe kapatıldı.

Köprünün orta şeridi kapanınca İstanbul'un birçok noktasında trafik felç oldu. Yollarda kalan sürücüler duruma isyan etti. Birçok sürücü, saatlerdir yollarda olduğunu belirterek yetkililere tepki gösterdi.

İBB'DEN AÇIKLAMA

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamada, "Haliç Köprüsü'nün Edirnekapı-Okmeydanı istikametindeki (orta-eski köprü) mesnetlerinde meydana gelen oynamadan dolayı, emniyet açısından köprü gidiş-geliş iki yönlü olarak trafiğe kapatıldı. Metrobüs geçişleri kontrollü olarak devam ediyor. Konu ile ilgili olarak Karayolları ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Dairesi Başkanlığı ekipleri çalışmalarını sürdürüyor" denildi.

Haliç Köprüsü'nün durumu DHA kameralarına yansıdı. İzlemek için linke tıklayın.

Haberin Tamamı İçin:

HALİÇ KÖPRÜSÜ ŞU AN BU HALDE

HALİÇ KÖPRÜSÜ ŞU AN BU HALDE

Haliç Köprüsü'nün orta şeridi Balat girişinde bağlantı yerlerindeki ayrılma nedeniyle Mecidiyeköy istikametinde trafiğe kapatıldı. Saat 10.00'da kapanan köprüde çalışmalar sürüyor. Köprünün kapanması İstanbul trafiğini felç ederken, köprünün ne zaman açılacağı bilinmiyor. Vidaların kopması nedeniyle köprü, yoldan yaklaşık 7-8 cm yükseldi. Araçların geçişinde sorun yaşanınca yol trafiğe kapatıldı. Köprüdeki inceleme sürüyor.
Karayolları Bölge Müdürlüğü çökmenin oldu...

Haberin Tamamı İçin:

Haliç Köprüsü yarına kadar trafiğe kapalı

Haliç Köprüsü yarına kadar trafiğe kapalı

Haliç Köprüsü'nün orta şeridi Balat girişinde bağlantı yerlerindeki ayrılma nedeniyle Mecidiyeköy'e gidiş istikametinde trafiğe kapatıldı. Saat 10.00'da kapanan köprüde çalışmalar sürüyor. Köprünün kapanması İstanbul trafi...

Haberin Tamamı İçin:

Yarılan Köprüye 'Türk İşi' Çözüm

Yarılan Köprüye 'Türk İşi' Çözüm

Köprü üzerinde oluşan 5 cm’lik yükselti asfalt dökülerek kapatıldı. Haliç Köprüsü'ndeki çalışmalar tamamlandı. Köprü trafiğe açıldı.

Haliç Köprüsü için Japon mühendisin talimatıyla 2 kriko siparişi verildi. Krikolar gelene kadar geçici çözüm için ise birbirinden ayrılan yol bölümüne asfalt dökülmesi kararlaştırıldı.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

İstanbulİstanbul Büyükşehir BelediyesiJaponya
Görüş Bildir