Erdoğan: 'Sen General Olsan Ne Yazar?'

-

Hakkari elden çıktı!

Hakkari elden çıktı!

HEPAR Genel Başkanı Osman Pamukoğlu, TV Habertürk'te Fatih Altaylı'nın hazırladığı TEKE TEK adlı programa katıldı. Pamukoğlu, Hakkari'de yapılan saldırıdan hareketle birçok konuda çarpıcı açıklama ve iddialarda bulundu.

İşte Pamukoğlu'nun Teke Tek programında konuşmalarından satır başlıkları:

ŞEMDİNLİ'DE NE OLUYOR?

PKK K.Irak'ta bulunan hattını kuzeye doğru çekerek hattı Yüksekova Hakkari çizgisine getirmek istiyor. Şemdinli kolay işgal edilecek bir yer değil. PKK alanı elde etmek istiyor. PKK'lı 5 bin kişi çok iyi eğitim almıştır. Denildiği gibi çapulcu vs. değildir. Bir zamanlar öyle değildi ama şimdi halktan destek de alıyor. Halk çok doğal olarak 'devlet nerede' diye soruyor. Siz sadece kışlada, karakoldaysanız Hakkari'de milyonda bir yerde demeksinizdir. Hakkari'de sayılamayacak dağ blokları içerisinde binlerce mağara ve dehlizler vardır. Ayı inlerinde PKK'nın silah depoları ve cephaneleri vardır.

İSTİHBARAT PARAMPARÇA!

İstihbaratı kim alıyor, jandarma, polis ve MİT. Orada istihbarat valiliğe ve garnizon komutanlığına gidiyor. Operasyon, harekat, saldırı ve hücüm kararını kim veriyor peki? Orada komutalmarda, yetki ve sorumluluklarda bir bütünlük yok. İstihbarat geldiği halde 2 aydır müdahalede bulunulamadı.

YAPTIKLARI GERİLLA SAVAŞIDIR

Biz gerilla lafını kullanmıyoruz ama PKK'nın yaptığı muhabere savaşıdır. Biz istediğimiz kadar kullanmayalım yaptıkları gerilla savaşıdır. Her PKK'lı kız ve oğlanın küçük bir not defteri vardır. Siyasi ve askeri eğitim notları vardır. Bu iki notları yanyana getirdiğimizde latin gerillaların taktikleri vardır.

İKİ ÜÇ AYLIK ASKERLE OLMAZ!

Bu mücadele büyük fedakarlıklar ister. Dağ muharebeleri subaylara özel harekattır. Nehir hatlarında, karlı bölgelerde özel harekattır. Bu iki üç aylık asker çocuklarla olmaz. Cemil Bayık benim zamanımda Güneydoğu sorumlusuydu. Karayılan Hakkari sorumlusuydu. Bunların hepsi aynı adam, hiç değişmedi.

AYKIRI İŞLER AYKIRI ADAMLARLA YAPILIR

Rus ordusu 25 yıldır Şeyh Şamil'le başedemedi. Bir teğmen yüzbaşılığına kadar orada kalıyor. Çar özel bir kanunla o subayı Milli Savunma Bakanı yaptı. O subay Şeyh Şamil'in işini bitirdi. Şamil en son yanında çocuklarıyla birlikte teslim oldu. Bu aykırı işlem aykırı adamlarla yapılır. Bu işler karakolu güçlendirmekle falan olmaz.

NİSAN GİRİŞ EKİM ÇEKİLME AYIDIR

Ben oralarda görev yaparken hep şunu merak ederdim, bunlar ne zaman giriş yapıyorlar. Nisan'da girerler ve bu aylarda vururlar. Ekim çekilme anıdır. O zamanlar K.Irak'a 3 bin askerle harekat yapacağımı Diyarbakır Asayiş Komutanlığı'na bildirdim, orası da Genelkurmay'a bildirdi. Tam başlayacağız Genelkurmay'dan kroki geldi. O krokide gösterilen bazı noktalarda Barzani'nin karakolları olduğu ve onlara dikkat etmemiz gerektiği söylendi.

BARZANİ 1 TAŞLA 10 KUŞ VURUYOR

Her zaman şunu söylerdim, gündüz yılan gece yarasa olacaksınız. Başladık harekata saat 02.00'ye kadar ses yok. Jandarmadan haber geldi, 'Komutanım Barzani'nin noktalarından bize ateş ediliyor' dendi. 'Yerle bir edeceksiniz' dedim. İki saat sonra bir haber geldi, 'Efendim o karakolların hepsi PKK'lı' İşte Barzani budur. Barzani bir taşla 10 kuşu birden vuruyor. Hem Barzani'yi hem PKK'yı biz palazladık. Bizim Hakurk'ta yaptığımız PKK operasyonunda Türk ordusuna ait 322 piyade tüfeği çıktı. Rus ve ABD malı silahlar çıktı.

İRAN PKK'YA DESTEK VERİYOR

İran PKK'yla uğraşmayı bıraktı. Siz Malatya Kürecik'e füzeler verirseniz. Şemdinli'ye gelen PKK'lılar İran'daki kamplardan geliyor. Diplomasiyi bilirseniz İran'ın böyle davranacağını bilmeniz gerekir. İran kendi siyasetinde haklı...

HAKKARİ ELDEN ÇIKTI!

Türkiye'de eksiklik siyasi, ekonomik ve askeri olarak bağımsız olmamasıdır. Biz camide namaz kılıp kilisede mum yakıyoruz. Bizim durumumuz o. Ben iki yıl önce Hakkari elden çıktı diyordum. Şimdi bakın Hakkari'yi konuşuyoruz.

BU TERÖR OLAYLARI HÜKÜMETİ BİTİRİR!

Bu terör olayları anayasa çalışmalarıyla doruğa çıkacak. Bu hükümeti götürecek olan, büyük sıkıntıya sokacak olan, parçalayacak olan bu olay olacaktır. Ben şimdiye kadar Türkiye Cumhuriyeti'nin çepeçevre sıkıştırıldığını ilk kez görüyorum. Ne Yunan, ne Bulgar, Türkiye Cumhuriyeti bu kadar tehdit altında olduğunu ben görmedim.

HÜKÜMET İZİN VERMEZSE İSTİFA EDERSİNİZ

Türk ordasu halk çocuklarından oluşur. Bu işi generaller yapacak. Eğer bu işle ilgili hükümet generallere müsaade etmiyorsa yapacakları tek şey vardır; istifa!

BU SÖZLERİ NASIL SÖYLERSİNİZ?

Aşağıda 5 bin kişi dururken biz neyi bekledik? Buna sabır dönemi denir, dolma dönemi denir. PKK sabır ve dolma dönemindeyken niye beklediniz? Şimdi gelinen yer neresi? Oslo görüşmelerinde hükümetin temsilcileri, PKK'nın temsilcilerine 'büyük şehirleri cephane ve silah deposuna çevirdiniz' diyor. Böyle bir cümle insanın ağzından nasıl çıkabilir?

O YARALI ÇOCUKLAR NE OLACAK?

Şimdi orada çatışmada yaralı olan çocuklar ne olacak, kimsenin aklına geliyor mu? O yaralı çocukların kimi gözsüz, kimi kulaksız, kimi elsiz ve ayaksız kalacak, bunu hiç düşündünüz mü?

BU BEDELLİ ASKERİ YAKAR!

En çok askerliği kim yapıyor? Okuyamamış ve yoksul kalmış çocuklar. Bu acılar yaşanırken bedelli askerlik çıkmadı mı, pes! Bir de vicdani ret meselesi var. Bakın her şeyin üstesinden gelinir ama bu bedelli psikolojik olarak askeri yakar. Bu bedelliyi AKP ve CHP birlikte çıkardı.

PKK AÇISINDAN GENEL AF...

Asker için moral çok önemlidir. Genel affı çıkardığın zaman bu iş bitmiştir. Benim bizzat sorguladığım PKK'lılar vardı. Hepsinin gözü haberlerdedir. Genel affın onların anlamı ise 'işin sonuna geliyoruz'dur.

İSTERLERSE BİLGİLENDİRİRİM

Yetkililer terörle mücadele konusunda benden yardım isterlerse ben onlara, gece gündüz, yemeden içmeden her türlü yardımı yaparım, anlatırım.

OHAL ZAMANI GELMİŞTİR

Özellikle Hakkari ve Şırnak bölgesinde Olağanüstü Hal zamanı gelmiştir. Daha ne bekleniyor.

TERÖR 365 GÜNDE BİTİRİLİR

Yapılacak iş şudur, biz de aykırı hareket etmeliyiz. Hayalet ve şeytan adamlarla yapmalıyız bunu. 20 bin genç çocukla bu iş yapılır. Dağların ve ormanların olduğu bölgede kışla seçeceğiz. Onlara her şeyi öğreteceğiz. 20 bin kişiyi 4 gruba ayıracağız. Genç generaller vereceğiz. 4 tane general. Başına bu işleri çok iyi bilen bir başka general getireceğiz.

Haberin Tamamı İçin:

Erdoğan, Osman Pamukoğlu'nu Hedef Aldı

Erdoğan, Osman Pamukoğlu'nu Hedef Aldı

Başbakan Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları şöyle:

  • Sevgili kardeşlerim, Allah hiçbir anne babaya evlat acısı yaşatmasın. Bir baba olarak diliyorum ki yarvurusunu yitirmiş anneyi, hiç bir tesirli söz teselli edemez. Milletçe çok iyi biliyoruz ki yüreklerde oluşan acıyı hiçbir şey silemez.

  • Hiç kimse umutsuzluğa kapılmasın. Allah'ın izniyle, ay yıldızlı bayrağımız bu topraklar üzerinde özgürce dalgalanmaya devam edecek.

Haberin Tamamı İçin:

Başbakan Erdoğan'dan sert cevap!

Başbakan Erdoğan'dan sert cevap!

Son dönemde artan terör olaylarına değinen Başbakan Tayyip Erdoğan , "Terörün siyasi gündemi şekillendirmesine izin vermeyeceğiz" dedi.

Başbakan Erdoğan, şehit yakınları ve gazilere verdiği iftar yemeğinde yaptığı konuşmada 'Hakkari elden çıktı' iddialarına cevap verdi. İddiaları 'seviyesizlik' şeklinde nitelendiren Erdoğan, "Bu ülkenin 1 metrekaresi dahi kimsenin istilasına girmemiştir" dedi.

Terörle mücadeleden vazgeçilmeyeceğini söyleyen Erdoğan, şunları söyledi:

"Bakın sevgili kardeşlerim bu kutsal ocaktan çıktıkları halde, bazı televizyon kanallarına çıkmak suretiyle, filanca ilimizin artık elden çıktığını söyleyecek kadar seviyesiz insanlar bu ülkede. Bunlar generallik seviyesine yükselmiş insanlar. Böyle seviyesizlik olur mu? Böyle seviyeden muaf insan olur mu? Bu ülkenin 1 metrekaresi dahi kimsenin istilasına girmemiştir, girmeyecektir."

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, CHP'nin, 14 Ağustos'ta TBMM'yi olağanüstü toplantıya çağırdığını hatırlatarak, ''Biz, terörle mücadele ederken, onlar da terör örgütünün ağzıyla bizimle mücadele ediyor. Açık söylüyorum, biz terör örgütüne motivasyon sağlayacak hiçbir girişimin içinde olmayız. Ne demek ya, şu anda Şemdinli'de teröristler, terör örgütü bize saldırıyor diye biz Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni bundan dolayı nasıl toplarız. Biz, şu anda zaten terörle mücadele içindeyiz'' dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Biz burada yaşatmak için her türlü çabayı gösterirken, maalesef karşımızdakiler öldürmek için ellerinden ne geliyorsa onu yapıyorlar. Biz huzur, barış için, özellikle anneler için, babalar için yüreğimizi ortaya koyarken onlar 16-17 yaşında kız çocuklarını öne sürerek, annelere babalara büyük acılar yaşatmak istiyorlar. Biz bu oyunlara bu kalleşçe saldırılara boyun eğmeyeceğiz. Biz terörle mücadeledeki kararlılığımızdan en küçük bir adım atmayacağız'' dedi.

Haberin Tamamı İçin:

'Hakkari Elden Çıktı' Demek Seviyesizlik

'Hakkari Elden Çıktı' Demek Seviyesizlik

Haber detayları için lütfen kaynak adresine tıklayınız.

Haberin Tamamı İçin:

Erdoğan'a Yanıt: Seviye Kendisi

Erdoğan'a Yanıt: Seviye Kendisi

HEPAR Genel Başkanı Osman Pamukoğlu, kendisine “seviyesiz” diyen Başbakan Tayyip Erdoğan’a, “Bu topraklar, bu kadar ağzı bozuk başbakan, bırakın başbakanı bir bakan bile görmedi” diyerek yanıt verdi.

Hürriyet’e konuşan Pamukoğlu, Erdoğan’la istediği televizyon kanalında Güneydoğu’da yaşanan PKK terörünün arkasında ağırlıklı İran’ın bulunduğunu tartışmaya hazır olduğunu vurguladı. Pamukoğlu şunları söyledi: “Meclis’teki siyasi parti genel başkanına ‘cibiliyetsiz’ diyen, basın mensuplarına ‘kalemlerinden, ağızlarından lağım akıyor’ diyen bir başbakan. Sen ne tanıyorsun, mesleki kariyeri hakkında ne biliyorsun Osman Paşa’nın? Seviye ortada, kendisi. Ben bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak ağzı bu kadar bozuk, bu kadar avam, bırakın bir başbakanı, bir bakan bile görmedim. Kimse görmedi bu topraklarda. Bu kültür, entellektüel ve aile terbiyesiyle ilgili bir konudur. Zihnen, ruhen ne dediğinin farkında değil. Derdi Hakkâri’de bir karış toprak vermeyiz falan değil. Onun derdi, benim televizyonda da söylediğim, ‘PKK terörü ve Güneydoğu olayları bu partiyi götürecek, yetmeyecek parçalayacak’ tespitimdir. Düşünemedikleri bir şey var. Yüksekova ve Şemdinli üzerine gelen dalga, İran kamplarından geldi. Sen Kürecik’e radarı yaparsan; ABD, Avrupa istedi diye yüzde 20 petrolü k...

Haberin Tamamı İçin:

Erdoğan: 'Sen General Olsan Ne Yazar?'

Erdoğan: 'Sen General Olsan Ne Yazar?'

Başbakan Erdoğan Kızılay'ın düzenlediği iftarda yaptığı konuşmada isim vermeden yine Osman Pamukoğlu'na yüklendi. Erdoğan "Çıkmış beni televizyona davet ediyor. Sen kimsin, senin gramın ne çapın ne?" diyerek yüklendi.

İşte Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

Kızılay'ın kurucularından Ömer Paşa ve Marko Paşa'nın yakınlarına çok teşekkür ediyorum. Tüm Kızılay gönüllülerine ve çalışanlarına teşekkür ediyorum. Tabi ki en büyük takdiri bağışçılarımız hakediyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı yaptığı dönemden bu güne kadar yurt dışına yüzlerce ziyaret yaptım. Orada kimi zaman başarılı bir işadamımızı, öğrencimizi gördük gururlandık. Ecdadımızın yadigarlarını gördük gururlandık. Ancak şunu bütün samimiyetimle ifade etmek istiyorum, gittiğim bir çok ülkede Kızılay'ın bayrağının dalgalanmasından büyük gurur duydum. Kızılay bugün hiç kimsenin gidemediği yerlere gidiyor. Bazı yaklaşım tarzları var ki bunlar insanı üzmektedir. Burada bizim ne işimiz var diyenler var. Kim ne konuşursa konuşsun bu millet tarihinden aldığı mirasla hareket ediyor. Ta Hint Okyanusu'na kadar uzanan bir ecdadın torunlarıyız. Hiç kimsenin gitmeye cesaret edemeği Somali'ye giden bu millet oldu, Kızılay oldu. Gazze'ye havadan ölüm yağdığında Kızılay'ın neferleri bir yaralının elinden tutmak için seferber oldu. Bu Kızılay hiç bir ayrımcılık yapmadan ihtiyaç sahiplerinin yardımına koştu. Bize bu gururu yaşattıkları için Türk Kızılayı'na şükranlarımı sunuyorum.

Uluslararası ilişkilerde sert güç egemen olmuş. 21. yüzyılda ise sert güçün yanına yumuşak güç girmiştir. Bu gün ülkelerin gücü sadece silahlı gücü olarak ele alınmıyor. Yardımlaşmadaki gücü sert gücün önüne geçmektedir. Biz tarih boyunca millet olarak bunu biliyoruz. Kalemin kılıçtan daha keskin olduğunu biliyoruz. Selçuklu da Osmanlı da bugün 3 kıta üzerinde sömürüyle asla olmadı. Adaletiyle ve inşa ettiği değerleriyle var oldu. Dün olduğu gibi bugün de biz hiç bir halka çıkar gözüyle bakmıyoruz.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

14 AğustosAdalet ve Kalkınma PartisiAmerika Birleşik DevletleriBaşbakanCumhuriyet Halk PartisiDiyarbakırFatih AltaylıGazzeHakkariIrakİranİstanbul Büyükşehir BelediyesiMalatyaOlağanüstü HalOsman PamukoğluPolisRecep Tayyip ErdoğanŞehitŞırnakTerörTürk KızılayıTürkiye Büyük Millet MeclisiYunanistangenel afolay
Görüş Bildir